Velbora (dotaz)



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
21.6.2017 21:48

Ano, Mimmo, přesně tak. Lepší strupáče než nic. Kdyby párkrát zapršelo, tak mně strupy vyskáčou taky.indecision

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.216 (?), 11.12.2011 16:29

Děkuji za příspěvek do diskuze. Je velmi zvláštní, jak se někdy liší názory pěstitelů a literatury. Například zde u Vesprimy. Celkem všichni se snad shodnou v hodnocení chuti u VP a Bergeronu. Ale i u Radky a Leskory. Velký rozpor panuje u populárních odrůd Pinkcot, Kioto a spol. Veselské odrůdy mě zajímají proto, že zde nikdy nebyly k mání, spíše jen ty lednické. Zajímavý rozpor panuje i v hodnocení meruněk u pana Kostihy z Valtic, doporučuji k nahlédnutí a k porovnání z vlastními zkušenostmi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.140 (?), 5.12.2011 15:20

Souhlas, mně se rovněž Veselka docela zamlouvá, jak z hlediska barvy, velikosti, ale i chuti. Veminu neznám, rád bych ji klidně vysadil- k čemu se podobá- opravdu k Rakovského? Velboru jsem měl rovněž, ale právě taky dost hnila v plodech během sklizně, jinak byla zajímavá, možná bych ji měl zkusit znovu... děkuji za radu. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.200 (?), 5.12.2011 21:10
Po Veselke som pred rokmi veľmi túžil, ale nepodarilo sa mi ju zohnať. A pritom to mám do Veselého či Boroviec iba kúsok. Už vtedy som si vytipoval Veselku ako najvydarenejšiu. Skúsenosti pestovateľov Veselky však nemusia môj názor potvrdiť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.131 (?), 18.6.2017 21:58

Tento rok mi na jar zmrzli kvety na odrodách Aurora, Goldrich a Bergeron.Aké máte skúsenosti s odrodami Velita, Veharda a Vesprima čo sa týka odolnosti kvetov na jarné mrazy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.56 (?), 21.6.2017 14:51

Ktorá veselská odroda sa vám zdá najodolnejšia na jarné mrazy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.6.2017 15:55

Odpovědí dostanete asi málo. Mně letos přežila mrazy výborně Veharda. Z Veselky velké množství plodů nakonec spadlo, zůstal nepatrný zlomek, tak dvacet plodů. Vesprima má jeden plod. Vesna ještě nekvetla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.6.2017 19:56

V mém případě zůstalo letos z veselských něco jen na Vesně (sotva 10 kg) a to do výšky asi 2 m. Plody v horní části stromu omrzly a opadaly. Dříve jsem si myslel, že jsou odolnější Veharda nebo Vesprima, které kvetou později. Dá se spíše mluvit o odolnosti ke konkrétnímu průběhu počasí. Pokaždé může vyhrát jiná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 21.6.2017 21:19

Vroubovaná větev Vehardy jediný plod shodila, mráz asi nejvíce probral Velboru, naopak Veselka obstála. Bohužel teď plody kosí sluneční úpal a sucho bez možnosti závlahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.6.2017 21:48

Ano, Mimmo, přesně tak. Lepší strupáče než nic. Kdyby párkrát zapršelo, tak mně strupy vyskáčou taky.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 23.7.2017 21:45

Letošní chuťové překvapení má jméno Velbora. Po této stránce ji nemohu nic vytknout.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika