Příspěvky uživatele - pajja

Pochlubte se svými výsledky roubování, 27.5.2009 Obsahuje fotku
Včera jsem procházel naroubované stromky a jeden roub mi doslova vyrazil dech. Za posledních několik dní zesílil tak, že ho páska znatelně zaškrcuje. Neměl jsem u sebe foťák, ale dnes to zkusím vyfotit. Mám foto z 18/5... tehdy nebyl ani náznak... celý příspěvek >
Réva na pergole, 6.5.2009 Obsahuje fotku
Co se týče plodnosti starých odrůd, přikládám pro ilustraci foto (foceno 14/4) staré, mě neznámé modré moštové odrůdy, která původně rostla u zdi domu. Dlouho nebyl keř vůbec řezán, posledních pár roků se snažím bránit mu v dalším nekontrolovaném... celý příspěvek >
Pochlubte se svými výsledky roubování, 4.5.2009
Napadlo mě, že za obrovský úspěch při letošním roubování může velkým dílem březnové chladné a velmi vlhké počasí. U nás propršel téměř celý březen... Škoda, že pořádně neprší také teď, po odkvětu stromů.
Pochlubte se svými výsledky roubování, 4.5.2009 Obsahuje fotku
Přes víkend jsem udělal pár fotek. Kromě třešně (na ptáčnici) jsou to různé druhy švestek, pološvestek a meruněk na myrobalánu. U meruněk si nejvíce cením záchrany staré neznámé odrůdy (foto "meruňky"), kdy se mi chytly dva ze tří dvouletých roubů... celý příspěvek >
střih nově vysazené švestky, 6.4.2009
Záleží na tom, kde máte zahradu. Mě dnes začaly kvést meruńky a švestky už mají pěkně zelené pupeny. Já bych řezal hned.
Borovice, 13.10.2008
Jde to, ale je s tím hodně práce. Asi deset roků jsem si takhle hrál s asi dvoumetrovou borovicí a nakonec jsem ji nechal růst jak chce...
Odrůda Luna, 30.9.2008
Ono to s výběrem odrůd není jednoduché. Laik se většinou neubrání tlaku prodejce, kdo už nějaké zkušenosti má, ten zase chce mít něco zvláštního.
Gabrovská pro slivovici, 19.9.2008
Před pěti lety jsem u nás daleko v polích polabské nížiny objevil skupinu durancií (asi), která dává bez jakékoliv péče každoročně slušnou úrodu, a hlavně o nich nikdo neví. Včera jsem je byl očesat. Příští rok se chystám naroubovat si jich pár na... celý příspěvek >
Elektrická udírna Anuka, 15.9.2008
Jsem zvědavý od přírody, tak že jsem si to na netu našel a prohlédl... jak bych to řekl pokud možno diplomaticky... dejte si do el. trouby misku s pilinami, nastavte to na 190 stupňů a výsledek je stejný a ještě ušetříte 4000Kč.
Obnova sadu, 15.9.2008
Je to věc názoru, ale čtvrtkmeny bych nesázel. Sice se dobře češou a prořezávají, ale to je z výhod asi vše. Úroda z metru čtverečního zahrady je malá, životnost stromků také, po zahradě se nedá projít,... Já preferuji první větev alespoň ve výšce... celý příspěvek >
Snížení kyselisti ve víně, 15.9.2008
Byl to jen pokus, ne příliš úspěšný. Ale bylo to na červeném víně a žádné změny barvy jsem nepozoroval. Mohu konstatovat, že asi po 24hodinách od aplikace malého množství sody (tak na špičku nože do 3dcl) byla chuť i vůně uspokojivá, ale pro nějaké... celý příspěvek >
Snížení kyselisti ve víně, 14.9.2008
Ke snížení kyselosti vína se normálně používá vápenec či vápenné sloučeniny. Zkusil jsem použít pro tento účel jedlou sodu a kyselost vína jde také dolů. Ale kromě kyselosti se ztrácí i vůně a při větším množství sody se mění negativně chuť. ... celý příspěvek >
mirabelka = špendlík?, 3.9.2008
Děkuji za potvrzení. Pálenka z nich je, alespoň dle mého názoru, lepší než ze švestek. Škoda že jsou tak maličké, mohly by vyřešit problém se šarkou
mirabelka = špendlík?, 3.9.2008 Obsahuje fotku
Aby bylo úplně jasno, co jsem to dnes dával do kvasu? Je to myrobalán nebo mirabelka? Já žiji v přesvědčení že se jedná o myrobalán, v pálenici tomu říkají mirabelka a lidově se tomu u nás říká špendlík .
Úprava Vari., 26.8.2008 Obsahuje fotku
Když jsem se přehraboval ve zbytcích starých vodovodních trubek, dostal jsem nápad. Realizace trvala asi 15minut... neměl bych si to nechat patentovat? Jedno šroubení je třeba nechat pohyblivé a pro zvýšení životnosti jsem ho trošku namazal. Ještě... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika