Kde se už nedá zahradničit?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?) 
2.8.2017 19:00

Na mé těžké půdě plné kamení, se dalo něco slušně vypěstovat cca po 8 letech navážení fůr koňského hnoje a veškerých zbytků ze zahrady. Vloni byla poprvé půda krásně (na naše poměry) zpracovatelná. Tuto radost mi hatí sucha. Letos trochu sem tam sprchlo, takže mám všechno namulčované trávou, na neosazených záhonech svazenku. Že bych pěstovala něco, co se sází v létě nehrozí, ještě nikdy v létě nic nevzešlo, ani bohužel ta svazenka. Nejde to uzalévat, není čím. Takže si můžu nechat zajít chuť na plánovaná druhá kola hrášku, salátů, kopru atd, můžu se cpát akorát těma cuketama. Bulvový fenykl jsem opět vysela, když tedy sem tam něco sprchlo. Už je skoro měsíc v zemi a asi můžu semínka odepsat. Včera sice muž údajně cukety a dýně zalil, při mé dnešní kontrole jsem to nepoznala, tak jsem tedy vycucla 10cm z jezera a zalila to znova. Už asi vím, proč to poznat nebylo. Voda totiž mizí okamžitě v hlubokých prasklinách, jak když vytáhnete špunt u dřezusad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 222.255 (?), 2.8.2017 6:23 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 2.8.2017 11:58

Ono je to skoro jedno, kde to píšou, poněvadž věřím, že je to pravda. Je to, jako by popisovali situaci u nás, i s tím, jak jde oblačnostsad A studny? My kopali studnu před skoro 15 lety a byl to první suchý rok v tomto století. Už tehdy, se voda ukázala až v 6m, ale málo na to, aby stačila. Vykopala se 8m, kde byl další přítok. Opět ale slabý. Takže pro jistotu vrt 42m, kde už byla vydanost dobrá. Když tu byla řeč o spodní vodě... ukazatel je i hloubka studní? Tak u nás, ale to odjakživa, minimálně 6m.

Jo, kdyby někoho zajímalo tak ne - u nás nepršelo, jen se dnes trochu zatáhlo. Potok bohužel přestal téct včera, už jen stojí a hnije voda nad splavy. Prvního mrtvého pstroužka jsem viděla ránosad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 232.119 (?), 2.8.2017 12:40

Dobrý den. Nám letos uschly brambory. Skoro dva ary. Už jsou vykopané - samé hrachy. Jen pár zalévaných řádků je ještě živá.Porovnání moc není, protože okolní zahrádky už jsou odpočinková zatravněná plocha skoro v celé kolonii. Jen soused zahrádku celou obdělává. Za téměř čtyřicet let se nám to nestalo a také ze známých o tom nikdo neslyšel. Prostě letos to nevyšlo. Ale abychom přestali zahradničit, to v žádném případě ne. A sázet rané odrůdy. Protože čtyři ary se uzalévat nedají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika