Výroba moštu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?)
18.3.2015 10:34

Šťávu bez rostlinných enzymů nelze nazvat mrtvou. Má řadu cenných minerálů, přírodní cukry, organické kyseliny, vlákninu. Rozmnožením kvasinek zvýšíme množství vitamínů sk. B, ale kvasinkový enzym zymáza pro člověka zas takovým přínosem není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 96.35 (?), 18.3.2015 0:00

V případě moštu kousek jablka a ne zeleniny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.3.2015 7:57

Máte v tom trošku hockey. Jednak existují přirozené enzymy, které si vyrábí jabko samo. Vy popisujete enzym třeba kvasných bakterií. Kvasinky ovšem ty přirozené nevyrobí, dělají svůj specifický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 18.3.2015 8:47

No jak to vypadá, tak ne trošku hockey, ale znalosti úplně nulový. A taková to byla pěkná představa: Kus jablka do svého jablkového prostředí a jablkové bakterie či co začnou trapem produkovat jablkový enzymy.

Ale možná, že ucelené informace by mohl podat pan Standa :-)

Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 55.217 (?), 18.3.2015 10:34

Šťávu bez rostlinných enzymů nelze nazvat mrtvou. Má řadu cenných minerálů, přírodní cukry, organické kyseliny, vlákninu. Rozmnožením kvasinek zvýšíme množství vitamínů sk. B, ale kvasinkový enzym zymáza pro člověka zas takovým přínosem není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 18.3.2015 12:07

Před třemi dny jsem do sterilovaného moštu dala kus jablka, petku naplněnou asi 4 cm pod hrdlo jsem smáčkla, aby tam nebyl vzduch a zašroubovala víčko. Za tři dny je stav pořád stejný, čili kvašení ještě nenastalo. Uvidím za pár dní, co to udělá.
Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 18.3.2015 13:48

Za pár dní to udělá to, že se to zkazí. Na kousku jablka - snad koupeného v marketu - je tak málo kvasinek, že než se namnoží, začne to plesnivět a hnít. Musíte si něco nastudovat o kvasinkových technologiích. Jestli ten návod máte z nějakého prudce alternativního bio blogu tak potěš koště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 18.3.2015 14:25

Ale ne, mošt (sterilovala jsem jen pár láhví) mám ze svých jablek a ten kousek jablka taky ze svých. Ten nápad mám ze své hlavy a jak jsem zjistila díky odpovědím, byl zcela nereálný. Tak jsem teď aspoň trochu chytřejší. Mějte se :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.3.2015 16:08

Jestli chcete experimentovat, tak tam místo toho jablka dejte kousek kvasnic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 53.101 (?), 29.10.2015 22:19

Kdy zmoštovat pozdní odrůdy jablek, aby byla chuť, sladkost a výtěžek ideální?

Prostudoval jsem si několik vlánek ve fóru a poznatky přispěvovatelů bych shrnul tak, že moštovat lze jablka ihned po sběru, i, když konzumní zralost nastupuje o několik měsíců později. To je asi také tím, že se pro moštování jablka často sklízí až když začínají padat. Jablka je prý dobré trochu uležet, aby vyniklo aroma.

Mátek k tomu nejaká další doporučení? Vyplatí se jablka nechat ležet, aby se zvýšila cukernatost? Pokud ano, při jaké teplotě? Jde mi o jablka sbíraná teď, koncem října. Mám sebraná setřásaná jablka odrůd Spartan, Zvonkové (a další, co nepoznám) plus ještě velmi tvrdé hrušky cukernatosti 13% (Brix).

Děkuji za jakékoli postřehy!   Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 30.10.2015 12:18

Žádné odkládání moštování!
Cukru v jablkách již nepřibude, chuť se ležením jablek akorát zhorší, jablka zmoučnatí a rozmnoží se v nich hnilobné mikroby a plísně. I z kyselých zimních jablek, pokud jsou zralá, vylisujete dostatečně sladký mošt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika