Pila Homelite XL2



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?) 
6.3.2011 19:49

Já bych to viděl i na zbytečnou investici do baterií foťáku a práce se stažením fotek do PC! Mám chuť si nafackovat vždy, když se mi vrací majitel takového výplodu fantazie víc jak dvakrát za půl roku, pokaždé s jinou závadou. Žes to ty bl..e vůbec bral! To už mám větší potěšení dávat život i té Homelit XL2, ačkoliv vím, že už nikdy to nebude bezproblémový provoz. Brzdu nikdy tento model neměl, pouze kryt ruky. Mazání řetězu tlakové, klika na jehlách, ale jako sadařská pila - bomba! Dvě plynové páčky na dlouhé horní rukojeti, kovová skříň, no prostě "jednoručka jedna báseň", já s ní léta dělal z lana.

Pro AVI (93.210), setrvák neprodám, pouze daruji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 210.251 (?), 6.3.2011 21:33

Ta moje brzdu má, a plynovou páčku jen jednu... přesné označení je myslím XL2 super. S tou čínou souhlas, i ta nejlepší těžko vydrží to co ta homelitka. Ta moje má za sebou 20 (?) let a dřeva nařezala opravdu hromady, údržba mizerná, jen nalít benzín, olej a jede se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.59 (?), 6.3.2011 22:04
Verze Super brzdu má. Tato brzda je více psychickou podporou, než aktivní ochranou obsluhy. Její aktivace a rychlost je proti současným pilám nesrovnatelná. I když mám brzdu u každé pily ve 100% stavu, ještě za těch víc, jak 20let nebyla ani jednou aktivována. Je lepší řezat a obsluhovat pilu tak, aby k těmto krajním situacím nedocházelo a tuto bezp. ochranu mít jako pojistku, na kterou se nespoléhá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.3.2011 23:37

Vážení, nepleť te si prosím VI SUPER 2 a XL 2! Znovu opakuji, XL 2 nikdy žádnou brzdu neměla! Byla vyráběna v letech 1977 - 1982! Předcházela jí verze XL, ta neměla ani ochranu levé ruky a měla pouze jednu páčku plynu. Obsah obou cca 26 cm3, VI SUPER 2 a SUPER 2 SL obsah cca 31 cm3. Těchto malých pil Homelite se vyrábělo až do roku 1995 velké množství modelů, posledním který se dostal na Český trh a prodával již za koruny byl model 200 a 240. U všech docházelo k různým obměnám zejména v oblasti regulace mazání řetězu, pumpičky paliva, "čerpadla" mazacího oleje a použitých karburátorů. Zejména poslední model 200 tak je možné mít buď s regulací mazání řetězu, nebo pumpičkou paliva, nebo ničím. Karburátory byly používány Walbro HDA, HDC, případně WT. Modely vybavené čerpadlem mazacího oleje integrovaného jako součást karburátoru byly osazovány karburátory ZAMA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.56 (?), 7.3.2011 4:39
Teď kterou Homelitku vlastně máte? Podle štítku např 10517B lze model přesně identifikovat. 200 a 240SL jsem také používal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.3.2011 6:34

Napadl mne celkem spolehlivý rozlišovací znak. Tvar vzduchového filtru, štítek již být na pile nemusí, startování může být přehozené např. XL x VI SUPER. VI SUPER má navíc pod skříní dole ještě jakousi plechou lyžinu, uchycenou pod předním držadlem a pod zadní rukojetí. Vzduchový filtr na XL a XL 2 byl vždy kulatý, ostatní tvary jsou používané na jiných modelech.

 Pila Homelite -XL kov
Pila Homelite -XL kov
 Pila Homelite-XL plast
Pila Homelite-XL plast
 Pila Homelite-VI SUPER
Pila Homelite-VI SUPER
 Pila Homelite
Pila Homelite
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.209 (?), 7.3.2011 9:50
Já jsem měl XL plast, ale vypadala, jako XL kov, 200 která vypadala, jako XL plast podle obr, ale s brzdou, VI super 2 SL už byla výkonnější a kovové kryty, 240SL- není na obr- už měla nylonový filtr - všechny uvedené molitan a měla gumové tlumiče, jako VI super 2 SL. Zajímavostí je vzduchový tlumič - mezera v objímce zadního držadla novějších XL a 200, držadlo bylo uchyceno jen v přední části pily a pružilo, ven otočené řetězky, kvalitní konstrukce motorů. Na model 250 jsem neměl štěstí ani si ho vyzkoušet, jen prohlídka v obchodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.210 (?), 7.3.2011 13:12
Na krytu setrváku je nálepka HOMELITE XL2 automatic, pila nemá brzdu, pouze z plechu zábranu, vzduchový filtr je molitanový, kruhového tvaru s vykrojením, plynové páčky jsou dvě, vedle vypínače je štítek s čísly: UT NO 10518A, SER NO 701700506 což je asi typové a výrobní číslo, tlumič výfuku je plechový málo účinný. Toliko k identifikaci AVI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.210 (?), 7.3.2011 13:29
Ještě dodám skříň je kovová a na karbecu je pouze šroubek L a tři písmena HDC neboHDG??? AVI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.3.2011 20:35

Těch variant modelů byla taková spousta, že snad jen někdo z fabriky by mohl spolehlivě říct co za výbavu, materiál a tvar je a co není původní. Tady se ale jedná spolehlivě o čistokrevnou Homelite XL 2 od firmy Homelite Corporation, později Homelite Textron a v závěru Homelite John Deer. Vzduchový filtr kruhový se dvěma výřezy, kovová skříň, kovový kryt ruky, dvě páčky plynu a typové číslo UT-10518A. To A je totiž označení základní výbavy modelu. Karburátor Walbro HDC mne vždy "dostane", tak obrovský karbec na tak malý motorek! Navíc již v té době s pevnou tryskou max. otáček!

Pane J.S., té 250-ky litovat nemusíte, nic moc, to už radši 290, nebo 340, to byly pily z výroby firmy (světe div se), SOLO!

Kdo by chtěl a věnoval se sbírce skutečných pil Homelite, byť jen těchto hobby a farm modelů, musí si připravit celkem dost místa! Firma celkem brzy začala aplikovat plasty a celkem úspěšně a dle jejich výdrže i spolehlivě. Bohužel ji nejspíš "zahubila" spolehlivost a kvalita výrobků, neboť výrobce spotřebního zboží Partner, McCulloch, se drží do dnes. Homelite, ač u nás proklamována jako "Made in USA", s Homelite těchto modelů nemá zbla nic společného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika