Jaká je husqvarna 372 xp



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 127.12 (?) 
7.2.2009 18:52

Koukám, že víš o pilách opravdu hodně... můžu ještě otravovat dotazem???Je vůbec nějaká pila universální do probírek i těžby???Všechny HQ xp nemají velkou životnost??? Přemýšlej jsem o koupi ještě Stihl MS 361...můžeš mi napsat ještě něco o téhle pile???Když se bavíme o HQ je to vlstně to samé jako Jonsered, pokud se nemýlým... i se stejnýmizávadami. HQ 372 bude mít tedy stejné závady jaho Jonsered 2171...říkám to správně??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 7.2.2009 19:37

Jen pro ujasnění J2071= H 371XP a J 2171= H372XP. Těch Jonseredů je v provozu v našem okolí přece jen o dost méně. Další věc je, že některé modely J mají jinak natočenou přední rukojeť, což pro mě působí nepřirozeně. Ale motoricky je to stejné s HQ. Nevím přesně, zda jsou u všech souběžných modelů stejné karburátory, ale při správném nastavení by to nemělo mít vliv. V podstatě ten kombinovaný požadavek těžby a probírky s ohledem na hmotnost a výkon v současné době nejvíce splňuje MS 361, případně slabší 341. Dá se to stejně rozlišit, jako u HQ - tedy jeden model je SP a druhý XP. MS 361 má uzavřené kanály válce a je tím dosažen vyšší výkon na stejný objem motoru. 341 má otevřené kanály a tím je výkon nižší. Kroutící momenty obou pil se ale liší nepatrně. Ovšem stejné problémy tyto pily nemají a myslím si, že konstrukce je správně dimenzovaná na zátěž pily. Vždy se něco najde a např. 361 měly konstrukční problém - pila se po volnoběhu a následném přidání plynu zahltila - díra. Nešlo to řešit seřízením karburátoru, ale zásahem do sacího kanálu. Ale nyní jsem o tom již neslyšel. U HQ je to H 357XP, nebo 359, která má ale vyšší objem a není XP, kroutící momenty jsou také téměř stejné. Jádro problému XP je v tom, že postup dimenzování je asi opačný. Např. nejdříve byla 365, potom odvodili silnější model. Zase H 357XP je pila max. po střední dřevo, ale výkon 3,2kW svádí k přesvědčení, že to v pohodě musí stačit, tato pila má navíc výkon podle zkušebny 3kW, což je při objemu 56ccm na silné dřevo v profi nevhodná volba. Podobné to bylo s např. H242XP, která byla dříve 42 a potom ji nadupali až na 2,4 - 2,5kW. Navíc to někteří zkusili v těžbě a ze začátku si ji velmi chválili, ale po pár měsících se zákonitě muselo projevit enormní přetížení. Nyní má H346XP(opět shodný model 353 na stejném konstr. základu 2,4kW, vyšší objem, a SP) díky vyššímu objemu výkon navýšen z 2,5kW na 2,7kW. Jsem zvědavý, jak to dopadne. Zase je to opačně, nejprve slabší model a potom zvýšení výkonu. To se mi líbí u Dolmaru, že udělají jednu řadu a je to postavené na nejsilnější model. Potom jsou ty méně výkonné se stejnými díly navíc předimenzované a díly pasují na všechny modely dané řady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.2.2009 21:01

Nejprve se vrátím ještě k těm otáčkám, myslím, že Jani dělá to co já, více otevře H a tak 372 zachová max. výkon a omezí max. otáčky, prostě ji "zaleje". Jinak nelze s J.S. než jen souhlasit v obou příspěvcích. Ta úprava MS 361 spočívá v navrtání jemného kanálku do stěny ssání, to "zakopávání" se ztratilo. 365 se přidírá jen s opravdu špatnou směsí, jinak je citlivá na chlazení, jiné výrazné problémy jsem u ní nezaznamenal. Vlastně jeden ano, ten však vyřešil výrobce, praskající kolínko ssání u provedení s kovovou přírubou, bylo to však jasné hned na začátku, že guma pod ostrou hranou kovu nevydrží dlouho, spona kolem hrdla je přeci jen lepší. Ten postup u HQ je popsán naprosto přesně a budí to dojem po snaze získat vyšší výkon na menší hmotnost, což se jim evidentně nedaří.  Od prvního řezání s MS 361, mám dojem, že tato pila "neřeže", zvláštní pocit s klidu v řezu s novým typem řetězu a jiným Av systémem a přitom vše je daleko rychlejší! Praskání klik se objevilo na začátku, při startu 036 a vyřešilo se zesílením ložiska řetězky. Konec kliky neunesl výkon 3,6 kW pod řetězkou a odtrhával se. Silnější jehly v plastové kleci zmírnily tah a rázy a je klid. Jenže problém 372 a klika je uprostřed, praskají klece ložiska ojnice, případně středový čep. HQ to neřeší a pustila se raději do nových modelů, zřejmě pod tlakem emisních limitů.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 7.2.2009 21:13

Moc díky... nevím, kdo by mi dokázal tolik říct... hodně mi to pomohlo při výběru pily a obohatilo mé znalosti..Takže ještě jednou díky. Chci se ještě zeptat... moc mechaniků co dělají pily nemají zdaleka takové znalosti. Je to tvůj koníček, že o nich víš tolik?? Jestimáš servis nebo prodejnu v okolí Karlovarska máš o minimálně jednoho zákazníka postaráno!!

Jinak podle toho co jsi mi napsal vidím pro mou práci občasného přivydělávání v lese jak těžbou tak probírkami budu volit MS 361. 

Ještě jednou moc díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 7.2.2009 21:17

Konečně jeden, co si nechal dobře poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 7.2.2009 21:22

Nikdo neznáme všechno a kdo trvdí, že jo tak nezná vůbec nic. Já jsem jen rád, že jsou u nás odborníci, kteří umí poradit a nevnucují nikomu jen tu jednu značku a jen ten jeden názor a řeknou specifika každé pily a pak ať si každý vybere!!!

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 7.2.2009 21:36

Už jsem to tu psal několikrát, v oboru jsem od roku 1977, těžím a zároveň prodávám i servisuju. Je to sice kongo, ale stíhat se to dá. Jen s tou prodejnou, servisem tě asi zklamu, jsem z opačného konce republiky , od tebe nad Prahou. Logicky prodejnu nemám, to bych nemohl těžit, to jsi jak pes u boudy a čekáš a čekáš! Tenhle pokus už mám za sebou, jenže já bez kácení a tahání být nemůžu a není nad zkoušku pil v těžbě, to není jako říznout na dvoře do klacku a dobrý, můžete jít těžit!  Navíc ten cit pro dobré nastavení je z těžby k nezaplacení. Nastavit pilu na hodinky dokáže každý..., jenže to pak v kubíkové hmotě můžeš taky udělat na nádrž tři stromy! Pokud to jde, doladím dřevařům pilu v těžbě a to je jiná hudba.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.142 (?), 26.2.2009 17:37

Prosím o odpověď jaký má tato pila zdvihový objem válce cm3 děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 26.2.2009 18:51

70,7 ccm, hmotnost cca 6,2 - 6,3kg, výkon dle technických dat 3,9 kW. Mnoho dalších upřesňujících a zajímavých dat získáte na dlg.de, nebo kvfonline.de.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.34 (?), 28.2.2009 20:26

6,1 model xp a 6,3 model xpg (vyhřívaná rukojeť) toto jsou váhy pouze stroje bez řezného ústrojí a náplní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika