McCulloch CS 350 alebo niečo iné?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 140.103 (?) 
10.1.2014 17:13

Aby jste to správně pochopil, prodal jsem MCcullocha respektive Husqvarnu skrz pošahané mazání. Hitachi, Hecht, Echo, Shindaiwa mají regulaci ostatní značky mají pevné dávkování bez možnosti volby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 37.235 (?), 10.1.2014 18:01
PS 45 je základní hobby pila, nyní už doprodej. Její cena odpovídá záměru nabídnout značkovou pilu ve velmi nízké ceně vzhledem k velké nabídce noname ve velmi nízké kvalitě. Ludra je pro mě pila typu hq 560, které jsou více v servisech, stály velké částky a majitelé se jich znechucení zbavují pod cenou. PS 45 není servisně tak jednoduchá, ale závad bylo velmi málo. Já jsem se setkal s výměnou poškozených olejových čerpadel zatuhnutím ekooleje, prasklým startováním v 1 případě a to podle způsobu startování dotyčného nebylo překvapující a v 1 případě poškozeným napínačem. Do tohoto počítám všechny modely této řady 34-45. Ale v současné době jsou lepší pily v základní nabídce hobby a tyto pily se nevyrábějí. Vím o více majitelích, kterým na palivo slouží zejména první PS34 přes 10 let.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 10.1.2014 18:18

Ještě k vibracím, hobby pila se používá jinak intenzivně, jako vyšší řady a s tím souvisí expozice pro obsluhu. PS 34 má 5/7 m.s-1, což je na hobby v porovnání se Shindaiwou 452S 5,4/5,5 m.s-1 a je profi. PS 45 má díky zvýšenému objemu na stejné konstrukci 6/9 m.s-1, ale zasr řeže rychleji a expozice trvá kratší dobu. Současné špičkové pily mají vibrace i v profi nižší. Odbočil jsem z důvodu vysvětlení, ale na dotaz to nemá vliv, pila se vybírá podle účelu použití, cenový strop je limitem pro obě strany a jak nemá jasno tazatel, tak se diskuze zabývá vším možným.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 10.1.2014 22:06

Dolmar PS 40

6,1 - 9,1

To už je moc i na hobby, to už rozhodně raději PS35, která má taky mouchy, ale už je jakž takž, kupovat pilu bez pořádného servisu a ještě s těmito parametry za tu cenu rozhodně není super kup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.148 (?), 10.1.2014 22:57
PS 35 je výborná hobby pila s kvalitní klikovou skříní, rozsáhlou výbavou a velkým řezným výkonem. Servis má Dolmar na úrovni nutnosti jej využít, jiné značky je mají na každém rohu a pila je tam pořád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
flader - (21) - 10.138 (?), 11.1.2014 0:28

no neviem, ked som kupoval hobby pilu, tak som rpesiel vela diskuzii tu aj inde na nete a prave na PS 45 bolo najmenej staznosti na poruchovost, vyrazne menej ako an rozne Hecht a pdobne srandy... druha vec je, neviem ak ov cechach ale ja osobne mam v okoli viac servisov Dolmar, nez HSQ a Stihl dohromady... (okolie TT)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 11.1.2014 1:06

Dolmar.sk je uvedený tuším jeden servis v trnavě, Husqvarna má ve vašem okolí servisů 14 viz foto.

Dolmar ps45 jsem onehdá viděl na aukru zánovní za 2000Kč a nikdo ji nechtěl. Ve stejné značce Dolmar PS35C je lehčí, má menší vibrace a stejný výkon a příznivější cenu. Stihl 211 to samé, Husqvarna také tak. Čína na značkové výrobce nemá, ale díky obsahu 56ccm to dohání obsahem, větší obsah, víc to vydrží i když je kvalita horší. Když si přečtete recenze na Hecht 956 zjistíte, že i ta čína na těch pár stromů stačí a výkon 2,4KW dostačuje bohatě i na celkem velké průměry. Když by předemne někdo postavil volbu výběru mezi Dolmar PS45 za 8000Kč a Hecht 956 za 4500Kč beru Hechtku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.94 (?), 11.1.2014 7:33
PS 45 má cenu kolem 5000, -Kč, ne 8000?? Dále ještě před chvílí jste psal něco max kolem 4,5 kg a zjistěte si hmotnost hechta 956?. Když se hodně řídíte heurekou podívejte se na recenze na PS 45. 211, 35C jsou pily, které se začaly vyrábět po PS 45 a mají vyšší cenu. PS 45 má kroutící moment 2,4Nm, to nemá žádná z těchto pil a tím je pro hobby použití od větví po občas silnější dřevo vhodnější vs požadavek nízké ceny. Technicky má některé nedostatky, které jsou pro uvedený záměr použití nepodstatné. Na aukru se neprodalo zboží a jiné lepší pily leží na inzerátech a není o ně zájem. Přesto jen rovnám nepřesné informace a osobně bych při cenovém stropu doporučil např 115i ze zárukou za 5000. Lepší pilu za takovou cenu, v takovém stavu a profi budete hledat velmi těžko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.1.2014 14:29

Solo 643 má KM 2,5Nm Hitachi cs33el 2,4Nm takže není problém najít lepší hodnoty.

Hecht 956 váží 5,1Kg,  Dolmar PS45 4,8Kg obě jsou tedy nad limit.

kroutící moment Hechtu 2,9Nm

Prodal jsem taky stařešinu HQ 266 s výbornou kompresí za 2k obě to jsou pily za zenitem co bych nechtěl když mám možnost koupit lepší. Nedávno prodávali v Mountfieldu profi Solovky za třetinovou cenu, kde k těm 5 jsem přihodil 3 a měl jsem fungl novou 651čku teď je tam s kolem štěstí podobná cena. Osobně nechápu takové škrcení na ceně, já si koupím to nejlepší a cenu řeším jako druhořadou za výkon/váha/řezný výkon/ergonomie. Díky absenci dost podstatné části kvalitních výrobců pil na slovensku a hledění na cenu bych to opravdu viděl na řešení, že si půjčíte a nekoupíte nic, ušetříte wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.113 (?), 11.1.2014 14:41
Nevím, co ještě jiného nad limit vyjmenujete, ale už jste u 266 resp 651 a pod. Názorný příklad, že diskuze s Vámi je mimo téma, nepřesná, roztříštěná a tím zbytečná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika