Pochlubte se svojí zahrádkou



host - 26.35 (?)
13.4.2009 22:31

Dobrý den,

Vaše zahrada je nádherná, o to více, že jste si ji vytvořili sami. Nás to čeká letos. Máme postavený dům a 1000 m pozemek, s bohužel ne moc pěkným výhledem v zástavbě. Rozhodně mě to ale chytlo a chystám se osázet zahradu podle našich představ a inspirace na různých fotkách, jakož i na Vašich. Co mě ale také zaujalo, je dětská část zahrady pro Vašeho synka. Protože máme 20 měsíční dvojčata - kluky začíná pro nás být aktuální i takovýto hrací kout. Měla byste pro mě prosím radu popř. návod na stavbu takového pískoviště a houpačky se skluzavkou? Z jakého je to dřeva. A to jste také dělali sami? Mám šikovného manžela, který by určitě také něco takového udělal, protože ty "kupované" jsou dost drahé.

předem díky za rady a přeji hodně zahradních úspěchů v letošním roce.

Diana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 124.22 (?), 2.9.2008 9:43

Ty zeravy tam má i soused za plotem, takže už tam jsou jaksi "historicky", navíc to vypadá, že pozemek je na pěkném vídrholci, takže mají zřejmě plnit funkci větrolamu. Nejsem jejich zvláštním příznivcem, ale u tak nešťastně umístěného pozemku bych asi také neodolal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 2.9.2008 11:15

Dobrý den, díky za podporu.Přesně jste to vystihl. Je to severní strana dlouhá 70m a pak jen pole a louky a v budoucnu opravdu žádný soused nás nečeká. Tak přesně tak budou to větrolamy. Navíc bydlíme 500m nad mořem a zeravy jsou vypěstovaný zde, takže mají velkou pravděpodobnost že se zabydlí a já mám jistotu že jsem nevyhodila dost peněz za jiné keře nebo stromky které by zapadly do české krajiny....L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.31 (?), 3.9.2008 9:09

Pouziti tuji na vetrolam je casto opakovany nesmysl (viz zakony fyziky). Potrebujete listnate kere, aby se netvorily velke vetrne viry a vitr se roztristil okolo kazde vetvicky. Kdyz vitr narazi na vzrostle tuje, nezarazi se, ale prekuli se ve forme viru pres plot a casto je nicivejsi nez predtim. Predstavte si to jako vodni valec pod splavem, take byste se donej nechtela dostat. Ale pokud nemate male deti a tuje se vam libi, tak je klidne mejte. Treba kolem bazenu ci jezirka, tam maji sve opodstatneni. Pokud deti mate, tuje vytrhejte a dejte je znepratelenemu sousedovi. Podle jedne nemecke statistiky, patri tuje mezi 3 nejnebezpecnejsi rostliny v zahrade, kterymi se mohou deti otravit. Ne ze by byly smrtelne jedovate, ale deti rady trhaji jejich vetvicky a hraji si s plody. Pri sve praci na pohotovosti jsem videla docela otresne pripady otrav a podrazdeni kuze predevsim u batolat. Takze pro mne plati tuje rozhodne ne. Bohuzel jsou levne, relativne hezke a dobre rostou. Michaela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 3.9.2008 11:06

Michaelo tak teda nevím,...ale pokud je třeba listnatý živý plot již vzrostlý a dobře střihaný, tak si myslím že těžko se vítr bude rozdrážet o jednotlivé větvičky. Myslím, že by se dalo polemizovat. S těmi plody na zeravech to taky nevidím tak zle.Jo být to tis tak to s Vámi zcela souhlasím.Zdravim L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 2.9.2008 11:09

Milý pane, děkuji za pochvalu, ty Tuji už tak asi patří k české krajině,...L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.9.2008 22:54

Milá Lenpel, nic si z toho nedělejte!  Bydlíte tam Vy a ne pan chalupář.  Nezná Vaše důvody a hned kritizuje. Je to věc každého, co si na svoji zahradu zasadí a co se mu líbí. Nenechte si zkazit náladu. Vaše zahrada je pěkná a tím to končí!!!  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 124.22 (?), 3.9.2008 10:09

Paní Danielo, já mu přece ty zeravy nijak nekritizoval...? Dokonce vůči nim necítím ani žádnou zvláštní zášť, narozdíl od mnoha ostatních.

Sám jsem jich mnoho koupil s chalupou, budu je sice muset průběžně likvidovat, ale ne proto, že bych je vyloženě nesnášel, spíš proto, že je plot nevhodně a bez rozmyslu založený a zeravy mi stíní jabloně, takže je pod nimi neustále mokro.

Veškerým požadavkům z okolí (manželka, známí atd.) na to, abych je zlikvidoval ihned a bez náhrady jsem zatím úspěšně odolal - a že to někdy nebylo jednoduché

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 3.9.2008 10:56

Lenpel: Pane Chalupáři, nic nebylo myšleno proti Vašemu názoru.Naopak jak jste napsal přesně jste to zhodnotil - větrolamy. Paní Daniela se jistě přehlédla a reakce byla na příspěvek před Váma od nějakého ANONYMA. Pokud někdo kritizuje musí být taky tak odvážný a podepsat se.Já respektuji názory těch kteří se umějí podepsat.Ještě jednou díky a od toho je to diskusní forum. L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.35 (?), 13.4.2009 22:31

Dobrý den,

Vaše zahrada je nádherná, o to více, že jste si ji vytvořili sami. Nás to čeká letos. Máme postavený dům a 1000 m pozemek, s bohužel ne moc pěkným výhledem v zástavbě. Rozhodně mě to ale chytlo a chystám se osázet zahradu podle našich představ a inspirace na různých fotkách, jakož i na Vašich. Co mě ale také zaujalo, je dětská část zahrady pro Vašeho synka. Protože máme 20 měsíční dvojčata - kluky začíná pro nás být aktuální i takovýto hrací kout. Měla byste pro mě prosím radu popř. návod na stavbu takového pískoviště a houpačky se skluzavkou? Z jakého je to dřeva. A to jste také dělali sami? Mám šikovného manžela, který by určitě také něco takového udělal, protože ty "kupované" jsou dost drahé.

předem díky za rady a přeji hodně zahradních úspěchů v letošním roce.

Diana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenpel - (49) - 0.234 (?), 16.4.2009 8:12

Dobrý den, díky za pochvalu. Dětský koutek jsme si dělali také svépomocí.Je to smrkové dřevo, přivezené z lesa. Hned čerstvé jsme ho oloupali - pak to už nejde. Skluzavku jsem posehnali v bazaru - původně byla součástí vybavení v pokojíčkách. Na zimu jí uklízíme. Stála asi 400,- což je nesrovnatelné s klasickou laminátovou skluzavkou a službu udělá taky. Akorat po první zimě zjišťujeme, že pískoviště budeme muset přetřít, protože nebylo dřevo dost vyschlé - pospíchali jsme a barva nám vypelíchala. Nejspíš je to tím jak na tom ležel dlouhou dobu sníh, protože na ostatních častech to není.L.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika