Veecot (*Vineland, Ontário)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
24.3.2015 21:55

Pane Petře, co si myslíte o meruňce VEECOT? Máme doma 2 stromky, ale co jsem se dočetl, že propadá v květu i plodech, tak mi připadá, že to asi nebude nejvhodnější odrůda... Díky.

Zatím nevím, ještě mně neplodila. Nepoznat starou "veecotku" považuju tak trochu za nedostatek, proto ji tady mám. Přece jenom to je jeden z pilířů starého sortimentu. Pomologie praví: Odrůda netrpí žádnými závažnými chorobami. Vůči mrazu je odrůda odolná. Rovněž není citlivá ke gnomonióze ani monilióze. Chuť: sladce navinulá, aromatická, při plné zralosti typicky meruňková. Jistě uznáte, že to není špatná vizitka této konzervárenské odrůdy s méně šťavnatou dužninou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 138.184 (?), 24.3.2015 22:40

Já ji mám, předloni to byl chuťově totální propadák, vloni byla ok, ale žádná hitparáda to taky nebyla(chuťově). A asi ani nikdy nebude.

Jelen 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 24.3.2015 22:50

Paradoxem Veecot je, že v okrajových polohách dává chutné vyvážené ovoce s vyšší kvalitou než královny teplých nížin. Ale v polohách, kde se daří náročným odrůdám (jako je Maďarská) je pak naopak naprostým propadákem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.3.2015 23:18

Já jsem díky starým pomologiím po Veecotu nikdy netoužil, ale když ji pan Sus tak pěkně pochválil ve svém Obrazovém atlase peckovin 2, tak jsem jí přece musel dát šanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 24.3.2015 23:24

Ten popis Doc. SUSe sedí pro polohy s nadmořskou výškou od 230 do 360 m n.m.

Staré pomologie zase na polohy pod 200 m n.m. a srážkový úhrn pod 500 mm/rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.39 (?), 11.6.2015 9:43

Pěstuji Veecot již 6 let. poslední 3 roky kvete jako o závod, včel mnoho, jiný opylovač 60 m blízko. 90% plodů opadne ve velikosti hrášku, 5% velikosti okolo 3 cm. Zbytek dozraje, pro nás špičková chuť, ale pěstovat strom pro dřevo nemá cenu. Po sklizni se potká s pilou. Podotýkám stojí v nadm. výšce 410 m. Ale nikdy v květu nemrzla, velmi dobře chráněné místo. To meruňka Kioto je jiné kafe. Neopadne nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.6.2015 9:50

Ona je citlivá na přísušky = letošní sucha bez zálivky jí určitě nedělají dobře a tak shazuje...

crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 11.6.2015 12:16

A necháváte jí dostatek asim.plochy-listí? Možná by ji s udržením plůdků pomohlo vyladit výživu. 60m od opylovače...,včelky asi začnou šichtu s čistým štítem u Vás- to může být problém. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.241 (?), 11.6.2015 14:29

Mám také meruňku kioto, mladý 2-letý stromek, letos má 1 plod (okolí ČB) jak jste s ní spokojen a co chuťově

děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.213 (?), 1.7.2015 13:45

Máme Veecot šestým rokem, v nadm výšce necelých 500 m., Valašsko. Předchozí tři roky měla plodů (velmi chutných, aromatických) málo - do 20 ks, přesto, že vždy nádherně kvetla. Letos však překvapila velkým množstvím nasazených meruněk, které nepadají a pěkně rostou. Těšíme se na velkou úrodu.

Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika