Velkopavlovická



host - 233.180 (?)
8.8.2018 0:47
Reaguji obdobně jako host 214.45. Sem z jižní Moravy a s pěstováním merunek z dřívějška mám dost zkušeností. Pokud se vám před dozráváním scvrkavaji plody je to jen nedostatkem vody - období největšího tepla + potřeby naliti. Prestante to zalivat po vjedrech pokud to není čerstvé strom zvlášť když máte spodní vodu ve 2 metrech jak uvádíte a těžší půdu. __ Jestli to nebude spíš tím že dřívějším zalivanim (květen atp.) spíš půdu premokrite a kořeny můžou i uhnivat a v době zvýšené potřeby pak strom nemá čím fyzicky čerpat. __ PRESTANTE ZALIVAT!! Strom to nepotřebuje a hnojení je taky zatím na nic. __ někdy více péče je prostě na škodu. Udržuje bezplevelny stav a to prozatím stačí. Sousedi u mě 2x zasadili třešnu do těžší půdy - jílu a tak dlouho zalivali až uschla!! __ čau Kryštof z Brna
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 233.180 (?), 8.8.2018 0:47
Reaguji obdobně jako host 214.45. Sem z jižní Moravy a s pěstováním merunek z dřívějška mám dost zkušeností. Pokud se vám před dozráváním scvrkavaji plody je to jen nedostatkem vody - období největšího tepla + potřeby naliti. Prestante to zalivat po vjedrech pokud to není čerstvé strom zvlášť když máte spodní vodu ve 2 metrech jak uvádíte a těžší půdu. __ Jestli to nebude spíš tím že dřívějším zalivanim (květen atp.) spíš půdu premokrite a kořeny můžou i uhnivat a v době zvýšené potřeby pak strom nemá čím fyzicky čerpat. __ PRESTANTE ZALIVAT!! Strom to nepotřebuje a hnojení je taky zatím na nic. __ někdy více péče je prostě na škodu. Udržuje bezplevelny stav a to prozatím stačí. Sousedi u mě 2x zasadili třešnu do těžší půdy - jílu a tak dlouho zalivali až uschla!! __ čau Kryštof z Brna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.176 (?), 8.8.2018 8:02

Já jsem jih Brna tady je sucho jak na poušti, od jara tady nenapršelo skoro nic, spodní voda asi ve 20 metrech, jeden stromek mám taky asi 6 let, nikdy jsem ho nehnojil ani nezaléval a jaká byla nádherná úroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 8.8.2018 9:33

Dobrá, tak už bude bez závlahy. Když jsem kupoval letos meruňky ze sadu z JM, byli velikosti myrobalánů u cest -prý ze sucha, jinak výborné sladké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.237 (?), 8.8.2018 20:42
Je to jako se zalivanim, péči o pokojové květiny. Příčiny zasychání jsou buď málo vody nebo moc. Ve vašem případě je to to druhé. Záleží také " trochu" na podnoži. Ale u vás na severní Moravě je věřte mi vody na meruňku dost. I u nás (Brno) se meruňky ještě nezalevaji, na to je tu vody dost - přitom je tu sucho hodně to mi věřte. Sesychani meruňek suchem je záležitostí tak vinohradnich oblastní někde pod Brnem (např. Krumvíř - viděl sem). __ popel je dobrá věc ale moc to s ním neprehanejte, je dost agresivní a pokud máte trochu jílu v podloží je tam drasla dost. Až spíš časem v době plné plodnosti. Pokud hnojite hnojem nutite také kořeny vytahovat se za živinami nahoru. Nechte to být, aspoň na čas - několik let. A pak spíš kompost (hnůj + popel, "hlína", něco zeleného, něco suchého i odpad z domácnosti) pak zarýt hlouběji za obvodem koruny (vně) - uděláte nejlíp. Jestli zalit tak v době největšího sucha - tak max. 1x - 2x do roka. __ S pozdravem a dobré pěstění přeju __ Kryštof z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.237 (?), 8.8.2018 22:23
Jinak u nás letos opět degustacne nejlepší Velkopavlovická :-) kupodivu, nebyl ani lepší Bergeron i když mě chutná dost. Neprijmnejsi je prý jeho vlaknitost. Mě moc nevadí a je to spíš špička. Chuťově nenadchla v porovnání Veselka bohužel, na níž sem se těšil i kdyz vzhledově je.... VP však zůstala na vrcholu, osamocena :-) __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 15.3.2019 20:22

Stále řeším každoroční malou násadu květů u VP. Na "divných" plodonoších jen sem tam květní pupen. Výživa je v pořádku. Podobně se tu chová ještě Velbora.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 16.3.2019 14:25

Těžko radit odborníkovi. Pokud je tam dostatek draslíku, fosforu a pH půdy je kolem 7, dá se ještě provést řez těsně po sklizni bez jarního řezu. Pokud to nepomáhá, problém bude pod zemí. Ale napravit dusící se nebo něčím napadené kořeny je obtížné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 9.7.2019 20:04

"Grossepavlowitzer" dnes. smiley Do dozrání daleko.

Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Velkopavlovická
Bergeval
Bergeval
Bergarouge
Bergarouge
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.65 (?), 22.7.2019 21:37

Stále řeším každoroční malou násadu květů u VP. Na "divných" plodonoších jen sem tam květní pupen. Výživa je v pořádku. Podobně se tu chová ještě Velbora.

V akej nadmorskej výške máte zasadené marhule?  Nie ste moc vysoko v horách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 9.155 (?), 22.7.2019 23:02
Kyjovsko, většina VP sklizena. V průměru zhruba 80kg na strom, stáří 20let, velmi suchá lokalita. Kvalita výborná, ale jako i jiné roky na některých stromech příliš malé plody. Cukernatost přes 20Brix.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika