Pila Homelite XL2



host - 93.210 (?)
6.3.2011 14:01
Kupovat jinou pilu se mi nechce, protože bych ji dostatečně nevyužil.Chtěl jsem tuto sprovoznit, kdyby bylo něco říznout abych se nemusel trápit s ruční pilkou (např.při prořezu)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 93.210 (?), 5.3.2011 21:38, zobrazeno: 58266x
V dílně po otci jsem našel starší pilu Homelite XL2. Chtěl bych ji dát do provozu ale zjistil jsem, že je ulomené žebírko na ventilátoru, prasklé pružiny u startovacích klapek a roztržená odstředivá spojka.Poradí mi někdo jestli se dají tyto díly sehnat nebo nahradit z jiné značky? Díky AVI
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.237 (?), 5.3.2011 23:47

Sehnat to jde určitě, jen jestli to má smysl (pokud nejde jen o to zprovoznění). Žebro na ventilátoru - pokud stejně ulomíte protilehlé žebro, tak to bude fungovat (důležité je vyvážení, větrat to bude i bez dvou žeber). Pružiny i spojku určitě někde seženete, myslím že to jde i nahradit.  Pokud to ale chcete na víc než občasné pižlání, tak radši vemte novou pilu..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.210 (?), 6.3.2011 7:56
Pilu bych chtěl jen vyzkoušet, případně používat ale opravdu na pižlání.Co se týká žeber, tam je problem v tom, že je ulomené zrovna to o které se opírá západka po nastartování.Tím, že se nemá o co opřít se vychyluje prakticky do protisměru a vzpírá se o startovací segment.Vidím to jedině na výměnu komplet setrvačníku.AVI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.3.2011 7:40

Jedna z nejlepších sadařských pil své doby a i dlouho po ní! Setrvačník s komplet žebry a perky západek OK, to problém není, kolik jich chcete? Ale spojka už problém je a dnes velký! Nahrazovala se tzv. "S" spojka klasikou, s kameny, jenže zdroje nejsou bezedné a docházejí. Viděl jsem i amatérské předělávky ze kterých šlo opravu hrůza a děs. Potíž je v závitu, není metrický a ne každý unašeč se dá použít (průměr, šířka). Závady to nemusí být poslední, klika je uložena na jehlách a jsou tam malá, jednobřitá gufera. Obtížně se nahrazují (opět rozměr) a tak bývají většinou tvrdá. Planžeta v sání pod karbcem je také často vyhnutá a neplní správně svou funkci. Seřídit pak správně pilu bývá nadlidský výkon a stejně to nemá dlouhého trvání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.118 (?), 13.2.2012 20:10

spojka se necha pouzit z tipu husgvarna sila a prumer odpovida jenom se musi prerezat zavit na witvort nejdrive se ale musi stred spojky vyzihat aby zmekl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.118 (?), 13.2.2012 20:23

tato pila je jedna z nejlepsich pil skoda ze dnesni pily homelite delaji v cine

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 6.3.2011 12:12

S touto pilou jsem začínal a nyní bych ji nepoužil na nic. Silnější dřevo - brnění - vibrace, že jste pilu po minutě jakoby necítil v rukou, slabé dřevo, tam se pila na dané podmínky osvědčila a nezklamala. Jestli opravovat a potom chtít řezat a něco od toho čekat - ne, jestli opravovat a mít pilu jako památku a časem i hodnotný kousek, záleží na Vás.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.210 (?), 6.3.2011 14:01
Kupovat jinou pilu se mi nechce, protože bych ji dostatečně nevyužil.Chtěl jsem tuto sprovoznit, kdyby bylo něco říznout abych se nemusel trápit s ruční pilkou (např.při prořezu)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 6.3.2011 14:28

XL2 mám po dědovi, taky byla v bídném stavu. Ze zvědavosti jsem jí provizorně zprovoznil, něco pořezal a odložil jako památeční kousek. Udělat to aby fungovala pořádně znamená komplet generálku, tj. čas a koupit díly. Pořádně fungovat =  snadný start, při volnoběhu nejede řetěz ani pila nechcípá, motor dá ještě výkon nad 1kW. Funkční napínání řetězu, řetězová brzda, lišta + řetězka v dobrém stavu, funkční mazání. Kvalitní lehkou pilu seženete novou za 5000,- použitelnou čínu (Hecht) za polovinu, kvalitní elektrickou pilu pod 3000,- = v téhle situaci nemá smysl kvůli řezání oživovat zhuntovanou pilu...  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.51 (?), 6.3.2011 14:46
Tady bych upozornil obecně na srovnávání pil no name se značkovou kvalitou, i když staršího data výroby. Je třeba pečlivě zvážit, na co kdo pilu chce. Opět mám na ponku BKS - Grizzly a je to velká bída. Tyto pily nemám ani motivaci fotit, více by to bylo pochopeno, jako obhajoba dražší značkové pily, než upozornění před volbou pily před nákupem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika