Velbora (dotaz)



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
21.6.2017 19:56

V mém případě zůstalo letos z veselských něco jen na Vesně (sotva 10 kg) a to do výšky asi 2 m. Plody v horní části stromu omrzly a opadaly. Dříve jsem si myslel, že jsou odolnější Veharda nebo Vesprima, které kvetou později. Dá se spíše mluvit o odolnosti ke konkrétnímu průběhu počasí. Pokaždé může vyhrát jiná odrůda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?), 11.12.2011 16:29

Děkuji za příspěvek do diskuze. Je velmi zvláštní, jak se někdy liší názory pěstitelů a literatury. Například zde u Vesprimy. Celkem všichni se snad shodnou v hodnocení chuti u VP a Bergeronu. Ale i u Radky a Leskory. Velký rozpor panuje u populárních odrůd Pinkcot, Kioto a spol. Veselské odrůdy mě zajímají proto, že zde nikdy nebyly k mání, spíše jen ty lednické. Zajímavý rozpor panuje i v hodnocení meruněk u pana Kostihy z Valtic, doporučuji k nahlédnutí a k porovnání z vlastními zkušenostmi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.140 (?), 5.12.2011 15:20

Souhlas, mně se rovněž Veselka docela zamlouvá, jak z hlediska barvy, velikosti, ale i chuti. Veminu neznám, rád bych ji klidně vysadil- k čemu se podobá- opravdu k Rakovského? Velboru jsem měl rovněž, ale právě taky dost hnila v plodech během sklizně, jinak byla zajímavá, možná bych ji měl zkusit znovu... děkuji za radu. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.200 (?), 5.12.2011 21:10
Po Veselke som pred rokmi veľmi túžil, ale nepodarilo sa mi ju zohnať. A pritom to mám do Veselého či Boroviec iba kúsok. Už vtedy som si vytipoval Veselku ako najvydarenejšiu. Skúsenosti pestovateľov Veselky však nemusia môj názor potvrdiť. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.131 (?), 18.6.2017 21:58

Tento rok mi na jar zmrzli kvety na odrodách Aurora, Goldrich a Bergeron.Aké máte skúsenosti s odrodami Velita, Veharda a Vesprima čo sa týka odolnosti kvetov na jarné mrazy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.56 (?), 21.6.2017 14:51

Ktorá veselská odroda sa vám zdá najodolnejšia na jarné mrazy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2017 15:55

Odpovědí dostanete asi málo. Mně letos přežila mrazy výborně Veharda. Z Veselky velké množství plodů nakonec spadlo, zůstal nepatrný zlomek, tak dvacet plodů. Vesprima má jeden plod. Vesna ještě nekvetla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.6.2017 19:56

V mém případě zůstalo letos z veselských něco jen na Vesně (sotva 10 kg) a to do výšky asi 2 m. Plody v horní části stromu omrzly a opadaly. Dříve jsem si myslel, že jsou odolnější Veharda nebo Vesprima, které kvetou později. Dá se spíše mluvit o odolnosti ke konkrétnímu průběhu počasí. Pokaždé může vyhrát jiná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 21.6.2017 21:19

Vroubovaná větev Vehardy jediný plod shodila, mráz asi nejvíce probral Velboru, naopak Veselka obstála. Bohužel teď plody kosí sluneční úpal a sucho bez možnosti závlahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2017 21:48

Ano, Mimmo, přesně tak. Lepší strupáče než nic. Kdyby párkrát zapršelo, tak mně strupy vyskáčou taky.indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 83.84 (?), 23.7.2017 21:45

Letošní chuťové překvapení má jméno Velbora. Po této stránce ji nemohu nic vytknout.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika