Zasychání merunky



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?)
1.7.2021 20:59
Přidávám taky svou letošní zkušenost. Meruňka Leskora, během dlouhého, chladného jara celkem 4 postriky (2x Signum, 2xProlectus). Odkvetla hezky, násada velká. Po oteplení začalo postupné usychání větviček, ty jsem vždy odstřihl a zastřel balzámem. Pak začala během jednoho dne zvadat celé větve. Toto se objevilo vždy po změně počasí. Zbyla mi jedna kosterní větev a ta už je taky KO. Problém bude asi v zemi u kořenů v kombinaci s monílií.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
h.u.c.k1 - (3) - 127.253 (?), 22.5.2021 18:57, zobrazeno: 1672x

Mám 7 let merunku má malé merunky a mám na ní 3 cm listy a celá mi začala chřadnout,/listy všechny vadnout, mě to připadá, že ji někdo mohl pomoc, nebo to muže být něčím jiným? Děkuji 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 22.5.2021 21:36

pokud usychají postupně jednotlivé letorosty, ale ne celý strom, je to pravděpodobně moniliová spála. Neošetřil jste postřikem před květem a po odkvětu? Toto je následek. V případě vadnutí celého stromu naráz to bude apoplexie, lidově mrtvice, náhlé odumření.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.217 (?), 22.5.2021 21:41

Jestli náhle svěsila listy, tak to vypadá na moniliový úžeh (pokud jste ji aspoň 2x proti němu nestříkal) indecision.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
h.u.c.k1 - (3) - 127.253 (?), 22.5.2021 23:06

Mám merunku uřiznout, nebo se to dá ještě zachránit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrs - (26) - 19.245 (?), 23.5.2021 6:38
Dejte sem prvně fotky, aby bylo jasné co to je. PSM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.3 (?), 6.6.2021 16:15
Já jsem letos díky počasí nestihl postřik a vypadá to, že mi monilie celou meruňku sežere. Má smysl ještě nyní nějaký postřik nebo zbývá už jen čekat jak to dopadne? Všude se píše, že pozdní postřiky nemají kurativní účinek. Je lepší napadené větvičky odstraňovat nebo ponechat? Díky, Bohouš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PSik - (7) - 241.55 (?), 15.6.2021 12:50

Větvičky odstraňujte, ale asi je stejně pozdě.

Také se řadím do zástupu těch, co letos přijdou o meruňku.

 Loni jsem přišel o Bergeron, na podzim vysazena kontejnerová nová ale nestříkal jsem a bohužel bude opět kaput. Ach jo, dnes něco udržet bez chemie je náročné :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 1.7.2021 20:59
Přidávám taky svou letošní zkušenost. Meruňka Leskora, během dlouhého, chladného jara celkem 4 postriky (2x Signum, 2xProlectus). Odkvetla hezky, násada velká. Po oteplení začalo postupné usychání větviček, ty jsem vždy odstřihl a zastřel balzámem. Pak začala během jednoho dne zvadat celé větve. Toto se objevilo vždy po změně počasí. Zbyla mi jedna kosterní větev a ta už je taky KO. Problém bude asi v zemi u kořenů v kombinaci s monílií.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika