Plevel



host - 39.219 (?)
18.5.2014 20:09

Insekticidy jsou na hobení hmyzu. Na hubení plevelů použijte raději herbicidy.   I když to v záhonech někdybez motyky nejde.   j.c.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 20.227 (?), 18.5.2014 19:59, zobrazeno: 8194x

Potřebovala bych poradit ohledně plevele. V loňském roce jsme koupili nemovitost se zahradou - bohužel zahrada nebyla minimálně 4 roky nijak udržována takže byla zarostlá plevelem. Na podzim jsme plevel zahubili insekticidem a zahradu zryli. Nyní jsme si mysleli, že bychom nechali půdu odpočinout a příští sezonu zasadili nějakou zeleninku, ale bohužel zahrádka je stále zaplevelená šíleným způsobem... Dokonce jsem i zahradu vyčistila od plevele ručně, ale nyní po vydatných deštích a hezkém počasí se opět zazelenala - plevelem!! Už nevíme co nejlépe.. Napadlo nás zahradu zalít insekticidem a zakrýt zakrývací fólií, zda bych pod folií vše neuhnilo a neumřelo. Myslíte, že by to pomohlo? Nebo máte jiný tip, který by pomohl?? Děkuji moc za každý názor

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.219 (?), 18.5.2014 20:09

Insekticidy jsou na hobení hmyzu. Na hubení plevelů použijte raději herbicidy.   I když to v záhonech někdybez motyky nejde.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 18.5.2014 20:13

Nepomůže nic, než trvalý "boj" jakýmikoliv prostředky. V půdě je semenná banka a když porost zničíte, za čas kratší či delší vstanou noví bojovníci. Univerzální zázračný ideální ekologický šetrný razantní trvalý způsob nebo prostředek neexistuje. Je to řehole. Jistá šance je, jak píšete zalít totálním herbicidem typu Zeazin například. Jenže to tam pak neporoste nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 18.5.2014 20:24

Na plevel se používá herbicid, insekticid je na škůdce (a fungicid na houbové onemocnění - ať to máte komplet).

V každém případě nějaký plevel poroste, v půdě je zásoba semen. Navíc některé herbicidy zanechávají v půdě rezidua, která negativně ovlivňují růst dalších rostlin, třeba rajčat (viz vlákno tady). Osobně jsem herbicid za ty roky práce na zahradě ještě nepoužila.

Ale byla tady kdysi jedna rada, která by zřejmě u vás šla použít. Zakrýt trávu kartonem, na něj nechat navézt zeminu, udělat záhony a pěstovat. Původní porost by se tím měl zlikvidovat.

Pokud jste si ale pořídili zahrádku, tak s pletím musíte počítat, jinak ji snad jen osejte trávou...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 18.5.2014 21:08

S tím insekticidem to berme snad spíše, jako překlep, protože insekticid trávu nezahubí, neboť rostliny se insekticidy proti hmyzu ošetřují běžně. 

Kdysi před léty jsme si zvětšili zeleninovou zahrádku, kde to bylo podobné. Žádný herbicid jsem nepoužil. Pozemek jsem zryl rycími vidlemi a všechen plevel a hlavně kořínky jsme z půdy vybrali, aby se plevel dále nešířil. Třetím rokem, jsme měli již zahrádku čistou a rok od roku je plevele méně a méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 19.5.2014 7:17

Já jsem před lety použil na zakrytí starou podlahovinu, kterou jsem po roce odstranil. Žížalky vše za ten rok zpracovaly, stačilo jen zrýt.To je nejlepší herbicid jaký jsem poznal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.5.2014 8:08

Máte-li čas, pak nejjistější odstranění již vyklíčeného, vzrostlého plevele bez použití chemie je záhony překrýt něčím, co nepropustí žádné světlo. Pokud užijete zakrývací fólii, musíte ji řádně upevnit, neboť vám ji bude plevel zpočátku zvedat. Proto také je dobrá i nějaká stará podlahovina, je těžší. A nesmí být nikde škvíry, plevelu stačí opravdu málo světla k přežití. Ale po roce, na jaře, budete mít úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 228.242 (?), 18.5.2014 21:13

Pro Vači situaci je důležité rozlišit, zdali máte nyní zahrádku zaplevelenou jednoletým anebo vytrvalým plevelem.

Jednoleté plevele realtivně snadno "ukočírujete" neustálým pletím - vytrháváním nebo podškrábnutím plevel motyčkou. Hlavně nesmíte nechat plevel rozkvést a následně se vysemenit.

Vytrvalé plevele jsou mnohem horší. Bršlice kozí noha (husí packa, kerhat), pýr plazivý, pcháče, přeslička, pampelišky (a další a další druhy)  se pletím likvidují podstatně obtížněji a dlouhodoběji. Zde je na místě použít systemický herbicid glyfosatového typu - známý roundup apod. A někdy je potřeba ho použít opakovaně.

Hodně vytrvalosti Vám přeje 

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.5.2014 9:09

Bych řekl, že půda je odpočinutá dost. Není nutné ji letos nechávat odpočinout. A ty plevele vám tam letos nejspíš vyklíčily ze semínek (jestli loni použili správně nějaké chemické zbraně), toho se stejně nezbavíte. Nijak nezábráníte tomu aby tam ty semínka pořád neklíčila.Ty mohou být v půdě a taky je pořád přifoukává větřík. Ti co už mají zahrádku déle tak ví, že pokud chcete záhony ze zelenivou, tak je třeba pořád plít a plít a plít...

I kdbyste to zakryli třeba na deset let, tak po odkytí vám tam vždycky vyrostou nějaké ty rostlnky(plevele).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.144 (?), 19.5.2014 9:27

Dokonce jsem i zahradu vyčistila od plevele ručně, ale nyní po vydatných deštích a hezkém počasí se opět zazelenala - plevelem!!

Pleti neni zadna mimoradne vyjimecna cinnost, ale je tomu prave naopak, jedna se o cinnost beznou a castou. Po destich vyplejte znovu a zasadte nejakou zeleninu, mate nejvyssi cas. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika