Soledáno



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
12.7.2019 22:49

Soledane mám čtyři nebo pět let, úroda letos byla bohatá cca 35kg nádherných a chutných meruněk.V době kvetení tady nemrzlo, jeden mrazík -1,2°C byl někdy v druhé polovině dubna.Malé plůdky vymyrzly z větší části jen na Orangeredu a Tomcotu, totálně vymrzla jen Barbora, jinak bez většího poškození.Soledane mi šmakovalo víc než Rubista, z těch celočervených mě nadchlo Fuego, ale plodily poprvé a ponechal jsem na nich přílíš mnoho plodů, takže na nějaké hodnocení je ještě brzo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.125 (?), 5.10.2016 17:52

Má niekto informácie o tejto odrode ako je odolná na mráz?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.10.2016 18:22

Soledáno byla vyšlechtěna pro středomořské klíma, takže těžko od ní můžeme očekávat vyšší mrazuodolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.230 (?), 7.10.2016 15:00

Rodila už niekomu táto odroda marhule?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.7.2019 20:57

Mám takový dojem, že ani další plody Soledane nebudou lepší. Slabé vybarvení by nevadilo, ale dužnina je prozatím suchá a chuť fádní, nijaká. sad Z fotky nakousnutého plodu se samozřejmě houby pozná, ale nemám důvod něco zkreslovat.

Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 2.7.2019 22:22

Zřejmě ti Petře poslali opět něco jiného.Moje Soledane mají nějakých 70gramů jsou růžovo -červené a chutnají jako meruňky.Patří mezi ty novotiny co se musejí nechat úplně dozrát jinak jsou neslané, nemastné.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 3.7.2019 9:01

Mám tříleté Soledano, které letos ukázalo prvních 12 plodů. Dnes jsem z nedočkavosti jednu meruňku utrhla, protože byla pěkně zbarvená a nebyla na omak ani moc tvrdá.

No, asi jsem ochutnávku přece jen trochu uspěchala. Meruňka byla celkem dost šťavnatá, ale chuť opravdu neslaná - nemastná. Ostatní plody nechám pořádně dozrát a pak posoudím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 6.7.2019 19:05

Středomořská meruňka Soledane letos překvapila velkými plody 55 - 70 gramů, výjmečně 90gr.,ty jsou ještě tvrdé.Dužina je tuhá středně šťavnatá, přiměřeně sladká s příjemnou kyselinkou.Pro velké a vzhledné plody se bude hodit na kompotování a pečení.Podle šlechtile se meruňky dají krátkodobě skladovat a transportovat na delší vzálenosti, neotlačují se.Za mně yes.

Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 11.7.2019 11:31

Tak jsem dnes sklidila zbývajících 11 meruněk Soledano a nemají chybu. Chuť je vynikající, sladká, šťavnatá a hlavně voňavá. Plody jsou větší a mají docela zvláštní zbarvení, z osluněné strany jsou takové krásně oranžovorůžové. Takovou barvu jsem neviděla ani na Maďarské ani na Kuresii, jiné odrůdy nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.112 (?), 12.7.2019 19:14

Zdravím pan Jiří, vaše Soledano má veľmi pekné plody. Aká bola u vás plodnosť tento rok na Soledane? Vymrzli vám u neho na jar nejaké kvety alebo kvetné pupene?                                                                                      Môžete porovnať chuť a mrazuodolnosť Soledana s Rubistou?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 12.7.2019 22:49

Soledane mám čtyři nebo pět let, úroda letos byla bohatá cca 35kg nádherných a chutných meruněk.V době kvetení tady nemrzlo, jeden mrazík -1,2°C byl někdy v druhé polovině dubna.Malé plůdky vymyrzly z větší části jen na Orangeredu a Tomcotu, totálně vymrzla jen Barbora, jinak bez většího poškození.Soledane mi šmakovalo víc než Rubista, z těch celočervených mě nadchlo Fuego, ale plodily poprvé a ponechal jsem na nich přílíš mnoho plodů, takže na nějaké hodnocení je ještě brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika