Úroda meruněk 2019



host - 212.49 (?)
12.6.2019 21:40

Pane Mimmo a jak to teda máte s Leskorou, když vám právě dozrála Aurora. Já jsem čekal odstup mezi nimi minimálně 10 dní, asi jsem měl pořídit ranější Tsunami namísto Aurory, nebo tu Thyrintos od pana Petra z P, akorát ji nikde v nabídce nevidím. smiley

Tento týden jsou teploty v ČR kolem 30 stupňů, velmi rané odrůdy by se mohli předvést jestli stojí chuťově za to.

Májuvky třešně končí, teď mám do Leskory minimálně 3 týdny pauzu, to je dlouho. laugh.  MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.6.2019 17:48

Všiml jsem si, že mi plně dozrála Aurora. Má kulaté plody odpovídající správnému popisu, ale nejsou kyselkavé. Mají normální meruňkovou chuť, spíše sladkou. Nejsem však expert na specifikaci chutí. Pokud jde o tu občas zmiňovanou kyselkavou chuť, možná je to jen otázka zeměpisné šířky. Pokusím se proto pro srovnání odlišit Goldrich, který mi poprvé na Balkáně dozraje asi tak za týden, od toho, který pěstuji na sever od 48. rovnoběžky. Tam je skutečně kyselkavý a sladkým se stane až opadává.

Aurora
Aurora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 12.6.2019 21:40

Pane Mimmo a jak to teda máte s Leskorou, když vám právě dozrála Aurora. Já jsem čekal odstup mezi nimi minimálně 10 dní, asi jsem měl pořídit ranější Tsunami namísto Aurory, nebo tu Thyrintos od pana Petra z P, akorát ji nikde v nabídce nevidím. smiley

Tento týden jsou teploty v ČR kolem 30 stupňů, velmi rané odrůdy by se mohli předvést jestli stojí chuťově za to.

Májuvky třešně končí, teď mám do Leskory minimálně 3 týdny pauzu, to je dlouho. laugh.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 12.6.2019 22:55

Vplyvom veľkého tepla by mali byť prvé plody odrody Tsunami čoskoro dozreté, dnes vyzerali takto.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 143.166 (?), 13.6.2019 9:36

Vloni touto dobou jsem už měl plody Tsunami sklizené. Letos to ještě nějakou dobu potrvá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 253.60 (?), 13.6.2019 7:50
Leskora bude v sobotu. Další Leskora není plně na slunci a bude příští týden.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 12.6.2019 22:51

Na vině může být slehlá zemina a nedostatek vápníku. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 13.6.2019 19:43

První domácí šťavnaté meruňky jsou tady. Vysoce si cením ranosti této odrůdy, i když není prakticky vůbec odolná proti mrazu v květu. Thyrinthos byla jediná meruňka poškozená letošním mrazem, který ale provedl perfektní probírku. 

Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 13.6.2019 20:55

Ako je na tom Thyrintos chuťovo? Obzerám sa po nejakej veľmi skorej odrode, lebo najskôr u mňa dozrieva Orangered (na obrázku). Poškodením mrazom sa neobávam.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 13.6.2019 20:56

Pane Petře tak jste asi sklidil první plody v ČR to tak vypadá. yes Jaká je chuť, mají vůbec nějakou když se jedná o velmi ranou odrůdu? cheeky A co Tsunami, je pozdější než Tyrinthos nebo ve srovnání s Aurorou jak je to u vás? Dík MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.187 (?), 13.6.2019 22:32
V Bratislave dozrela Tsunami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika