Pochlubte se svojí zahrádkou



host - 42.149 (?)
13.10.2010 12:32

Dobré poledne paní Marie, já měla letničky v samozavlažovacích truhlících proto, že je mám na zahrádce kam se nedostanu každý den a bohužel tam nemám žádnou střechu, pod kterou bych je mohla schovat. Jenže letošní deštivé léto mi dalo pěkně zabrat, místo abych jezdila kytky zalévat, jezdila jsem vylévat vodu. A někdy tam chudery stály pěkně dlouho zalité po okraj. Příští rok už to tak rozhodně sázet nebudu. V těch mísách co jdou na zemi odtokové otvory mám, ale koupila jsem si jednu mísu na nožce a kytky zasadila přímo do ní... a nebylo to dobré, také v ní zůstavala stát voda. Takže buď někam schovat, aby na ni moc nepršelo anebo vyvrtat odtok. Měla jsem v ní převislé lobelky a málem také uhnily. Fuchsie mám naštěstí v normálních truhlících, tak moc netrpěly, voda vždycky odtekla a fuchsie pěkně kvetly. Dana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 28.9.2010 19:59

Dobrý večer p. Veruno děkuji Vám za pochvalu.Zeminu si míchám sama a to kompost, trochu rašeliny, trochu písku a trochu zeminy koupené pro muškáty nic neměřím míchám od oka ale nejvíce je kompostu.Hnojím kristalonem start a asi v červnu kristalonem květ a to1x týdně.Na oknech mám samozavlažovací truhlíky jinde ne.Samozavlažovací truhlíky zalévám 1x týdně ostatní každý den a když jsou vedra tak i 2x za den.Zdravím Vás M.Tady je ještě nějaké foto doufám že se mi povede vložit.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 2.10.2010 19:55

paní Marie, díky za radu, už jsem si to poznamenala, teď se jen budu těšit na jaro, abych to mohla vyzkoušet. Vaše nové fotečky jsou krásné a kytičky na nich vypadají úžasně, zdravě a pestře. Teď jenom nastává to smutnější ze zahrádky, kdy je třeba všechny květinky pomalu připravovat na zimu a přitom množství jaké máte, to dá asi docela zabrat. Přeji vám, abyste to všechno zvládla a budu se těšit na fotky ze zahrádky v příštím roce, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 12.10.2010 13:35

Paní Marie, opravdu máte nádherné kytičky. Jak to řešíte s vydatnými dešti? Máte kytky pod střechou? Já si letos pořídila samozavlažovací truhlíky a mísy na stopce a všechny kytičky v nich strašně trpěly přemokřením. Po několikadenních deštích, kdy jsem se na zahrádku nedostala, bylo vše zaplaveno. Jak máte osázené ty květinové mísy? Já v nich nemám udělané odtokové otvory a ikdyž jsem dala vysokou drenážní vrsvu a na to jsem přímo zasázela letničky, nepomohlo to. Poraďte jak na to, příští rok už to takhle sázet nechci. Děkuji Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 12.10.2010 23:02

Dobrý večer, p.Dano děkuji Vám za pochvalu.Tak většinu kytek mám pod střechou, a ty co mám venku tak jak prší několik dní tak zase uklízím pod střechu nebo zakrývám folií.Zavlažovací truhlíky mám taky, ale jen na oknech kdy zalévám 1x týdně a když jsou velká horka tak 2x týdně, zavlažovací truhlíky nemůžete mít na dešti ty se zalévají do otvorů zespod a knoty si natáhnou vodu shora se nezalévají.Ve všech mísách, korytech a ostatních nádob musí být otvory aby voda mohla odtékat.Já mám na otvorech kamínky nebo také rozbité tašky ze střech prostě co dům dá.Také mám pod mísama podmisky, ale když prší tak je odstraním hlavně fuksie nemají rády když stojí ve vodě, ale mají rády když sem tam dostanou spršku.Také si sama míchám hlínu kompost, písek, trochu rašeliny nebo koupený substrát pro balkonové květiny nic neměřím dávám od oka, ale samozřejmě nejvíce je kompostu.Přeji Vám ať se příští rok kytičky vydaří.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 13.10.2010 12:32

Dobré poledne paní Marie, já měla letničky v samozavlažovacích truhlících proto, že je mám na zahrádce kam se nedostanu každý den a bohužel tam nemám žádnou střechu, pod kterou bych je mohla schovat. Jenže letošní deštivé léto mi dalo pěkně zabrat, místo abych jezdila kytky zalévat, jezdila jsem vylévat vodu. A někdy tam chudery stály pěkně dlouho zalité po okraj. Příští rok už to tak rozhodně sázet nebudu. V těch mísách co jdou na zemi odtokové otvory mám, ale koupila jsem si jednu mísu na nožce a kytky zasadila přímo do ní... a nebylo to dobré, také v ní zůstavala stát voda. Takže buď někam schovat, aby na ni moc nepršelo anebo vyvrtat odtok. Měla jsem v ní převislé lobelky a málem také uhnily. Fuchsie mám naštěstí v normálních truhlících, tak moc netrpěly, voda vždycky odtekla a fuchsie pěkně kvetly. Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 98.163 (?), 6.2.2012 20:43

takhle vypadají moje hortenzie ted v únoru, doufám,že letos pokvetou, protože po teplém podzimu a téměř bezmrazém prosinci a lednu narašily a ted ty 2O st.mrazy, no doufám, že to přečkají.

hortenzie v zimě
hortenzie v zimě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
potmesila - (35) - 69.219 (?), 13.10.2010 22:47

Dobrý den.

Protože je mi Zahrada.cz velkou inspirací, ráda se také pochlubím našimu začátky s předělanou zahrádkou s vývojem v tomto roce. Terénní změny nebyly naším dílem. Letos už vykvetlo mnoho kytiček, zaplodila kvanta zeleniny, celé léto jsme i zobali drobné ovoce, nicméně detaily očekávám hezčí v příštím roce, až trvalky a skalničky trochu narostou.

Původní zůstal skleník s kaktusy a zimolezy kamčatské, vše ostatní bylo minimálně přesazeno. Teď nás čeká ještě výsadba ovocných stromků, jámy už máme :) Moc se na ně těším.

Zuzka B.

Původní stav
Původní stav
Bagrování
Bagrování
Hotový terén
Hotový terén
Vzcházející travička
Vzcházející travička
Současný stav
Současný stav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sis - (7) - 246.240 (?), 3.1.2013 21:51

V letošním roce, bych si chtěl začít vytvářet zahradu u našeho domečku. A jak to tak bývá po stavbě domečku nejsou bohužel penízky nazbyt  :cry:, ale člověk by chtěl na zahradě vytvořit něco hezkého, kde by se mu příjemně odpočívalo. Jelikož je zima a jsou dlouhé večery, určitě mnoho z Vás si dělá pořádek ve fotkách. Mohly by jste se třeba pochlubit svou zahradkou, oblíbeným koutkem,...  Pořád přemýšlím co na zahradu, kde dát stromeček, keřík, kytku,... Nebo, zdali máte typ na nšjakého šikovného zahradníka z opavska, se kterým by se dalo nějak domluvit. Nebo pokud by se někdo večer nudil  :oops: a měl nějaký nápad, byl bych rád.

sis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.243 (?), 14.10.2010 7:17

Vaše zahrada je krásná. Museli jste si fest máknout. Strašně se mě líbí ta suchá zídka a kameny v trávníku. Jenom se mě nezdá ta skluzavka pro děti... Pod ní je určitě beton.

Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 14.10.2010 8:06

Zídky na vyřešení terénních nerovností jsou opravdu hezké. Šlapáky v trávníku taky, moc  Také jsem je tam plánovala: máme jednu velkou cestu, pochůzí malou cestičku a prostředkem pozemku měly být ty šlapáky - bylo by to asi hezčí na pohled, ale zjistila jse, že zbytečná práce, tak jsme se na to nakonec vybodli  Ivano, jak to myslíte, že pod skluzavkou je beton? No, patky má jistě zabetonované, ale je pod ní trávník. Já bych sice dala dojezd klasicky do pískoviště... To jsem pochopila, že je malé, zakryté vedle 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika