Jakou motorovou pilu?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 72.149 (?) 
12.1.2015 8:00

Uvidíte, že jste neprohloupil.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 96.2 (?), 12.1.2015 9:17

A co pily Jonsered? Považoval jsme je za slušné (dcera Husqvarny, klasická konstrukce pily). Sice teď postupně ruší (nebo už zrušili?) zastoupení v ČR ale koupit se dají, opravit to dokáže každý servis, náhradní díly jsou k sehnání nebo stejné jako u husky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.60 (?), 14.1.2015 18:50

Jonsered sú vynikajúce píly. A aj krovinorezy samozrejme... Mám vo firme už asi 7 - 8 rokov model 2045 / myslim / - proste hobby model. Použivali sme ju pri stavbe krovov a na stavbách. Úplne bezproblémová píla. A chudera užila si svoje, sem - tam nejaký pád, šla z ruky do ruky a pod. Menili sa na nej len bežné diely čo sa opotrebovali + horný kryt čo praskol pri páde. Píla ide do dnes, kedy ju používame pri príprave dreva pre štiepkovač. Pracuje tak 20 dní do mesiaca..  Fakt neskutočná. Mám aj krovinorez BC 2236 tiež dokonalý a bezproblémový stroj!  A na doma som kupil kosačku LM 2151 CMD. Velká škoda že značku už u nás prestali predávať.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 14.1.2015 22:39

Také považuji Jonsered za velmi kvalitní. NEdivil bych se kdyby byly lepší než Dolmar. A pořád se dají koupit. Věřím že dnes není problém ani oprava. Tedy pokud nejste profík a nepotřehujete do druhého dne vyměnit nový válec nebo píst. A pokud profík jste tak si stejně koupít Stihl nebo Husku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.33 (?), 14.1.2015 23:36

Servis na Jonsered nie je problem, lebo každý model píly a krovinorezu má svoj ekvivalent v Hsq, čiže servi v sieti Hsq je zaistený... Do žabo - myších vojem ohľadom preferovania jednotlivých značiek sa nepušťam, lebo to nemá zmysel. Dolmar je velmi slušná značka, ale určite neurčuje momentálne trendy vo vývoji píl a krovinorezov. Stihl je skvelý, ale jeho ceny a najmä ceny krovinorezov sú premrštené. Nakoľko sa teraz profesionalne venujem výrobe energetickej štiepky a poskytovaním služieb v lesníctve, píšem zo svojich skúseností a nie z rôznych názorov z diskusií na nete alebo bezduchým teoretizovaním o technických parametroch a pod... Ku svojej činnosti potrebujem / resp stačia / ľahšie píly. Mimo vyššie spomenutej staručkej J 2045 mám 2 ks H 550 xp, 2 ks H 450 a dokonca dost často využívam aj H 440 ktorú som dostal darom... Všetky tieto píly fungujú skvele a bez porúch, len ich treba používať s rozumom a dať im to, čo potrebujú. Smelo môžem napísať, že okrem H 440 všetky pracujú 20 dní v mesiaci a cca 10 mesiacov do roka. Dal som si dosť práce s tým, aby som " vycvičil " obsluhy týchto píl, nakoľko sa pôvodne nejednalo o profesionálnych pilčíkov. Ale vyplatilo sa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Humila - (26) - 75.64 (?), 10.1.2015 0:02

Já si před 10 lety, pravda, 2 roky byla v krabici, koupil za 2750,- Kč v jakémsi "baumaxu" v Brně motorovou pilu. Lišta 35 cm, lehoučká, už jsem s ní pár kubíků pořezal. Sice mně zdejší opravář - kutil říká, že až se pokazí, že asi nepůjde opravit, ale řekl jsem si, že za tu cenu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.131 (?), 10.1.2015 12:25
Keď dvaja robia to isté nikdy to nie to isté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.137 (?), 10.1.2015 12:27
Píšte Dolmar 6100

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.137 (?), 10.1.2015 12:32
Piest HQ 560 Jaro Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.134 (?), 10.1.2015 12:40
Piest STIHL 390

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika