Mála aku pila na prořez ve výškách?



maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 9.198 (?) 
31.3.2018 10:20, zobrazeno: 4108x

Zdravím,

máte někdo zkušenost s malou pilou, ocaskou na prořez vysokých stromů?

Máme starou zahradu, kde jablka a ořešáky mají cca 6m a balancovat na žebříku s motorovkou je o život. Ve většině případů jde o prořez suchých větví do 10cm v průměru, které se ale špatně řežou ručně a už nato ani nemám věk.

Uvažoval jsem nad něčím podobným jako je Aku pila ocaska Bosch GSA 18 V-LI C Professional solo.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 45.8 (?), 11.5.2018 8:50

Greenworks GD40TCS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.117 (?), 11.5.2018 10:24

Tak jsem také ze zvědavosti nakoukl a nakonec jsem se proklikal na aku pilu od Makity. Synátora jsem před cca rokem obdaroval elektrickou Makitou s motorem v ose pily a zpětná vazba byla více než pozitivní. Já jen co jsem jí před předáním prohlížel, tak provedení precizní- prostě Makita. POZN- jak Bosch, tak greenworks, stejně jako Makita - jsou bez nabíječky a baterií. Hlavně u Bosche je ale cena bateriíí "strašidelná". Nevýhoda Makity je vyšší hmotnost, ale hlavně proti Boschi se jedná o plnohodnotnou pilu. No a o výdrž a kvalitu baterií Makita není třeba se bát. Sice mám 2 profipily Husq, jednu benzínovou jednoručku GTC, ale ta bateriová Makita mne láká.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.8 (?), 12.5.2018 9:05

Ocaska nejde sama do řezu, musí se na ni tlačit a 10 cm větve jsou docela dost. Na žebříku, jednou rukou, nevím, nevím. Ta Greenworks aku jednoručka je novinka, tak zkušenosti žádné. Mám od nich víc aku nářadí a spokojenost. Baterie drží kapacitu už třetím rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.5.2018 9:14

Ocaska podle mě není primárně určená na řezání v korunách stromů. Já bych volil nějakou teleskopickou řetězovou pilu, ze země se řeže líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika