Pochlubte se svými výsledky roubování



Tini - (31) - 11.247 (?)
5.5.2009 8:15

Další pokus byla asijská hrušeň (hruškojablko) z jednoho stromu na druhý, to bylo i u mirobalánu. Roubování do rozštěpu a kopulací. Síla roubů cca6mm.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
pajja - (24) - 168.167 (?), 4.5.2009 11:22

Napadlo mě, že za obrovský úspěch při letošním roubování může velkým dílem březnové chladné a velmi vlhké počasí. U nás propršel téměř celý březen... Škoda, že pořádně neprší také teď, po odkvětu stromů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 4.5.2009 20:29

Přípravek na kopulační řez skutečně existuje, viděl jsem u Rotta v Holešovické tržnici tak3 roky zpátky, nikdo nevěděl na co toje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.5.2009 21:19

Vzhledem k tomu, že roubování není obživou, nýbrž zábavou s trochou napětí (adrenalin starců ), zůstanu asi jen u toho nožíku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Tini - (31) - 11.247 (?), 5.5.2009 8:05

Tak jsem letos prvně rouboval. Bylo to někdy z kraje dubna a většinou pupeny již naběhlé. První ukázka je mirobalán "Nigra" na podnož mirobalán do živého plotu, protože původní roubovanec ze zahradnictví odešel a zůstala jen podnož. Roubováno do roštěpu. Síla cca5mm.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tini - (31) - 11.247 (?), 5.5.2009 8:15

Další pokus byla asijská hrušeň (hruškojablko) z jednoho stromu na druhý, to bylo i u mirobalánu. Roubování do rozštěpu a kopulací. Síla roubů cca6mm.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tini - (31) - 11.247 (?), 5.5.2009 8:31

Nejvíce mne zajímaly výsledky u okrasné višně, pravděpodobně Prunus subhirtella "Pendula Rubra", kde jsem uřezal pár větví ze spodní části koruny, kde jsem dosáhl u starého stromu někdy začátkem zimy. Rouby jsem položil za stodolu na severní stranu a když jsem je probíral začátkem dubna. Bylo to staré dřevo a na tom pár letorostů cca 2mm. Rouboval jsem tedy staré dřevo, anglická kopulace a do rozštěpu a 2mm řízky do rozštěpu. Rouboval jsem na tři ptáčnice, na vlky. Tady mám i dotaz, na tom starém dřevě, možná i tři roky nebyly růstové pupeny, je možné, že to vyrazí ze spícího pupene?   Jinak díky panu Beranovi ještě jednou za instruktážní fotografie.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
duran - (41) - 125.72 (?), 5.5.2009 8:26

Přidám dvě fotky. Meruňka Veselka/ odkopek švestky.

Chytly se dvě ze tří, ta třetí zatím žije, ale na web ji nedám.

Vše z jednoho roubu loni zasazené meruňky. Více roubů se nedalo odebrat.  Roubováno ze stromu na strom. Jaro přišlo tak rychle, že jsem si nestačil ani pořídit správné pomůcky.  Použil jsem ostrou žabku a kancelářskou isolepu. Drží dobře, akorát se dude hůře sundávat.  Už jsem přerouboval jabloň za kůru pomocí kobercovky a je i po roce ok. Tímto vás nechci nabádat k takovýmto experimentům, ale než ustřiženou větvičku vyhodit. Tak to s ní radši něco zkusím :-).  V srpnu se budu pokoušet očkovat Tipalu a na to už se asi lépe vybavím.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 6.5.2009 12:08

Pokud by někdo měl informaci o přípravku na seříznutí, byl bych vděčen. Mám rád hračky. Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 46.132 (?), 11.6.2009 11:41

Všem - viděl jsem rusáky na výukovém DVD roubovat révu za zelena. Používali mikroténovou balící folii (prezervativ), kterou máte všichni určitě doma v kuchyni. Normálně si z ní uřízli kolečko vhodné síly pilkou na železo. Když je hodně odmotaná, tak ty 2 mm umělé hmoty uříznete lehce nožem a pořád je tam spusta metrů pásky, která je pružná, přizpůsobí se každé nerovnosti, lehce se motá a utahuje a jde s ní udělat naprosto hermetický obal (na tom víně to předváděli - roub který prosakoval se neujal). Páska je pružnější - s růstem roubu snáze povoluje. Zakončení jde udělat prostým přihlazením pásky - nemusí se podvlékat. Když táhnete moc, tak se sice přetrhne, ale nevadí to prostě nasadíte o kousíček zpět a motáte dál - ona se přilepí. Už dvakrát mi práci vylomili rostoucí pupen na roubu a tak jsem jen ostrým klacíkem nařízl tuhle pásku nad pupenem který je v místě srůstu, ten vyrašil a roste. Starou tlustou pásku z PVC jsem po těhle ykušenostech zavrhnul.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 11.6.2009 15:31

Používám při roubování tu nařezanou balicí folii druhým rokem. Většinou jsem se ale - u kopulace - vrátil ke staré pásce, dělá se mi s ní prostě líp. Folie se mi osvědčila při přeroubování silných větví - tam je jinak spotřeba pásky neúměrně velká. 
   Vázat se dá v podstatě čímkoli. elektrikářskou izolačkou, lepící páskou na balíky, kobercovkou, záleží, co si kdo oblíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika