Úroda meruněk 2019



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
29.6.2019 8:31

Přestože je dnes u nás chladněji než v Praze, vybarvily se mi relativně pozdní Bergeronky. Starosti jsou však spíše se starými velkými stromy. Jsou přeplozené, plody spíše malé, často i mírně strupovité. Větve se začínají lámat. I tak obdivuji vysokou pružnost meruňkového dřeva. I vizuálně méně atraktivní plody jsou velmi chutné, ale dnes je ochutnávat nebudu. Držím dnes bezovocnou dietu. Už toho bylo moc.

Bergeron
Bergeron
Meruňka nalomená
Meruňka nalomená
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 29.6.2019 8:31

Přestože je dnes u nás chladněji než v Praze, vybarvily se mi relativně pozdní Bergeronky. Starosti jsou však spíše se starými velkými stromy. Jsou přeplozené, plody spíše malé, často i mírně strupovité. Větve se začínají lámat. I tak obdivuji vysokou pružnost meruňkového dřeva. I vizuálně méně atraktivní plody jsou velmi chutné, ale dnes je ochutnávat nebudu. Držím dnes bezovocnou dietu. Už toho bylo moc.

Bergeron
Bergeron
Meruňka nalomená
Meruňka nalomená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.7.2019 18:30

Zdá se, že na Maďarské se dá pochutnat, i když jsou už plody sklizeny. Listí mám nadbytek.

Housenka
Housenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.6.2019 13:10

Italská NINFA, se nemůže s Tsunami vůbec srovnávat. Jak vidno trpí strupovitostí plodů, je pozdnější (i když dovezená je v obchodech k mání už dlouho), navíc méně chutná. 

Ninfa
Ninfa
Ninfa
Ninfa
Ninfa
Ninfa
Ninfa
Ninfa
Thyrinthos
Thyrinthos
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 20.6.2019 15:29

Zdravím, taky přispěji s troškou do mlýna. Radka se už vybarvila, první ke konzumaci bude každým dnem. Dost mě zarazilo, že ji zde nikdo nezmínil. Plody jsou velké a výborné chuti, navíc je raná. U nás je nejoblíbenější odrůdou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 23.6.2019 12:40

Z odrody Tsunami mám už len posledné plody na strome, no v priebehu budúcého týždňa by mala postupne dozrieť odroda Pinkcot.Dnes my z vrchu koruny spadol na zem už jeden na pol dozretý plod Pinkcotu a mal prekvapivu naozaj velmi dobrú chuť, tak som zvedavý či aj ostatné plody prekvapia svojou chuťou, kedže prednosťami odrody Pinkcot sú hlavne jej vysoká rodivosť, skvelá velkosť plodov, odolnosť proti mrazom, ale občas môže prekvapiť aj chuťou.

Tsunami
Tsunami
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Pinkcot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 162.36 (?), 23.6.2019 13:00

"odolnosť proti mrazom"

Dovolil bych si důrazně nesouhlasit. Mám u baráku vedle sebe Lealu a Pinkcot, a zatímco Leala si vede po projití jarními mrazíky dobře, rašícím listům se nic nestalo a o plody přišla až při druhém slabém mrazíku, tak Pinkcot přišla o všechny hustě nasazené plody okamžitě při prvním mrazíku mezi 0 a -1°C, a velice to poškodilo i listy. 2 měsíce vypadala hrozně, až pak se trochu vzpamatovala a teď poslední 3 týdny pomalu raší nové výhony. Tzn. musím konstatovat, že Pinkcot je velmi citlivý na i malý mrazík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.6.2019 14:22

Nádhera, pán Morvai. Já mám na Pincotu 3 plody. V květu je odolná hodně málo. Raduny jsem se tady nafotil dost, než mně zašla. Velmi povedená dvojka RADKA a LESKORA. Ani ty Spring Blušky nejsou špatné. Na to moje droboští slušně výrazná chuť. Tleskám. Vy to pane Morvaji děláte dobře, než mít namačkané desítky odrůd, lepší mít pár pořádných stromů s postupným dozráváním. Já s mojím neduživým Pincotem asi díru do světa nudělám, stejně tak se skomírající Aurorou. Pane MH, nezkusíte tu renglódovou NINFU? Tak ještě jednou uznání za ty pěkné Pinkcoty pana Morvaje. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 23.6.2019 18:12

Pane Petře, zkusil bych kde co, ale s nakupováním už mám stopku. Ještě na podzim pořídím Tsunami nebo i Tyrinthos a šmitec. Ty proto, že v tuto dobu se cpu meruňkami z fotek co tu všichni vyvěšujete. laugh

Ale objevil jsem na Leskoře první měkké plody, tak za pár dní odslintám pod strom. cheeky

Rád bych vyměnil v srpnu očka, namátkou tyrintos, halehaven, fairtime, i ninfu?... Na výměnu za naočkované podnože k podzimu - broskve, třešně, jabka a hrušky už špičáky, meruňky, gonci, panonia atd... kdyžtak mail: xlvaradero (zavinác) seznam.cz MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 23.6.2019 18:19

Zdravím pán Petr z Pardubíc, dakujem velice pekne za pochvaľu, veľmi si to vážim od takého skúseného pestovateľa kôstkovín ako ste Vy.Popravde povedané tie moje marhuľe ani nijako zvľášť nehnojím.Ako prvé vždy dávam vo februári až v marci Kuprikol v období ked ním striekam aj broskyňe, potom dám predjarný postrek a pred kvitnutím dávam Signum proti monílii, po kvitnutí som už proti monílii nezvykol dávať.A ešte vždy ked postrekujem jablone povedzme Mospilanom, Topasom a Calciumom Wuxal, tak dám z toho mixu jeden postrek na marhuľe proti voškám a chrastavitosti, ale pochopiteľne ten postrekový mix môže byť aj z Calypsa so Zatom.Okrem toho ešte robím aj prebierku plodov.A čo sa týka tej mrazuvzdornosti, alebo respektíve náchyľnosti Pinkcotu na jarné mrazíky, ja som ten Pinkcot sadil v roku 2013 a zatiaľ my ani zimné, ani jarné mrazíky nepoškodili úrodu, ale môže to sposobiť možno aj skutočnosť že stromček mám vo dvore asi 3 metre od domu.Samozrejme v rôznych lokalitách a v rôznych podmienkach môže byť tá odolnosť proti mrazom neporovnateľne rozdielňa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 24.6.2019 21:29

Já jsem jen příležitostný stříhač, stříkač a sběrač. smiley Obdivuju Váš Pinkcot, protože některé odrůdy mně zřejmě nejsou souzeny. Goldrich, VP, Sundrop, Harcot, Harogem, Bergeron - to všechno jsou stromy které "rostou do nebe", ale třeba ten Pinkcot nikoliv. Takovou Vesnu jsem sázel dávno po něm a už bude mít pěkné plody. Jinak je zvláštní, že většinou jsou nejchutnější první zralé plody na stromě, čím to je, nevím. Panu MH bych v tom výběru doporučil to Tsunami, pokud bude mít štěstí a nekoupí místo Tsunami nějaký podvrh jako já předtím. Doufám, pane Morvaii, že v tom focení budete pokračovat. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika