Pila Homelite XL2



host - 107.237 (?)
5.3.2011 23:47

Sehnat to jde určitě, jen jestli to má smysl (pokud nejde jen o to zprovoznění). Žebro na ventilátoru - pokud stejně ulomíte protilehlé žebro, tak to bude fungovat (důležité je vyvážení, větrat to bude i bez dvou žeber). Pružiny i spojku určitě někde seženete, myslím že to jde i nahradit.  Pokud to ale chcete na víc než občasné pižlání, tak radši vemte novou pilu..   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 93.210 (?), 5.3.2011 21:38, zobrazeno: 58130x
V dílně po otci jsem našel starší pilu Homelite XL2. Chtěl bych ji dát do provozu ale zjistil jsem, že je ulomené žebírko na ventilátoru, prasklé pružiny u startovacích klapek a roztržená odstředivá spojka.Poradí mi někdo jestli se dají tyto díly sehnat nebo nahradit z jiné značky? Díky AVI
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.237 (?), 5.3.2011 23:47

Sehnat to jde určitě, jen jestli to má smysl (pokud nejde jen o to zprovoznění). Žebro na ventilátoru - pokud stejně ulomíte protilehlé žebro, tak to bude fungovat (důležité je vyvážení, větrat to bude i bez dvou žeber). Pružiny i spojku určitě někde seženete, myslím že to jde i nahradit.  Pokud to ale chcete na víc než občasné pižlání, tak radši vemte novou pilu..   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.210 (?), 6.3.2011 7:56
Pilu bych chtěl jen vyzkoušet, případně používat ale opravdu na pižlání.Co se týká žeber, tam je problem v tom, že je ulomené zrovna to o které se opírá západka po nastartování.Tím, že se nemá o co opřít se vychyluje prakticky do protisměru a vzpírá se o startovací segment.Vidím to jedině na výměnu komplet setrvačníku.AVI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.3.2011 7:40

Jedna z nejlepších sadařských pil své doby a i dlouho po ní! Setrvačník s komplet žebry a perky západek OK, to problém není, kolik jich chcete? Ale spojka už problém je a dnes velký! Nahrazovala se tzv. "S" spojka klasikou, s kameny, jenže zdroje nejsou bezedné a docházejí. Viděl jsem i amatérské předělávky ze kterých šlo opravu hrůza a děs. Potíž je v závitu, není metrický a ne každý unašeč se dá použít (průměr, šířka). Závady to nemusí být poslední, klika je uložena na jehlách a jsou tam malá, jednobřitá gufera. Obtížně se nahrazují (opět rozměr) a tak bývají většinou tvrdá. Planžeta v sání pod karbcem je také často vyhnutá a neplní správně svou funkci. Seřídit pak správně pilu bývá nadlidský výkon a stejně to nemá dlouhého trvání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.118 (?), 13.2.2012 20:10

spojka se necha pouzit z tipu husgvarna sila a prumer odpovida jenom se musi prerezat zavit na witvort nejdrive se ale musi stred spojky vyzihat aby zmekl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.118 (?), 13.2.2012 20:23

tato pila je jedna z nejlepsich pil skoda ze dnesni pily homelite delaji v cine

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 6.3.2011 12:12

S touto pilou jsem začínal a nyní bych ji nepoužil na nic. Silnější dřevo - brnění - vibrace, že jste pilu po minutě jakoby necítil v rukou, slabé dřevo, tam se pila na dané podmínky osvědčila a nezklamala. Jestli opravovat a potom chtít řezat a něco od toho čekat - ne, jestli opravovat a mít pilu jako památku a časem i hodnotný kousek, záleží na Vás.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.210 (?), 6.3.2011 14:01
Kupovat jinou pilu se mi nechce, protože bych ji dostatečně nevyužil.Chtěl jsem tuto sprovoznit, kdyby bylo něco říznout abych se nemusel trápit s ruční pilkou (např.při prořezu)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 6.3.2011 14:28

XL2 mám po dědovi, taky byla v bídném stavu. Ze zvědavosti jsem jí provizorně zprovoznil, něco pořezal a odložil jako památeční kousek. Udělat to aby fungovala pořádně znamená komplet generálku, tj. čas a koupit díly. Pořádně fungovat =  snadný start, při volnoběhu nejede řetěz ani pila nechcípá, motor dá ještě výkon nad 1kW. Funkční napínání řetězu, řetězová brzda, lišta + řetězka v dobrém stavu, funkční mazání. Kvalitní lehkou pilu seženete novou za 5000,- použitelnou čínu (Hecht) za polovinu, kvalitní elektrickou pilu pod 3000,- = v téhle situaci nemá smysl kvůli řezání oživovat zhuntovanou pilu...  Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.51 (?), 6.3.2011 14:46
Tady bych upozornil obecně na srovnávání pil no name se značkovou kvalitou, i když staršího data výroby. Je třeba pečlivě zvážit, na co kdo pilu chce. Opět mám na ponku BKS - Grizzly a je to velká bída. Tyto pily nemám ani motivaci fotit, více by to bylo pochopeno, jako obhajoba dražší značkové pily, než upozornění před volbou pily před nákupem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika