Veecot (*Vineland, Ontário)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 234.76 (?) 
15.8.2021 21:35

Pan Petr, pozrel som si podrobnejśie farbu šupky na vašej fotke. Aj u mňa je farba šupky podobná ako máte aj Vy,.Veecot dozrieva asi 5-7 dní pred Bergeronom. Veľkosť plodov je vyrovnaná,  nie sú niektoré veľké a niektoré malé. Vsetky sú drobnejšie. Čo je zaujímavé drobnejšie sú každý rok či je plodov na strome veľa alebo málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.59 (?), 16.8.2021 9:18

Na Veecote si cením hlavne to že dobre odoláva hubovým chorobám dreva a plodov. Plody na strome netrpia moníliovou hnilobou plodov. To že Veecot nie je každý rok obsypaný plodmi mi nevadí lebo viem že príde rok keď bude mať plodov na strome mnoho. Túto odrodu sa oplatí mať, lebo je to nenáročná odroda. Vedľa neho som mal zasadenú Auroru a tá trpela dosť moníliovým úžehom. Už ju nemám aj keď plody Aurory boli chutné. Veecot pestujem v polohe okolo 300 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 16.8.2021 13:32

Otázka je čím opravdu trpí Aurora a Tsunami. Jirka (FM) kdysi nějakou chorobu u těchto dvou odrůd jmenoval, ale už nevzpomínám jakou. Aurora postupně odcházela od shora dolů. Na Tsunami každým rokem něco znenadání zaschne. Letos to bylo až po sklizni.. Těch pár Veecotů přece jen shnilo, když jsem se vrátil, zbyl jen jeden, který jsem nafotil, takže nemůžu posoudit odolnost proti hnití. Při takovém množství včel to ani jinak dopadnout nemůže. Letos dochazí k moniliové hnilobě v nebývalé míře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 25.7.2022 22:26

VEECOT - dobrá volba?

Veecot
Veecot
Veecot
Veecot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 26.7.2022 18:11
Já jsem spokojená. Letos byly u Veecotu ztráty mrazem minimální.
Veecot na semenáči
Veecot na semenáči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika