Pilu OM nebo HQ?



host - 182.202 (?)
27.7.2010 23:57

Nic proti Stihlu! Sám jako lesník a bývalý těžař motorové nářadí od Stihlu (křov. FS 450,rosič SR 420)a Husqvarny (JMP H 353,359,křov. 335 Rx) vlastním. Zkušenosti s motorovými pilami Stihl nemám bohužel nejlepší. Jako kluk po vojně, absolvování lesnického učiliště a střední lesnické školy jsem si koupil svou první pilu Stihl 044.Tehdy pila stála 20190 Kč.  Spolehlivá, robustní silná pila. Jenže Závada mi vznikla krátce po záruční době. Na klice prasklo jehlové ložisko a onen odštěpek mi vylágroval polovinu motoru(klika a válec). Tehdy mi oprava vyšla na 6500Kč. Měl, nebo mám známého prodejce a servisáka ve Stihlu. Kliku vyměnil novou a válec vybrousil. Pila běhala skoro šest let.Po té době praskla olejová nádrž. Řekl jsem si, pila držela, koupím MS 440,protože jsem nechtěl do staré pily investovat. Bohužel ta samá závada(prasknutí jehlového ložiska na klice) se mi stala týden po záruce, jako u 044.Nemůžete se mi někdo divit, že pilám Stihl po těchto zkušenostech nevěřím. Koupil jsem si Husqvarnu 365,kterou jsem před několika lety prodal. Nyní mám H 353 a 359,jak jsem se zmínil. Souhlasím s panem Houhou, výměna řetězky u Stihlek je pohodlná, díky otočené řetězce. V Hsq. mi vymění kluci řetězku zdarma, neboť,když si koupíte dvě pily najednou Hsq. mi padne lépe do ruky, díky ergonomické rukojeti.Pila je agresivnější ve dřevě, mrštná na odvětvování, nenáročná na údržbu  "cepák" na palivo, dekompresní ventil má 353 také.Jinak co se spolehlivosti, komfortu Stihl křovinořezu a rosiče týče,!H 353 mohu s čistým svědomím, co se mých zkušeností a mých kolegů, jak lesníků, tak těžařů vřele doporučit. Lehká, robustní,spolehlivá, za přijatelnou cenu.   Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 127.12 (?), 27.7.2010 22:45

Upřímě bych nechtěl ani jednu pilu!!! OM je prostě krám do baráku. Vemte si do ruky HQ a pak Oleo... jak Vám padnou do ruky, hned poznáte co je značka a o ergonomii nemluvě. Jsme běžný uživatel, který si chodí přivydělávat do lesa... lidé které znám jako servisíky si hodně chvíli hobby provedení Stihl. V hobby provedení Stihl vede oproti jiným. V profi třidách leze diskutovat je to model od modelu... ale když hoby, tak Stihl. Doporučuji pro občasnéí řezání sáhnout po MS 211. LK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.107 (?), 27.7.2010 23:05
Upřímně, ani jednu z uvedených pil bych nezařadil do svého výběru, neboť každá je kompromisem a něco podstatného jí chybí. V těch kompromisech je nejmenším profi H353.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 27.7.2010 23:57

Nic proti Stihlu! Sám jako lesník a bývalý těžař motorové nářadí od Stihlu (křov. FS 450,rosič SR 420)a Husqvarny (JMP H 353,359,křov. 335 Rx) vlastním. Zkušenosti s motorovými pilami Stihl nemám bohužel nejlepší. Jako kluk po vojně, absolvování lesnického učiliště a střední lesnické školy jsem si koupil svou první pilu Stihl 044.Tehdy pila stála 20190 Kč.  Spolehlivá, robustní silná pila. Jenže Závada mi vznikla krátce po záruční době. Na klice prasklo jehlové ložisko a onen odštěpek mi vylágroval polovinu motoru(klika a válec). Tehdy mi oprava vyšla na 6500Kč. Měl, nebo mám známého prodejce a servisáka ve Stihlu. Kliku vyměnil novou a válec vybrousil. Pila běhala skoro šest let.Po té době praskla olejová nádrž. Řekl jsem si, pila držela, koupím MS 440,protože jsem nechtěl do staré pily investovat. Bohužel ta samá závada(prasknutí jehlového ložiska na klice) se mi stala týden po záruce, jako u 044.Nemůžete se mi někdo divit, že pilám Stihl po těchto zkušenostech nevěřím. Koupil jsem si Husqvarnu 365,kterou jsem před několika lety prodal. Nyní mám H 353 a 359,jak jsem se zmínil. Souhlasím s panem Houhou, výměna řetězky u Stihlek je pohodlná, díky otočené řetězce. V Hsq. mi vymění kluci řetězku zdarma, neboť,když si koupíte dvě pily najednou Hsq. mi padne lépe do ruky, díky ergonomické rukojeti.Pila je agresivnější ve dřevě, mrštná na odvětvování, nenáročná na údržbu  "cepák" na palivo, dekompresní ventil má 353 také.Jinak co se spolehlivosti, komfortu Stihl křovinořezu a rosiče týče,!H 353 mohu s čistým svědomím, co se mých zkušeností a mých kolegů, jak lesníků, tak těžařů vřele doporučit. Lehká, robustní,spolehlivá, za přijatelnou cenu.   Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 28.7.2010 6:44

Já si taky myslím že pokud se tazatel rozhoduje mezi pilou farm a profi, tak není co řešit a jednoznačně profi. To kdyby místo MS270 zvolil MS260,to už by byla jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 28.7.2010 9:55

Koukněte na Dolmar 5105, 4605 - za stejné peníze podstatně víc muziky. (5105 mám od jara a spokojenost je absolutní).   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 28.7.2010 10:26

No nad Dolmarem jsem taky uvažoval, jenže jsem nenašel servis nikde poblíž (okr Mělník) a servis na HQ a Stihl mám cca 10 km.

Dneska jedu ještě objet prodejny obou značek a rozhodnu se.Myslím že za 15000kč nemůžu koupit žádnej velkej šunt ať koupim HQ nebo Stihl.

Na větší akce do lesa jezdíme jen párkrát do roka a jinak ještě občas jezdím pomáhat hasičům při kalamitách nebo polomech, takže si myslím že pro moje účely budou vyhovovat obě značky s výše uvedenými modely.

Asi se prostě rozhodnu která bude líp sedět v ruce, jinak už nevím.

Děkuji všem za vaše názory, opravdu si jich cením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 28.7.2010 18:47

Takže jsem právě absolvoval kolečko po prodejcích a zřejmě asi i poslední.Už mě z toho jde hlava kolem.

U HQ měli vystavený asi 4 pily, všechno menší pilky až na H55,tu mi taky prodejce vehementně doporučoval... nevím, ta mi nějak do ruky nepadla, i když vím že spousta z vás o ní píše jako o držáku.Zajímavá je i cenová politika HQ, a to když jsem prodejci stále vnucoval svojí předvybranou 353ku, tak mi řekl že mi jí může objednat za 17t kč + nějaký drobný.Zvláštní když se dá na netu pořídit už za nějakých 13300 kč.Tím mě moje preferovaný HQ celkem odradilo.

Pak jsem byl u Sthlu... majitel celkem morous ale pil měl na krámě snad 30,tak jsem to tam prolejzal a tam mi zase nabízeli hlavně jejich akci na MS 310 ku za 12600 kč.Argumentovali oproti mojí vybrané 270ce hlavně větším výkonem, řetězem 3/8 a taky je to navíc věkem osvědčený model.Podle mnohých z vás to je zastaralý model krabicového vzhledu ale zase si říkám že to je možná lepší než novinka s nevychytanýma mouchama.

Takže asi v pátek pojedu pro tu 310.Co vy na to... dělám dobře?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.124 (?), 28.7.2010 18:58
Když by Vám u Dolmaru nabízeli D109/111, tak zde většina napíše starý model, chtěli se ho zbavit. Přitom jsou to celkově lepší pily než zastaralé 310, nebo 55 a ty Vám právě doporučovali. Já bych nevybral ani 310 ani 55, ale jsou to Vaše peníze.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.173 (?), 28.7.2010 19:14

Takže vy doporučujete modely 270,280,290 jak jste psal výše?Mě se ta 270ka taky celkem líbila... ach jo.

Ještě se vás zeptám..proč by jste si tu 310 nekoupil?Že je zastaralá?Nebo má jiný mouchy?Je poruchová?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 28.7.2010 20:37

Na Vaše požadavky stačí, jak jste uvedl slabší pila. Potom jste to přehodnotil a z jednoho extrému jste přešel do druhého extrému. Na co Vám bude téměř 6 kg pila sice s výkonem, který je obdivuhodný, ale na který zapomenete po 2 vyřezané nádržce při manipulaci s kompletní natankovanou pilou, která bude mít přes 7 kg!!  Mám z toho všelijaký pocit. Vy jdete do HQ se podívat na 353, oni ji nemají za cenu kolem 14t a nabídnou Vám jinou pilu, kterou nechcete, tu, co chcete mají přes 17t, ale Vy víte, kde 353 koupit za přijatelnou cenu, přesto HQ zavrhnete??? Ve Stihlu se jdete podívat na 270/280i, oni Vám nabídnou 310, kterou zase nechcete a neuvažovat jste o ní a už jste vykolejen na 310??? Jestli toužíte po těžké a silné pile, tak MS 310 toto splňuje, spolehlivost má také, aby ne, když ještě nedávno stála hodně přes 15t a ještě by byla nespolehlivá... to ne. Ale zde se snažím vysvětlit to, že si můžete zvolit modernější pilu, zejména po ergonomické stránce s výkonným motorem při znatelně nižší hmotnosti. Tou je např. H 353, nebo MS 270. Rozhodně bych se podíval na Dolmar 4605, nebo 5105, neboť to stojí za to. Jen abyste věděl, co je v té ceně k mání. Servis za rohem je dobrá věc, ale co znáte nemusíte platit a ještě ušetříte čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika