Pila Hecht 945 nebo Raptor 243



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
prasil - (34) - 241.39 (?) 
12.3.2012 0:35

Taky jsem byl ve Wercu - rozdíl mezi Hecht 945 a Raptor 245 je v karbci - Hecht má Walbro, Raptor kopii, pardon licenci Walbra. Raptor má i trochu jiný kryt filtru (ala Stihl). Kolega ho koupil před měsícem za 2k vč. kufru, dodnes špalkování 48m buk, habr, bříza pr.25-45. Poslední fůru jsem mu pomáhal s PS420, trochu víc mu žere, výkonově srovnatelné. Uvidíme, jak dlouho mu vydrží, když si na zajetí nechal přivézt dost tvrdýho...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 76.167 (?), 12.3.2012 8:43

Ja sa len čudujem, že tu riešite už dlhé roky výber píly, načo sú nám tu čínske produkty, keď tu je dobrý výber píl osvedčených europských značiek.

Sú majitelia značiel STIHL, DOLMAR, HUSQVARNA ktoré pracujú 20 rokov a ešte budú, pozrite sa tieto tzv. pokusy, často vydržia 2-3 mesiace a idú do šrotu, čo to je za píla, keď stojí 70 -80 EUR. Je to trápenie majiteľa, okolie čo musí počúvať kvílenie motora pred smrťou. Opýtajte sa kolko radosti ma z Hechta, ano 2 x - prvý keď ju kúpi a druhý krát keď ju predáva, resp. dáva do zberného dvora...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.252 (?), 23.9.2011 9:56

Mám Raptor 243 tři roky a za ty prachy je to skvělá volba. Za tu dobu už toho nařezala tolik, že se mi už desetkrát zaplatila. Leju do ní akorát benzin a olej a brousím řetězy. Nic jinýho. Neplácejte tady nesmysly o tom že vydrží hodinu, když jste jí ani nedržel v ruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.65 (?), 3.3.2012 22:05

zrovna dnes pila hecht 950 skolila, odvětvila a nametroval 4 stromy o průměru v průměru 40 cm,,sice je těžká přiznávám,,pro mě jako zahrádkáře za cenu 3 600 Kč dostačující na práci max do 20 hodin ročně,,šrot vypadá jinak,,,,,,, husqarnou jsem taky kdysi řezal a je fakt že lepší pilu jsem od té doby nedržel... až dnes hecht, checht.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.29 (?), 4.3.2012 21:02

Taky mám HECHT už třetím rokem na dříví do kotle a krbu a nařezal jsem s ní víc jak tu hodinu cotady někdo někde napsal.Kromě broušení řetězů a čištění neni nic jiného potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.129 (?), 31.3.2012 16:23

Asi ma pravdu muzu si koupit misto HECHT 945 TREBA HUSQVARNU 445, ale proc bych to delal? Hecht stoji cca 3000 a Husqvarna 10 000,- Mam zaruku 2 roky a menit ji muzu do nekonecna a kdyz odejde po zaruce tak ji zahodim a koupim si jinou. Ale kupte si kazdy co chcete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.39 (?), 30.4.2012 17:57

Mám pilu Hecht 946. Je nová, Vyřezal sem s ní tak 8 nádržek a už je problém. Deset minut s ní řežu od studena na výbornou, ale když ji chci po chvíli nastartovat znova, tak jenom škytne a zdechne. Někdy ji ještě rostočím, ale nedrží otáčky a vynechává a zastavuje se ve dřevě. Bude to závada, nebo to chce seštelovat? Poraďte mi jesli se někomu něco podobného stalo. V čem to muže bý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.106 (?), 30.4.2012 20:11

Ten nepravidelný chod je jasný, chce to seštelovat. To zastavování ve dřevě může být i závada mazání, před řezáním namiřte lištu na kartonovou papírovou krabici a zkontrolujte mazání. Jak se říká: Laciné, dvakrát placené! Příště nekupujte čínské těžké a nespolehlivé a nebezpečné zgarby, ale značku. Bude vám sloužit daleko lépe, vydrží vám 20x déle, řezat to bude 4x rychleji, na bezpečnostní prvky se můžete spolehnout, nebude vám čudit pod nos, ale krásně spalovat s třetinovou spotřebou a nebudete se tahat při srovnatelném výkonu s 6 kily, ale se čtyřma až pěti. Dobrá značková pila stojí 8k, Hecht 3,5k, kdyby stál 500Kč pak to beru, ale dát za čínu polovinu peněz, když můžu mít za dvojnásobek světelné roky ve vývoji vzdálenou značkovou pilu, to je nerozum. Díky takovým jako vy můžete koupit i od značkového výrobce pilu za 4k, která kvalitativně značně slevila a nemá nic společného s pilama dražšíma. Člověk nezlalý věci si pak řekne koupil jsem husqvarnu a pokazila se, HQ236 stojí 4k a není to pila od HQ, ale také od číňanů, když koupíte pilu vyrobenou v německu, švédsku, pak poznáte co je to pila a co je to kvalita a že se vyplatí připlatit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.23 (?), 1.4.2013 19:43

jako neznamená to že je něco čínskýho že je to špatný zajímalo by mě kolik věcí označených výrobce germany je z číny a jak si to lidi chválej zě je to dobrý když to neví!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.182 (?), 1.4.2013 21:07
Kdysi jsem mel Mc Culloch.Koupil jsem ho na inzerat v r. 1989.Vydrzel dlouho. Rezal pal.drivi a kacel na 2 chatach a skoro nic nezral. Pak odeslo zapalovani. Nove za 2500. V Obi jsem za 1900 koupil no name pilu oranz.barvy se 2.retezy made in EU jiste Cina. Mam ji 8 let. Sice uz maka jen na jedne chate ale maka stale. Spotreba je 2x takova ale neresim to. Leju do ni olej m2t co mam jeste kdysi z pionyra a smes v nadrzi tam nechavam pres zimu. Vzdy po case chytne na 3ti natazeni. Za rok nareze kolem 25metru dreva. Pokud nekdy zdechne, tak si koupim nejakou podobnou. Nejsem ale profik a tak chapu, ze na tezbu musi byt poradna masina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika