Veecot (*Vineland, Ontário)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?) 
2.7.2015 16:08

Snad se taky konečně dočkám nějakých těch Veecotů. Meruňky začaly v letošním roce s propadem dříve, ale byl slabý. U švestek byl mnohem silnější. Uvidíme, jaká bude pravda o chuti Veecotů. Ve starší literatuře nebyla moc chválena a v té novější už ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.96 (?), 2.7.2015 23:26

Veecot měl bratr, než mu odešla na monil.úžeh. Plody celkem bez chuti a hlavně poměrně suché, skoro žádná šťáva. Možná na kompot, na jídlo ne. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 3.7.2015 14:03

Kolik lidí, tolik názorů. Já se o pravdě chci přesvědčit sám u svých vlastních plodů. Veecot se vždycky brala za typicky konzervárenskou odrůdu se sušší dužninou. Až v Pomologickém atlasu peckovin II se píše něco v tom smyslu, jak to napsal host 209.213.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.7.2015 21:34

Tím hostem 209.213 byla paní Daniela, omlouvám se. Špatné chuti předčasně zralého plodu Veecotu jsem si tedy nevšiml.indecision Zatím OK.

Veecot
Veecot
Veecot
Veecot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.213 (?), 5.3.2016 15:32

Vloni (2015) nás 6 letá Veecot překvapila pěknou úrodou cca 10-15 kg, možná i víc, nevážili jsme. Plody velmi šťavnaté, výrazné meruňkové chuti, přitom pevné, středně velké, pěkně vybarvené do červena. Asi bude pravda, že této odrůdě co do chuti svědčí extrémní podmínky (490m). Vyskytly se ale mrazové praskliny v kůře na kmeni i některých větvích, a na jaře po odkvětu byla napadena částečně moniliózou. Letos na jaře chceme zasadit ještě jednu meruňku Veecot. Zatím jsme žádnou jinou odrůdu meruňky nepěstovali, tak nemáme s jinými odrůdami na Valašsku zkušenosti.

Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.6.2018 15:25

Stírat prach usazený na této dávno zapomenuté odrůdě asi nebyl dobrý nápad. VEE COT ničím nepřesvědčil. Že má letos pár meruněk v roce, kdy jich je kolem všude plno, není žádná zásluha.  

Veecot
Veecot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.29 (?), 15.8.2021 15:50

Ako ste bol spokojný pan Petr s marhulou Veecot tento rok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.8.2021 16:01

To by mě taky zajímalo. Přece není možné, že takovou zavedenou odrůdu už nikdo nepěstuje. Těch svých pár plodů jsem víceméně propásl. Tenhle poslední na fotce nebyl špatný, ale to nic neznamená. A jak jste byl spokojený VY?

Veecot
Veecot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.29 (?), 15.8.2021 16:36

Ja som mal na nej tento rok len asi 20 plodov. Marhula má okolo 25 rokov, je to velký strom. Minulý rok bol ale strom obsypaný obrovskou úrodou. V niektoŕých rokoch je plodov velmi veľa a v niektorých rokoch ich je len do misky. Plody má dosť malé, vážia okolo 40 gramov, dozreté plody su sfarbené viac do červena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 15.8.2021 20:45

Tak to já vůbec nevím, jestli mám opravdu pravý Veecot nebo ne. Snad řástečně podle doby zrání. Chuť by měla být typicky meruňková a měly by dozrávat snad údajně v malém časovém rozmezí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika