Suchá skvrnitost listů peckovin



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 68.74 (?) 
24.5.2015 18:43

Ono to je, Petře, především také o tom, kdy ošetřovat  u jednotlivých druhů peckovin proti suché skvrnitosti.
Meruňky je třeba ošetřit již  před květem  a další 1-2 ošetření po odkvětu.
Broskve před květem.
Třešně a švestky na začátku rašení  a 1-2 ošetření po odkvětu.


 A u všech peckovin je z hlediska prevence důležité ošetření měďnatým fungicidem na podzim při opadu listí. Omezuje se tím výskyt odumírání pupenů způsobený houbou Stigmina i její šíření do letorostů přes jizvy, které zůstanou po opadu řapíků listí. Teplý listopad šíření této houby významně napomáhá.
Na podzim a na začátku rašení se používají měďnaté fungicidy, před květem a po odkvětu organické fungicidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.6.2015 22:34

Suchá skvrnitost listů peckovin na plodech meruňky Aurora.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 21.6.2015 9:40

Na niektorych marhulkach sa mi tiež objavila sucha škvrnitost zajtra to streknem mam kupeny Talent, Sylit.Signum postriekam aj slivky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 21.6.2015 11:46

Bacha Milane na OL Syllitu 60dní na meruňce!

OL 28        hrušeň  strupovitost
OL 28        jabloň  strupovitost
OL 14        třešeň, višeň  skvrnitost listů
OL 60        meruňka hnědnutí listů

OL = ochranná lhůta Syllit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.186 (?), 21.2.2016 15:29

Dobrý den, pane Václave, mohu poprosit o radu? Suchá skvrnitost mi loni nejvíce likvidovala listy broskvoní, jeden stromek málem uhynul. Proti kadeřavosti byly ošetřené mědí a Sulkou a kadeřavost byla docela pod kontrolou. Píšete, že se proti skvrnitosti mají postříkat před květem, kdy asi přesně, těsně před rozvitím květů? A čím nejlépe? Na podzim jsem je už mědí postříkala, teď v únoru znovu a včera proti kadeřavosti Sylitem. Děkuji. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.2.2016 15:52

...teď v únoru znovu a včera proti kadeřavosti Sylitem.

Není na poslední postřik Syllitem příliš brzy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.186 (?), 21.2.2016 16:30

Nejsem na to moc velký odborník blush, ale mrkla jsem na AMET a suma aktivních teplot pro náš okres se blíží 2000, na zahradu se výhledově nevím kdy znovu dosanu, a včera bylo zrovna pěkně, tak jsem to raději posříkala. Štěpánka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.3.2016 14:52

Co se týče SUCHÉ SKVRNITOSTI PECKOVIN, tak jsem sice nestříkal po opadu listů, ale zkusil jsem asi před měsícem při ošetření broskvoní proti kadeřavosti aplikovat měď i na meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
amilar - (32) - 172.78 (?), 11.8.2015 14:18

Mám meruňku Bergeron, stříkala jsem Horizonem před květem a po odkvětu, v době kvetení proti mrazíkům Championem. Na konci června se na zelených plodech vytvořily flíčky (skvrnitost?), tak jsem stříkala ještě jednou Horizonem, některé napadené plody se zlepšily, jiné zůstaly flekaté. Teď asi 30 dní po postřiku dozrávají, ale mohu je normálně konzumovat, nebo raději vyhodit? Jsou krásně vybarvené a chutné.

Bergeron
Bergeron
Bergeron
Bergeron
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.8.2015 16:16

A čeho se bojíte? Houby nebo chemie? Horizon má OL 7 dní. A ty fleky nejsou žádné muchomůrky zelené, takže v klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika