Jakou motorovou pilu?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 81.131 (?) 
9.1.2015 19:20
Ja to viem. Len som porovnával. Švagrovi som robil údržbu na MS 181 a ja som si prednedávnom kompletne zreparoval 10 rokov starú MS180 do 100% stavu a následne som ich vyskúšal pre porovnanie. Možno taká zaujímavosť veľa typov píl STIHL má olejovú hadičku viditeľnú, ak používate bio olej, skladujte ju volne v humne, šope, tak vám ju s vysokou pravdepodobnosťou myši obhlodajú a olej vypijú /toto som riešil 3 krát/ Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.137 (?), 9.1.2015 19:51
Ten predvýplach má každý výrobca vyriešený mierne odlišne a preto budú rozdiely medzi jednotlivými modelmi. Ja mám s predvýplachom len Dolmar 6100 a určite je živší ako bola STIHL 039. S H 560 som ešte nerezal a tak to neviem posúdiť. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 142.15 (?), 9.1.2015 23:25

Čiže zhrňme to  - plasty rozoznávame mäkké - nekvalitné a tvrdé-kvalitné.Sihl má jednoznačne mäkké - nekvalitné a všetci ostatný majú tvrdý kvalitný. Najsmiešnejšie je ns tom to že väčšina výrobcov používa rovnaký plast.Len tá najlacnejšia čína je recyklovaný plast.

 Pravdu povediac nepamätám sa že by som videl zodraté osadenie lišty ale za to som videl dosť často šróbami "vytiahnuté" osadenie hlavne na 235 Huskach tam pravidelne.Občas aj na 236/240.

  Mno a predvýplach a zrýchlenie  -  ja mám len pocit ale zdá sa mi že predvýplachové pily majú ten taký nástup do rezu trochu komótnejší a potom je s nich dravec.Ono to s pribúdajúcim výkonom sa trochu stráca ale mne sa zdá že to tam stále cítim.A dobre nastavená 039 podľa mňa v tomto parametri dá nafrak 6100. Už potom ako to pokračuje je o inom.Hlavne keď má 039   14 rokov.. Ono tá veľkosť piesta musí byť poznať.Je uplne jedno či sa to volá 2-mix, X-torq alebo strato charger

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 142.15 (?), 9.1.2015 23:29

PS. zo Solom neviem slúžiť.U nás sú Sola tak trochu exoty.Je ich málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 10.1.2015 1:54

Přečtěte si to ještě jednou, na Stihl je kvalitní plast a neošoupává se, problém je na Solu v hobby třídě. Co je zajímavé, vršek (horní dekl filtr) mají kvalitní tvrdý, rukojeť také, ale spodek a kryt řetězky už mají z jiného měkčeného materiálu. Výhodu to má, když pila spadne, vydrží a nepraskne už mi spadla z ponku na beton, řacha jak blázen, ale z pilou se nestalo vůbec nic, to z japonce už bych loupal skelet a Huska by rupla. To co píšete o akceleraci platilo u 3 řady, 5tková zvláště 550 a 560 mají raketový nástup a táhnou hned odspodu. Nevím jestli to neokopíroval, ale Stihl na své MS661 to má podobné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 10.1.2015 2:04

 Tanaka 4501 (CS38EL), Solo 643, Husqvarna 435, Echo 352, Stihl 211, Shindaiwa 352, Husqvarna 435, Echo 310

Husqvarna vypadá kvalitně, ale ve skutečnosti na výtoku je jakási gumová objímka a ta se zamáčkne a pak to netěsní, kovová plocha je totiž na výtoku  nepochopitelně zešikmená a na lištu doléhá pouze ta černá objímka. Lépe to jde vidět na obr. 2 

U Stihl se dosedací plocha také mírně ošoupe, ale žádný problém, pořád to těsní, okolí výtoku je celkem široké.

U Sola vzniknou vlásenkové rýhy a těma to pak teče, navíc mám lištu s dírou skrz a tak to protíká skrz a netěsní i kryt řetězky, naštěstí čerpadlo dávkuje oproti Husqvarně více a tak se něco dostane i na lištu, ale pozoruji větší a větší úniky bokem.

Japonci klasické bezkompromisní profi kovové plochy, výborné mazání s možností regulace, špičkové starty (fantazie), na druhou stranu menší nedostatek oproti evropským značkám pomalejší reakce na plyn. Vůbec to nevadí, ale jak si někdo zvykne na XP motory od Husqvarny (můj případ), vyhledává to samé i u konkurence, bohužel málokterý model může dravostí XPčkám konkurovat.

Echo nemám vyzkoušené, podle fotky bych hodnotil asi na úrovni Dolmaru.

Tyto drobné detaily jsem měl na mysli, když jsem mluvil o ošizení v hobby třídě, protože když se podíváte na profi stroje, nic ošizeného tam nenajdete, na materiálu šteftech apod. se nešetří. Stihl MS 661 a její zpracování to je nádhera ono taky za 32k si výrobce může dovolit pilu vyšperkovat za 5k už počítá každej šroubek.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 10.1.2015 10:01

Jakou gumovou objímku máte na mysli? Na obr. 2 podle spojky není podle mne husqvarna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 10.1.2015 17:11

laugh myslel jsem druhý obrázek husqvarny. Pro vás 7. V první větě máte popsané jak jdou pily za sebou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 10.1.2015 19:16

Díky za vysvětlení :-) Nebylo mi jasné o čem je řeč...

Jestli mluvíte o tom černém gumovém oválném těsnění na výstupu mazání lišty umístěném těsně nad uchycením lišty, tak od pohledu naprosto stejně jsou řešené i profi HQ pily. Gumová příruby, která obepne na liště mazací otvor... Nebo je řeč o něčem jiném??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karelll - (37) - 140.103 (?), 11.1.2015 10:17

Staré Husqvarny 36, 41 a podobné to mají vyřešené normálně, profi mašiny také = těsnění je uprostřed rovné plochy viz. obrázek. 560XP. Modely 435,440,445,450 to mají absolutně nepochopitelně v lomu, tím pádem se těsnění zamáčkne a olej pak místo do lišty proudí na řetěz, takže nikde nic nekape, při protočení ze špičky odlétává olej, při sundání lišty taky OK olej teče, ale přesto to blbě maže, je to z tohoto důvodu. Dát tam o milimetr větší plech, bylo by po problému, taková pič...  naštve dvojnásob. Na obrázku jsem červenou čárkou zakreslil lom. Nebýt této vyfikundace, neměla by pilka chybu. Vibrace 0, starty ukázkové, pěkný chod, minimální emise a spotřeba, dobré předčištění, zkrátka dobrá pilka, jelikož to ale nemaže postrádají ostatní výhody smysl.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika