Pozdní jarní mrazy



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?)
18.5.2012 9:18

tak jsem zpět

máme spodní a horní zahradu, tak tomu říkáme, výškový rozdíl je asi 2 metry, ale to nehraje roli

na horní zahradu nicméně začíná svítit sluníčko hned při východu a to byl asi ten hlavní rozdíl!

na horní zahradě rajčata PŘEŽILA, dokonce i tchánova nepřikrytá!!! na spodní zahradě jsou komplet KAPUT, přitom byla důkladně omotána tak 3-4 vrstvami textilie... na spodní zahradě byla textilie ještě mokrá, na horní už úplně suchá

ve skleníku všechno ok

takže je to tak půl na půl a já jen doufám, že dnešní noc nedojebe tu druhou půlku...

u sousedů co jsem koukal tak rajčata komplet K.O., kedlubny a spol. vše ok

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.5.2012 8:39

Jak jsem tak letmo koukal, na celém území ČR to ± dopadlo podobně. Teplota nad ránem těsně pod nulou (měří se ve výšce 2 m), ale přízemní mráz kolem -5° až -7°C. Tedy co bylo nízko u země a nezakryté, bude většinou v pánu. (Výjimkou je pan Mičurinec, kterému ten mrazík jeho úrodu jenom něžně polechtal - závist!). No nic, v tomto vládne příroda, ne člověk. Loni to přišlo o dva týdny dřív. Ještě že nám doma zbyly alespoň maliny, ty to ustojí.  Překvapilo mě, že to docela silně šlehlo i na jihu Moravy, jsem zvědavý, jak dopadly vinohrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.163 (?), 18.5.2012 11:31

to Wimpi - vinohrady se zakuřovaly, co je výše je óká, co je dole no

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 18.5.2012 8:41

No, tak snad už to máme pro letošek za sebou a doufám, že i příští roky už nebude mráz tak pozdě a po celé zemi. Co mám ve sklenících, je v pohodě, venku to odnesly jen brambory a na chalupě všechno včetně ořechů a slivoní. Tak holt letos nebude tolik kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.88 (?), 18.5.2012 9:01

Všude ne, u nás (Kladno) ráno v 5:50 +4C,  přízemní teplotu neměřím, ale jinovatka nebyla a rajčata, hrách i cinie uplně v pohodě.

Zachránilo to zřejmě to, že nebylo uplně jasno..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.29 (?), 18.5.2012 9:06

U nás na Vysočině v 5.04  - 3°C.Inventuru udělám až odpoledne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.10 (?), 18.5.2012 9:05

Taky hlásím mrazovou spoušť z jihu Moravy. Po jedné hodině se uplně vyjasnilo a začal masakr. Jako vloni meruňky (Karola- přežila mráz po odkvětu a tento už nedala a vlastně kuli mrazu nevim ani jak chutná) a broskve KO, veškerá plodící réva na sr..ku. Nepřikrytá i zabalená třema vrstvama netexu. Talisman a Elma měly pěkně nasazeno na první úrodu, nebude nic. Hodně to naštve, v pár hodinách všechno v kélu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 18.5.2012 9:18

tak jsem zpět

máme spodní a horní zahradu, tak tomu říkáme, výškový rozdíl je asi 2 metry, ale to nehraje roli

na horní zahradu nicméně začíná svítit sluníčko hned při východu a to byl asi ten hlavní rozdíl!

na horní zahradě rajčata PŘEŽILA, dokonce i tchánova nepřikrytá!!! na spodní zahradě jsou komplet KAPUT, přitom byla důkladně omotána tak 3-4 vrstvami textilie... na spodní zahradě byla textilie ještě mokrá, na horní už úplně suchá

ve skleníku všechno ok

takže je to tak půl na půl a já jen doufám, že dnešní noc nedojebe tu druhou půlku...

u sousedů co jsem koukal tak rajčata komplet K.O., kedlubny a spol. vše ok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.5.2012 9:38

Přikrývání rostlin za účelem jejich ochrany proti mrazu má větší smysl a účinek pouze v tom případě, pokud je pod příkrovem nějaký zdroj tepla. Proto je vhodné krycí fólii či plachtu přetáhnout přes chráněnou rostlinu jako stan, aby mohlo do toho to stanu zespodu vzlínat zemské teplo. Když rostlinu obalíme jenom kolem dokola a do obalu nevstupuje žádné teplo z externího zdroje, dosáhneme pouze toho, že mrazivý účinek okolního vzduchu časově oddálíme, nicméně v průběhu noci bude trvalá tendence na vyrovnání teplot vně a uvnitř obalu. Rychlost vyrovnání teplot pak bude úměrná kvalitě termoizolačních vlastností obalu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.1 (?), 18.5.2012 9:42

Vstával jsem ráno ve 3.30 a pod višní udělal ohýbek a pod ringli jsem dal gril, takto jsem topil až do rána. Jinak ostatní KO, to bych musel dělat táboráčky pocelé zahradě. Na okně jsem měl -1.8.

Česká ráj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
agent špionovač - (19) - 216.173 (?), 18.5.2012 11:06

Takže kyblíky s netkankou sundaný a pod nimi vše Ok, ale nezakrytý ohnivec vzdálený pouze púl metru jsou všechny rostliny po smrti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika