Výběr motorové pily



host - 176.76 (?)
12.8.2008 9:07

ja ju na ofic. stranke predajcu vidim za 20.990, ta zlava sa mi zda az prilis a hladal by som, kde je pes zakopany... resp. ci niekedy nebola akcia na tu pilu a ci nezostalo este zo zasob, ktore predavaju za staru cenu, ale viac ako 6000 sa mi zda extremne vela...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 11.8.2008 22:02

Já mám oba modely, ale nevím o nějakém rozdílu. Podle seznamu dílů je to shodné u všech modelů. Případně si to nechte vysvětlit u prodejce.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.66 (?), 11.8.2008 22:12

uz som bol odhlaseny, ze idem spat, ale ked uz Dolmar, tak ja osobne by som hladal cestu ako ju kupit inde ako v SR, ale nie v net obchode... krovinorez, ktory som pozeral stal v CR viac ako 5000 menej ako stoji u nas a ja osobne nedam za nieco o 5000 viac, ked viem, ze v momente ked som to kupil ma to o 5000 nizsiu cenu, lebo v CR to maju podstatne lascnejsie... aj v Polsku to maju lacnejsie, len neviem najst predajcov :(to len taka rada, neviem ako uvazujete vy :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.220 (?), 11.8.2008 22:38

ale tu 4600 Dolmar viem ju zohnat za 14.600.-sk. Myslim si, ze to je dobra cena?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 11.8.2008 22:48

To je hodně dobrá cena, o lepší vim jen v USA. To je normální cena v normálním obchodě, ta pila je nová?   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.76 (?), 12.8.2008 9:07

ja ju na ofic. stranke predajcu vidim za 20.990, ta zlava sa mi zda az prilis a hladal by som, kde je pes zakopany... resp. ci niekedy nebola akcia na tu pilu a ci nezostalo este zo zasob, ktore predavaju za staru cenu, ale viac ako 6000 sa mi zda extremne vela...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 12.8.2008 9:25

Třeba se obchodníci polepšili a místo rejžování zavedli normální rabat ;-) To je ale malá pravděpodobnost, spíš tam bude nějaké Ale. Třeba to je "nová" pila, kterou mělo 10 lidí doma na den na vyzkoušení (?).  Jsou i další možnosti...  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.220 (?), 13.8.2008 20:25

Ahojte. Takze Dolmarku-pilku mam uz doma. Cena 14.800 aj s nahradnou retazou. Pila je funglovka, este zopar ich tam maju - myslim si, ze uz len 460tky a nizsie. Uz len nanej treba robit  :-)

Ked som sa ich pytal, ze preco su take lacne, tak odpoved bola, ze mi ju môzu predat aj za staru cenu :-)

Je to velka firma a nepredavaju tam len pily ale komplet cely sortiment od strojou na vyrobu nabytku po natieranie dreva.

Dakujem kazdemu ktory tu prispel svoj.skusenostami a hl. panu J.S.

Števo   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kcg - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 122.186 (?), 13.8.2008 21:25
Dejte vedet jak slape. Taky se chystam na Dolmar. :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.67 (?), 13.8.2008 21:43

Dělám přes 20let v lese a ještě jsem neviděl u profíka dolmarku... Kde je zakopaný pes???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 13.8.2008 22:21

S jakou pilou děláte třeba Vy? Moje zkušenosti proč mají profíci jinou pilu - většinou HQ / Stihl a Jonsered, ale také Dolmar, Solo a pár z nich je ochotných zkusit i jiné - málo známé značky je vlastně profilovaná už od kurzů. Na kurzech se - podle toho, co mi řekl známý, který v lese profesionálně pracoval - cíleně nabízela a používala značka, se kterou byl spojen organizátor kurzu. Když se známý zeptal na jinou značku a technické srovnání během diskuze - a zda je dobrá, tak jej málem školitel zesměšnil. Dále je to o systému odbytu použitých pil. Profesionálové mají svůj servis, kam pravidelně chodí, a zde také kupují pilu. Většinou po roce - po záruce se pily zbavují a kupují novou. Prodejce jim nabídne odkoupení použité pily a pouze doplatí rozdíl. Není tedy důvod měnit značku. I když je dost takových, kteří Dolmar uznávají, přesto nemají potřebu nijak měnit značku - servis, tím i servisáka, který jim pomůže - znají se a oni jsou dobrými a hlavně pravidelnými zákazníky. Hlavní důvod je zažitý systém z minulých let, kdy HQ a Stihl měly bez vlivu konkurence rozdělené lesy z pohledu, kde byly používány a ostaní značky se až po převratu prokousávaly a prokousávají dosud. Je jasné, že perfektní servisní zázemí(to je také důvod a vliv let minulých), zvuk mezi dřevorubci, kteří téměř jiné pily nepoužívali udělaly to, že jiná značka byla téměř neznámá. Jak to vypadá v Německu, kde tento umělý vliv výběru nebyl, je zřejmé, jak z cen přístrojů, tak rozsahu použití značek v profi sféře. Vím o dost firmách u nás, které používají Dolmar výrobky např. - motorové kosy - údržba velkých ploch, motorové pily - zpracování dřeva pro supermarkety a ohlasy jsou velmi pozitivní, dokonce jsem viděl roční výpis použitých ND - dle majitele firmy ušetřili 1/3 ceny ND, proti předchozí značce, dále samotným nákupem a 2 letou zárukou. Ale také vím o firmách, které mají HQ a Stihl a max. spokojenost. Tím chci jen naznačit, že možná to zde vypadá, že je něco neznámého propagováno. Ale ve skutečnosti to tak není. Sám jsem byl překvapen znalostmi majitele firmy na zpracování palivového dřeva a takových je víc. Kdo se pohybuje v oblasti zpracování dřeva, sečení trávy, benzínových rozbrušovaček, tomu nemusí nikdo Dolmar představovat. I když tuto značku popisuji s velkou chutí a opakovaně, nejde o vnucování, ale o přenesení vlastních zkušeností. Je to pouze alternativa výběru a kdo chce pilu, nebo jiný přístroj koupit, měl by tuto možnost volby znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika