motorová řetězová pila Dolmar PS-500



host - 212.22 (?)
21.8.2007 10:41
Souhlasím, ale když přijde zákazník a řekne že chce pilu s co nejdelší lištou? Na otázku proč, odpoví že nabalíkované odřezky krájí po 30cm, které mu padají rovnou do koleček (fůrik), tak co mu na to mám říct?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 211.35 (?), 18.8.2007 9:57, zobrazeno: 32910x
Ahoj, chlapi má někdo zkušenosti s touto motorovkou?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.G. - (4), 18.8.2007 16:29
Mám ji asi 3 měsíce, před tím jsem měl, vlastně ještě mám, 20 r. starou Dolmarku 100. Žádné slabiny to podle mne nemá, technicky perfektně vše sedí, nádherné dílenské festovní zpracování. Váha se zdá mírně vyšší, ale na to nehleď, jak to již bylo ve starých příspěvcích psaný, s lištou a plnými nádržemi se to ztratí. Kovový kartr, boční napínání řetězu, štelovatelný čerpadlo - která značka ti to v této kategorii nabídne? Cena 9500 - 11000 dle prodejce. Pokud nechceš utratit víc, lepší neseženeš, např. STIHLky do 13 tis. jsou podle 500 plastové atrapy. Každá značka má určitou silnou oblast a u Dolmaru je to právě tato řada.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.234 (?), 20.8.2007 6:21
Také jsem si PS 500 pořídil, dělám s ní hlavně přořezávky dost přerostlého lesa a následně palivové dříví. V kombinaci s 45-kou lištou nemá problémy ani s většími průměry. Mile mě překvapilo dílenské zpracování a samozřejmě cena, která myslím nemá konkurenci. Takže můžu vřele doporučit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 21.8.2007 8:44

Co to znamená prořezávka dost přerostlého lesa? Takový termín jako lesník neznám. Prořezávka se provádí v porostech, kde nám při těžbě napadá zejména hmota nehroubí, tzn. průmyslově nezpracovatelná - průměr ve výšce 1,3 m od země je méně než 7 cm v kůře. Jedná se tedy o výchovný zásah v mladém porostu cca. do 20 - 30 let věku. Pokud při těžbě začíná převažovat hmota hroubí, tzn. průmyslově zpracovatelná hmota, tak mluvíme již o probírkách, neboli předmýtních těžbách. Pokud již je porost v mýtním věku tzn. v našich zeměpisných podmínkách od cca. 80 let věku (SM, BO - listnáče déle) a porost již není dále vychováván mluvíme o mýtních těžbách.

A co se týče používání 45 cm dlouhé lišty na takovéto pile, tak nechápu na co takto dlouhou lištu na tak malé pile používáte. V českých zemích se stále jako důležitý faktor při koupi motorové pily bere délka lišty a má se za to, že čím delší tím lepší. Vždy je třeba zbytečně nepředimenzovávat délku lišty vůči výkonu motoru. Podívejte se profi pily, které používají dřevorubci - valná většina z nich používá 38 - 40 cm dlouhé lišty. Delší lišty se používají pouze ve vyjímečných případech pro těžbu přesílené hmoty. I s relativně krátkou lištou je možné porazit relativně silný strom - jde jen o techniku kácení a techniku řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.22 (?), 21.8.2007 10:41
Souhlasím, ale když přijde zákazník a řekne že chce pilu s co nejdelší lištou? Na otázku proč, odpoví že nabalíkované odřezky krájí po 30cm, které mu padají rovnou do koleček (fůrik), tak co mu na to mám říct?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.234 (?), 22.8.2007 6:32
Koukám, že se následná diskuze k položenému dotazu opět vzdaluje. Omlouvám se za své neodborné výrazy - nejsem profesionál. Chtěl jsem jen sdělit vlastní dobré zkušenost s PS 500. Co se týká té delší lišty, tak jsem netvrdil, jí používám pořád. Chtěl jsem jen naznačit, že i s 45-kou tato pila nemá problémy. Takže ještě jednou se omlouvám všem profíkům za svoje laické termíny. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dano - (5), 22.8.2007 9:40
Nemám ju sice moc dlho, ale za seba môžem len doporučiť.
Píla je robustná, pevná. Cena - výkon myslím bezkonkurenčný (aspon u Vás v ČR preto ju mám odtiaľ, na SR už to až tak výhodné není).
Páčila sa aj profi drevorubačom, ktorí robia s Husqvarna, Stihl. Nie len dizajnom, ale hlavne zvukom a tým, aký má dobrý ťah v zábere.
Predchádzajúca píla bola H55 a v porovnaní s ňou je asi v každom parametre PS-500 lepšia. Teda spotreba, ovládateľnosť, ťah, atď...
Čo sa týka dĺžky lišty obidve mali dĺžku 38 cm. Čo je dostatočné aj na zrezanie 45 cm hrúbok stromov.

Pre zaujímavosť ešte pripájam odkaz, ktorý som zašiel v tomto fóre v inom príspevku.
http://www.hesseland.de/download/ps_5000_testbericht.pdf
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.29 (?), 23.8.2007 10:29
Koupil jsem D ps-500 cca před púl rokem, dlouho jsem hledal, zkoumal premyslel a porovnaval až nakonec jsem ji koupil, myslim ze je to dobrá pilka a jsem s ni spokojen. Myslim ze za tu cenu nic lepsiho neni, a s tou hmotnosti ze je trochu vyssi bych to neresil, pokud to vezmete jako celek v pomeru s konkurenci tak to vychazi dobre. Doporučuji je to skoro profi pilka a za tu cenu vam hq ani stihl toto nenabidne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 17.9.2008 8:38

Ano vychází to docela dobře, ovšem ta poslední řádka příspěvku vás usvědčuje z omylu! STIHL MS 270 obsah 50cm3, výkon 2,6 kW, hmotnost 5,3kg, cena v akci 12 100,-Kč, běžně 13 900,-Kč. Motor v kovové skříni jako PS500!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
buban - (7) - 98.66 (?), 17.9.2008 9:43
Radku jste si jistý, že tahle akce byla i před rokem, kdy vznikal příspěvek na který reagujete? :-) 229.105 : benzín natural, olej nelíp ten, který doporučuje výrobce.Jakýkoli 2T olej to nebude!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika