Jak se zbavit užovky?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?) 
7.7.2014 0:01

Užovku jsem od včerejška neviděl. Nemám to štěstí ji vidět denně. Je to plachý had. Jenom doufáme, že je ukrytá někde v bezpečí před kočkami a hlavně lidmi.

Jenom vím, že ta mrtvá užovka byla poloviční oproti téhle.

V plné
V plné "parádě"!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 231.34 (?), 7.7.2014 21:20

Předevčírem jsem zahlédl kočku, přebornici v chytání myší, jak provádí podivný tanec na zahradě. Stála proti ní užovka, troufnu si říci tak 80-100cm délky, tlustá jak běžná hadice.Když jsem viděl ty žluté skvrnky po straně hlavy tak mne to jakž takž uklidnilo. Na dotaz na ochráncích přírody co s tím jsem dostal odpověď uklidit na čas kočku s tím, že užovka někam zaleze.(tajně jsem doufal, že by si pro ni mohli přijet).  To můj problém jaksi neřeší. Zavřel jsem všechna okénka do sklepa a dávám bacha na dveře domů i kůlen. Byl jsem zvyklý mít vše otevřené. Vzít si prodlužovák a vybalit z něj užovku - to by mi taky mohla trefit pepkacrying  Myslím, že by mi nepomohlo ani pravidelné užívání pilulek na tlak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 187.109 (?), 9.7.2014 16:18

Zatím jsme ji neviděli, doufáme, že se přesunula jinam. Desky, pod kterými jsme ji našli, jsme odstranili aby se tam nemohla schovávat, tak snad si našla ubytování v jiné zahradě..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.7.2014 16:48

Jestli měla opravdu měsíčky obojku, tak je to najisto nejedovatá užovka. Nejen že nehrozí riziko ušknutí, ale v podstatě máte v ní známku čistého a zdravého životního prostředí na zahradě.

Vaše obava vypadá asi jako dotaz: "Jak se zbavit sýkorek, bojíme se aby se nezačali chovat jako orli a neohrožovali naši 45 kg těžkou dogu."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.18 (?), 17.7.2014 0:34

Užovky jsou velice plaché a mají rády klid... Mám je na pozemku pravidelně a vůbec mi nevadí.., nicméně stačí abych se několik dní chodil dívat na místo kde žijí a tak je to otráví, že vždy zmizí..

Prostě chce to užovku pravidelně rušit, až se raději odstěhuje.., totéž platí pro zmije..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.109 (?), 7.9.2014 23:27

Dobrý den, od května rekonstrujeme dům  , ještě ho neobýváme, ale jsme tam každý den a často sme seděli na zahradě a doposud během těch uplynulých čtyřech měsíců sme tam nic neoběvili až do včera..nejdříve sme v hromádce hlíny zahlídli slepýše..a druhý den po celé zahradě běhaly malinké asi 5 cm velké ještěrky a vůbec se nás nebojí... všude jsem četla, že mladé jsou během července..nechápu kde se tam toho tolik vzalo :( ze dne na den... a i když vím, že se ty zvířátka se víc bojí nás... mám z toho hrůzu :(,protože tyhle zvířátka opravdu nemám v lásce a hlavně je na své zahradě nechci... trnu z toho hrůzou... máme po zahradě všelijaký bordel -(hromady dříví, cihel, větví a hlavně neposekanou trávu) prostě staveniště... myslíte, že až se všechno odklidí, že si ty zvířátka najdou domov jinde??doufám, že ano... děkuji za odpověd´ Veronika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 8.9.2014 6:49

My jsme vždy nadšeni, když vidíme ještěrku. Víme, že je jim u nás dobře.Zahrada je příroda! Budte ráda, že máte dům se zahradou a nebydlíte v paneláku.

Ještě nikdy jsem si nevšiml v září tak malých ještěrčích miminek až letos a nevím jestli dorostou a přežijí zimu-byl bych rád! Také jsou tak veliké.

Nevím proč je nemáte v lásce-, proč taková herpetofobie=strach z plazů. Ještěrka není had! V členitém terénu mají bezpečný úkryt. 

.Až budete mít uklizenou a posekanou zahradu, jak golfové hřiště, bude vám po ještěrkách a živé přírodě ještě smutno a budete nadávat na krtky.

Ještě si Veroniko přečtěte na tomto webu vlákno s názvem:,, Ještěrka obecná" . Zdraví  vás Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 8.9.2014 8:19

Uzávěr, že té paní bude po ještěrkách smutno je naprosto mylný. Paní má k plazoidům odpor a tak to zůstane. Stěží se to přečtením nějakého článku přelomí na lásku. Buďte tolerantní i k té paní a nejen k ještěrům. Někdo holky, někdo vdolky, někdo ještěrky. Až se zahrada uklidí, ubude žoužele určitě. Ale úplně eliminovat to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
semberka - (1) - 6.73 (?), 11.6.2016 7:44

Hezký den smiley

také jsme na zahradě objevili užovku a musím říct, pro mě, nepříjemný pocit. Ikdyž vím, že nám od ní nic nehrozí. 




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 11.6.2016 8:28

Zkusit UZ plašič. Nebo odstěhovat se na Nový Zéland.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika