Příspěvky uživatele - Tini

Jakou či jaké ostružiny?, 10.1.2021
Dobrý den, mám již x let odrůdy beztrnné Dirksen a Thornfree, do zralosti s lepší chutí dozrávají až těsně před upadnutím plodu, dříve jsou kyselé nebo bez chuti, tak se špatně trefuje do momentu, kdy utrhnout. Raději bych měl ostružiny třeba i s... celý příspěvek >
Bosenská švestka, 3.12.2014
Nyní procházím Lidovou Pomologii, dívám se Vaněk vydání 1948 a je tam uvedeno u odrůdy Vlašky synonymum Bosenská. Taky je tam poznámka, že málokterá odrůda se pěstuje pod tolika různými jmény. 
Dolanka, 28.10.2014
Pěkná úroda pane Polehlo. To u nás letos nebylo ani trnek, ani jabloně nezaplodily.  Rouby Dolanky se ujaly, tak se těším, že za pár let bude plodit i na Valašsku. Děkuji a hezký den Tonda
Jaký nůž na roubování?, 25.4.2014
Tak musím souhlasit s panem Vysloužilem, že jde o komerční sdělení dle textu. Dle mé zkušenosti, letos jsem použil i jiné nože než jen můj starý KDS, šlo u všech o to, ho řádně nabrousit. Pokud byl nůž ostrý, tak se s ním dalo dobře roubovat i když... celý příspěvek >
Trnky Kulovačky, 5.4.2014
Odrůda to nevím, ale u nás na Vsetínsku jsem je vykácel právě z toho důvodu, že nešly od pecky a kvas nedělám,  ale stromky rodily bohatě, řekl bych, že až hodně a bez šarky. Nyní mi jedna vyrašila ještě z kořenů u plotu, tak asi ji tam nechám,... celý příspěvek >
Štepenie sliviek /roubovani/, 5.3.2014
Tak jste tady dostal přehršli dobrých a správných rad od těch, co již roubují léta. Pokud jste ale v té fázi jako já, že je pro vás tato oblast docela nová a rád experimentujete, tak půjdete do toho, to nyní zkusit. V podstatě nic neriskujete,... celý příspěvek >
Štepenie sliviek /roubovani/, 4.3.2014
Dostal jste tady dobré a platné rady, ale když již jste v té fázi, jak jste popsal, tak to zkuste, za zkoušku nic nedáte a zázraky se dějí. Pokud se to nepovede a podnož se uchytí, tak máte další šanci příští jaro. Do boku roubovat jsem zkoušel... celý příspěvek >
Kdo poradí výchovný řez slivoně stanley?, 24.2.2014
Během tří let pěkná koruna, věru. Souhlasím s tím, nechat plodit a pak jen prosvětlovat, žádný radikální řez. Takže přeji bohatou úrodu T.
Roubování meruněk, 14.2.2014
Odbočím, na hromadě videí na You Tube používají v zahrničí nějakou šedou řídkou "srajdu", co to je? Používám vosk, ale občas mi vadí jeho tuhá konzistence, nyní Jenten. Kdo to ví, odpoví, díky  T.
Odrody naších dedov a pradedov, 29.1.2014
Nejen starců, u nás, kde se meruňky a broskve nepěstují... prostě švestka byla to nej, alespoň pro mne od dětských let. No, trochu jsem utíkal ještě k melounu, ale to je jiná kategorie.
Moruše 30 let stará, přežije přesazení?, 27.1.2014
Vrbu nechejte, jen poraďte manželce, ať ji řeže na hlavu, že bude mít hezkou korunu každý rok a můžete ji tím držet v určité přijatelné výšce. T.
Očkování vs. roubování, 26.1.2014
Pěkné, takže očkování na bdící očko Forkertovo. Co se mi nedařilo, tak bylo letní na očko spící, Očko vždy vypadalo hezky přirostlé, ale z jara nevyrazilo, ale jak jsem psal, zkoušel jsem na okrasných javorech a jasanu. V tento čas, tedy na jaře... celý příspěvek >
Strom do menší zahrady, 18.1.2014
Zasaďte ovocný strom, budete trhat přímo ze stromu do pusy. Nějakou slivoń a mají jemné větvoví, které v zimě hezky vypadá proti obloze. Pokud nechcete ovoce, tak třeba okrasnou jabloň, i ta mišpule je dobrá volba, plody drží na stromě i v... celý příspěvek >
Co už jste letos naštěpovali?, 17.1.2014
S roubováním do rozštěpu mám dobré zkušenosti u peckovin, zvláště při roubování malými průměry kolem 2 či 3 mm. Výhodou je i to, že nemusí být stejné průměry a nevylamují se. T.
Hořcovy stromek, 16.1.2014
Všechno jde, ale nyní bych to nechal růst jako keř, uvidíte jak se mu bude dařit a pokud ano a přírustky budou, tak si vyberete ten nejsilnější a ten necháte táhnout a ostatní obrost budete zastřihávat a postupně odstraňovat. Ten nejsilnější bych... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika