Příspěvky uživatele - amilar

Opylovač pro Adrianu, 11.6.2022
Koupila jsem před 5ti lety meruňku Adrianu. Vždy krásně kvete, ale ještě jsem neochutnala ani jednu. Zjistila jsem až nyní, že je cizosprašná, že potřebuje opylovače - nevěděla jsem to a kouipila letos Kjoto. Poradíte, zda je vhodný opylovač, nebo... celý příspěvek >
Infračervená žárovka a ochrana květů (plůdků) před mrazíky, 11.5.2022
Zdravím, dnes jsem zjistila dost smoly na větvích pětileté meruňky, kvetla již v březnu, i když jsem kmínek chránila z jihu velkým vánočním stromkem. Květy stejně všechny pomrzly, i když sem pod ní dala několik věder plných vody, ani to nepomohlo. Na... celý příspěvek >
Rozkvétání slivoní, 27.5.2021 Obsahuje fotku
Velká gratulace, mně kvetly švestky také krásně, postřik Mospilanem, vše bylo O.K., až teď se mi na koncích větviček vytváří takové chuchvalce hnědých a zkroucených listů a po plodech ani vidu. Nevím, čím to je, zima, včely? Máte zkušenosti, co by to... celý příspěvek >
Ochrana před mrazem, 4.5.2019
Dobrý večer, mám přikryté borůvky a jahody netkanou bílou textilií, teď ale pršelo a textilie je mokrá a hlásí mráz, nebude květům vadit mokrá textilie? Namrzne a zničí květy? Máte někdo zkušenosti a jaké? Nemám ji raději sundat? Děkuji za... celý příspěvek >
Lalokonosec v borůvkách?, 25.8.2016 Obsahuje fotku
Zdravím a potřebuji poradit, mám v řadě 11 keřů kanadských borůvek v rašelině a navrch borka - asi tak 5 let staré - různé odrůdy. Jsou asi 3 - 5 m od rododendronů. Něco mi na nich okusuje listy, jedna borůvka je už téměř bez listů a i plody jsou... celý příspěvek >
Řez třešně, 2.7.2016
Zdravím, mám problém podobný, v loňském roce jsme zastřihli terminál - už tam nikdo nedosáhl ani ze žebříku, letos se nám ale strašně rozrostla do šířky, větve jsou tak obalené, že jsou až na zemi, Mohou se zkrátit dlouhé větve nebo uříznout celé?
Proč nekvetou jahody, 28.5.2016
Slunce mají dost od jihu a východu, od severu je švestka a od západu je asi ve vzdálenosti 4 m velká jabloň. Před jahodami jsem tam měla rajčata, hrášek a ředkvičky. Úroda bylo dobrá.Hnojila jsem i na podzim a před výsadbou pořádně zryla a přidala i... celý příspěvek >
Proč nekvetou jahody, 27.5.2016
Dobrý večer, mám zasazené jahody na netkance 2rokem, loni bylo pár jahod, letos jsem je přihnojila kristalonem jahoda a zalila hned po začátku rašení. Více už jsem je nepřihnojovala, na podzim jsem zasadila ještě 1 řádek do volné půdy. Jsou to krásné... celý příspěvek >
Řez broskve - prosím o radu, 27.5.2016
Děkuji za radu, starší broskev jsem uřízla celý hořejšek a ostatní zkrátila, snad vyrazí a udělá lepší korunku. Mladou jsem zakrátila o 2 třetiny - některé jen na 2 očka - zůstalo mi tam asi 10 broskviček.
Řez broskve - prosím o radu, 11.5.2016 Obsahuje fotku
Dobré odpoledne, letos mi broskvoně i meruňky pomrzly - úroda nebude žádná, ale přesto prosím o radu, jak ostřihat mladou broskvoň - viz foto
Úžeh malin, 2.9.2015
Díky, já je občas zalila hodně, ale jinak neprší a neprší a když, tak hodně málo.
Úžeh malin, 2.9.2015 Obsahuje fotku
Pěstuji již 10 let na jednom místě maliník Heritage - loni bylo vlhko, měla jsem plíseň. Letos je sucho a mám zas fleky na malinách jakoby byly spálené od slunce - co je to za nemoc?  Jak odstranit, co na to platí, postřik a kdy a... celý příspěvek >
Záchrana švestky napadené šarkou, 18.8.2015 Obsahuje fotku
Mám 4 druhy švestek a všechny jsou zřejmě napadené šárkou - stáří je cca 12 let. Co s nimi, vykopat a spálit a nebo, jak říkáte, přihnojit a nechat, co udělají? Mám ale vedle nich novou broskev Sunhaven a meruňku Venuši, ta byla čistá - plodí... celý příspěvek >
Fleky na meruňkách, 11.8.2015 Obsahuje fotku
Stříkala jsem Horizonem 3.7. a zralé jsou až od 3.8. - Horizon má OL 7 dní. Chuťově jsou výborné. Přikládám fotky.
Fleky na meruňkách, 11.8.2015 Obsahuje fotku
Plody jsou krásně vybarvené, mají i flíčky - některá meruňka je více některá méně, jiná téměř vůbec bez flíčku, ale jsou dost červivé, ale chutné, dají se normálně konzumovat nebo se mají vyhodit - je to plíseň - je zlikvidována nebo ne? Mladí jsou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika