Kde se už nedá zahradničit?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?) 
1.8.2017 13:20

Samozřejmě. Účtuje se zvlášť cena za vodné a zvlášť za stočné. Řeší se tím např. velmi časté situace, kdy mají lidi vlastní zdroj vody, nebo kombinovaný řád/vlastní zdroj. A odpad vypouštějí samozřejmě do kanalizace.

Nicméně to nijak nesouvisí - pokud máte větší odběr, který se nevrací do kanalizace (např. zahrada), máte možnost si po dohodě s vodárnami nainstalovat podružný vodoměr za touto odbočkou a pro tento odběr neúčtovat stočné. To jste nevěděl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 194.106 (?), 1.8.2017 13:46

Slyším to poprvé, že tato možnost existuje, děkuji za info. Kdybych to věděl, neptal bych se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 1.8.2017 9:46

Podle mě se u nás dá zahradničit všude. Někde lépe, někde hůř. Když byla moje maminka malá, bývaly vyhlašovány vedřiny nejen z důvodu horka, ale i z důvodu, že hodně dlouho nepršelo. Nejedná se tedy v dnešní době o nic vyjímečného, neobvyklého. Jeden rok je to tak a druhý jinak. Ale asi si neumíte představit opravdové sucho, kdy praská zem a neroste vůbec nic, nikde kapka vody, zelené stéblo, prostě nic. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 1.8.2017 11:18

Já ano, takové jsem zažila vloni a ještě větší předloni. V srpnu už opadalo listí ze stromů, zahrada suchá na troud + zákaz zalévání a v zemi praskliny, že mi tam vlezla ruka až skoro po loket. Podzim suchý, zima prakticky bez sněhu... a letos nanovo. Proto je to sucho, i když letošní léto přeci jen něco kaplo. Jenže nezapomeňte, že teploty jsou opět letos rekordní. Zatímco(tuším v červnu?) v Praze jektali zubama v dešti a 18st, u nás bylo neustále třicet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.120 (?), 1.8.2017 12:30

Nevím, kolik je tady diskutujících Moraváků, protože se poslední roky Čechy a Morava podle srážek nedají srovnávat. Je to tak 5-6 let co se změnilo proudění a od té doby je to na Moravě (alespoň jižní a jihovýchodní) se srážkami špatné. Hlavně by se místní zemědělci už měli zamyslet nad svým chováním ke krajině a změnit typ orby a skladbu plodin. Nad barákem na kopci mi 10 let rok co rok sadí čirok pro bioplyn. Pokud se toto nezmění my malí zahrádkáři s tím nic nezmůžeme a voda z krajiny bude nadále odtékat. Už naši dědové říkali že na suché pole neprší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 1.8.2017 12:56

Ale ano, praskliny jsou v zemi každý rok, a že něco už pamatuji. winkAle stále to není extrémní sucho, že by se nedalo zahrádkařit nebo se lidé museli stěhovat pryč. A tím začínal i tento příspěvek, proto jsem i tak reagovala. Nepamatuji si rok, kdy by se netvrdilo, že je rekordně velké teplo, sucho, povodně, sníh, mrazy... Samozřejmě se to liší v různých částech země, ale stále to není žádné drama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 1.8.2017 13:16

Je to drama, je to svízel, ten, co sadil nic nesklízel, i kdyby se přetrhnul-je pak div, že nezdrhnulcheeky. Jiný názor bude držet sukulenťák, trávníkář..., nejvíc zážitků má asi za každých, měnících se podmínek pel-melistawink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 162.21 (?), 1.8.2017 14:58

Jsem kousek od EDU a letos u nás prozatím napršelo: březen 19 mm, duben 32.5 mm, květen 12.5 mm, červen 21 mm a červenec 61.5 mm. Mám tři kubíkové IBC a 57 m2 střechy, kde veškerou vodu zachytávám. Na mé rostliny dešťovka nestačí, jistí to kopané studny, jedna z roku 1936 a druhá z roku 2013, ale vody v nich je nyní poskrovnu. Mám 35 tříletých a pětiletých ovocných stromků a cca 90 okrasných a užitkových stromečků a keřů, a taky hafo kvítek, a na cca 190 m2 zeleninovou zahrádku. V případě nějaké nádrže, velké cca 15 m3, která by se zakopala do země, by byla investice velká a výsledek žádný - tolik vody do zásoby zde nenaprsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.8.2017 17:29

Ale naprší.  57 m2 střechy není, pravda moc. Ale za rok na takovou plochu u nás v průměru naprší něco kolem 35 - 40 tisíc litrů. Tedy 2x víc než pojme zakopaná 15ikubíková nádrž. Je to drahá investice, ale voda je taky drahá. A bude čím dál víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 75.118 (?), 1.8.2017 18:40

Pane Vysloužile máte pravdu ale problém je, že od září,  října tu vodu nepotřebujete, takže počítám, že třetinu roku co prší, člověk vodu stejně pustí do kanálu a ty dvě třetiny, při dle srážkové mapy u elektrárny u Třebíča, kde naprší 550-600 mm jsou jen tak tak. Ale jak jsem psal výše i dva m3 nádrží mně výrazně zlepšily vodní bilanci a prohnal jsem přes ně na zalévání zahrady cca 10-12 m3 vody do záhonů letošní rok. A to sezona nekončí, na zahradě je 35 stromků. Když minulý týden hezky pršelo, voda už šla do rybníka, kdybych měl 10 m3 nádrží to by bylo hej. Takže za chvíli se začne zachytávání vody do nádrží stávat standardem a ne jen rozmařilostí bohatých lufťáků.  Při velikosti střechy 150 m3 bych měl udělat při cca 600 mm deště 90 kubíků a to je dobrá zásoba na celé léto, jen mít na tu nádrž. Zdravím Konvalinku, jak jste na tom Vy?

 Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika