Husqvarna 555, 562 XP



host - 100.231 (?)
6.1.2012 13:09

Infomaci o te klice mám z amerického fora.Sílu vám věřím, že má z dobře postaveného motoru, ale proč teda 560 má doporučenou lištu 50 cm, a 562 70. Pokud jste vlastníkem 562 a jste profik, tak dejte k dobru vaše zkušenosti s tímto modelem, a mužete porovnat i sjinou huskou popř. stilkou.Kde jste ji koupil a za kolik(abych neprohloupil). U té lišty mě ještě zajimá patka. Jestli velká 3/8, nebo malá 3/8. Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 100.231 (?), 6.1.2012 13:09

Infomaci o te klice mám z amerického fora.Sílu vám věřím, že má z dobře postaveného motoru, ale proč teda 560 má doporučenou lištu 50 cm, a 562 70. Pokud jste vlastníkem 562 a jste profik, tak dejte k dobru vaše zkušenosti s tímto modelem, a mužete porovnat i sjinou huskou popř. stilkou.Kde jste ji koupil a za kolik(abych neprohloupil). U té lišty mě ještě zajimá patka. Jestli velká 3/8, nebo malá 3/8. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 6.1.2012 13:38

Mistr, ne mistr, ale objednací číslo kliky 560 je 575 54 52 - 01 a 562 575 54 52 - 03, takže v čem by asi byl ten rozdíl když jinak je vše ostatní naprosto shodné, včetně pístu a válce? Možná jestli to není kvůli identifikaci těch popraskaných za nějakých 10 roků až jim ti co jim neuznali reklamace ty prasklé nahází na kebule. Kde bere sílu? Z toho setrvačníku co má místo normální klikovky, ona by se jinak asi neroztočila, proto musí mít přidaná závaží a nechtěli to kopírovat od Rusů a dávat tam vyrovnávací hřídele. Jo a servisákovi se nedite, mají zakázáno dělat víc než jen motor vytáčet a užasle zírat na měřák. Snad údajně proto aby náhodou neutekla ta tlupa Číňanů co tím setrvačníkem uvnitř točí. laughindecisionwink 562 má větší vzduchový filtr, na 560 lze dát 3/8" řetěz také, ale... prý tam není tolik pohánějících pracovníků, takže je doporučeno používat 325". Ale vážně, prostě udělali jednu novou pilu a aby to nevypadalo "chudě", tak pár detailů překopli a dali těm dvěma jiné označení. 555 nedali setrvák, no a mají tři modely. Jednoduché, levné a celkem zajímavé řešení, něco jako Škoda Fab, Fabi a Fabia! První má jen polovinu motoru, druhá i 3 rychlosti a třetí je auto. Kdo tomu nevěří, ať si sežene rozkresy a porovná si díly.  A proč u nás není v prodeji 562XP? Jednoduché, panuje vážná obava, že pustit naše dřevaře do lesa s takovou super Pilou, vytlučou za 1. kvartál víc než polovinu našich lesů, ceny kulatiny půjdou rapidně dolů a čím by se pak chvástal pan generální LČR? Zisky v háji a lesy taky. cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mirdoss - (30) - 56.218 (?), 6.1.2012 17:02

Citát od jedného predajcu HQ: "Píla H 560 XP sa dá jednoduchým spôsobom prerobiť na 3/8 delenie výmenou prstenca. Len v tom prípade by Vám nepasovala lišta.

Existujú však lišty, s 3/8 delením a malým uchytením - čo pasuje na H 560 XP, 359, 353"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mirdoss - (30) - 11.6 (?), 19.1.2012 18:50

Dnes som bol v predajni HQ, servisák tam mal HQ 560 zo zadretým motorom - išla 2 hodky až frown  a mal dosť hlavu v smútku že čo stým bude robiť. Takže treba si počkať zrejme na skúsenosti užívateľov ktorý majú tieto modelové píly nech napíšu skúsenosti svoje. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.239 (?), 19.1.2012 19:44

Musíte dát do benzínu olej, když je vysokootáčková pila nová, tím spíš je háklivá na množství oleje, 560XP s tím nemá co dělat, může si za to z 99,9% majitel, bohužel sad. Hlavně u první nádržky poměrem 1:40 a pozvolným zabíháním, nic nezkazíte a i později je lepší mít jistotu a dát o kapku víc oleje, zakarbonovaná je lepší než zadřená. Když si přečtete vlákno, zjistíte, že tu jsou 4 spokojení zákazníci a jeden na vážkách skrz vadné zapalování co dostal z první série ne úplně bez chyb, co už se nestane, protože vadné kousky už stáhli z prodeje a nahradili je bezchybnými. Takže se nákupu není třeba obávat, nákupem 560XP dostanete klasickou špičkovou kvalitu husqvarny = královnu šedesátek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.239 (?), 20.1.2012 10:51

Nevím kolik jste pane Radku prodal pilek, soudím, že máte i prodejnu, ale v husqvarně se prodávají většinou nové pilky bez karbonu, chápu, že u vás to může být jinak a zákazníkům prodáváte pily značně začouzené noPrvní nádržkou i navzdory návodu poměrem 1:40 nic nezkazím, jestli tvrdíte opak, pak jako servisák nemáte stejný názor, jako servisák HQ, který mi toto doporučoval a jelikož osobně jsem se zadřením problém nikdy neměl, nevím proč bych mu neměl věřit. Pokud jde reprezentativní vzorek spokojenosti, pořád lepší a objektivnější si přečíst diskuze tady a v zahraničí, než vycházet ze závěrů servismana od konkurence, který v garáži ve vesnici horní dolní vynáší závěry věštěním, při pohledu na dno právě vypitého půllitru, objektivita a percentuelní poměr závad je pak víceméně cucaný z prstu. O tom, která pila je momentálně to nej v 60ccm netřeba vést diskuze, stačí si prohlédnout parametry a nebo zadat na youtube 562XP vs. MS362 a hned je jasné co a jak yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.46 (?), 22.1.2012 10:22

Ja jsem tady popisoval 562 na zacatku fora. Delam s ni od zari minuleho roku. Stala kolem 900eur. Leju do ni vyhradne ASPEN a krome praskleho sylenbl.slape jak hodinky. S 560 jsem delal chvilku, a muzu rict ze 562 je lepsi silnejsi. Jinak patka je velka 3/8 u 562.  Jinak vam tady vic nereknu protoze i po 22 letech praxe se do servisu nepletu. Na to jsou zas jini. Ja verim lidem jako je pan Radek nez nejakym prodejcum v husqvarne, kteri v lese nikdy nebyli a chtej jen prodat. Teda aspon u nas to tak je. Z toho duvo du vse resim v Husqv. v Nemecku kde majitel sam dela s pilou ve svem lese je to sedlak a vi o cem to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.239 (?), 23.1.2012 6:34

To: Alda

Problém který popisujete je údajně způsoben krátkou hadičkou paliva, která po zatlačení na pilu se jako když skřípne a tím omezí dodávku paliva, pak dojde ke chcípnutí.Tak bych si to překontroloval a dal tam delší, pak to snad bude dobré. Dejte kdyžtak vědět, jestli je to tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.231 (?), 25.1.2012 19:26

Mám 562 xp, a trošku mě zlobí při zahřátí. Po krátkém volnoběhu a opětovném přidání, je znatelná prodleva . Mám i menší volnoběch (2500).Po vypnutí motoru a znovu nastartování (asi po 2 min), bud chytne hned, nebo musím zatáhnout 3-4 x. Mám vyjeto 8 nádrží.Nevím zda si to sedne nebo ne. Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.106 (?), 25.1.2012 22:04

Pila se samozřejmě usadí, otázka je, jestli tak jak chcete vy smiley. Doporučuji provést automatické nastavení = vyhlídněte si pěkný velký kmen a párkrát do něj řízněte. Zároveň bych se vyvaroval tankování u nekvalitních benzinek Unicor atd. někteří do benzínu dávají i naftu, pak to má jet no  Zde je seznam špatných pump.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika