Soledáno



Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?)
3.7.2019 9:01

Mám tříleté Soledano, které letos ukázalo prvních 12 plodů. Dnes jsem z nedočkavosti jednu meruňku utrhla, protože byla pěkně zbarvená a nebyla na omak ani moc tvrdá.

No, asi jsem ochutnávku přece jen trochu uspěchala. Meruňka byla celkem dost šťavnatá, ale chuť opravdu neslaná - nemastná. Ostatní plody nechám pořádně dozrát a pak posoudím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.125 (?), 5.10.2016 17:52

Má niekto informácie o tejto odrode ako je odolná na mráz?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.10.2016 18:22

Soledáno byla vyšlechtěna pro středomořské klíma, takže těžko od ní můžeme očekávat vyšší mrazuodolnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.230 (?), 7.10.2016 15:00

Rodila už niekomu táto odroda marhule?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.7.2019 20:57

Mám takový dojem, že ani další plody Soledane nebudou lepší. Slabé vybarvení by nevadilo, ale dužnina je prozatím suchá a chuť fádní, nijaká. sad Z fotky nakousnutého plodu se samozřejmě houby pozná, ale nemám důvod něco zkreslovat.

Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 2.7.2019 22:22

Zřejmě ti Petře poslali opět něco jiného.Moje Soledane mají nějakých 70gramů jsou růžovo -červené a chutnají jako meruňky.Patří mezi ty novotiny co se musejí nechat úplně dozrát jinak jsou neslané, nemastné.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 3.7.2019 9:01

Mám tříleté Soledano, které letos ukázalo prvních 12 plodů. Dnes jsem z nedočkavosti jednu meruňku utrhla, protože byla pěkně zbarvená a nebyla na omak ani moc tvrdá.

No, asi jsem ochutnávku přece jen trochu uspěchala. Meruňka byla celkem dost šťavnatá, ale chuť opravdu neslaná - nemastná. Ostatní plody nechám pořádně dozrát a pak posoudím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 6.7.2019 19:05

Středomořská meruňka Soledane letos překvapila velkými plody 55 - 70 gramů, výjmečně 90gr.,ty jsou ještě tvrdé.Dužina je tuhá středně šťavnatá, přiměřeně sladká s příjemnou kyselinkou.Pro velké a vzhledné plody se bude hodit na kompotování a pečení.Podle šlechtile se meruňky dají krátkodobě skladovat a transportovat na delší vzálenosti, neotlačují se.Za mně yes.

Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Soledane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Enna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 243.43 (?), 11.7.2019 11:31

Tak jsem dnes sklidila zbývajících 11 meruněk Soledano a nemají chybu. Chuť je vynikající, sladká, šťavnatá a hlavně voňavá. Plody jsou větší a mají docela zvláštní zbarvení, z osluněné strany jsou takové krásně oranžovorůžové. Takovou barvu jsem neviděla ani na Maďarské ani na Kuresii, jiné odrůdy nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.112 (?), 12.7.2019 19:14

Zdravím pan Jiří, vaše Soledano má veľmi pekné plody. Aká bola u vás plodnosť tento rok na Soledane? Vymrzli vám u neho na jar nejaké kvety alebo kvetné pupene?                                                                                      Môžete porovnať chuť a mrazuodolnosť Soledana s Rubistou?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 12.7.2019 22:49

Soledane mám čtyři nebo pět let, úroda letos byla bohatá cca 35kg nádherných a chutných meruněk.V době kvetení tady nemrzlo, jeden mrazík -1,2°C byl někdy v druhé polovině dubna.Malé plůdky vymyrzly z větší části jen na Orangeredu a Tomcotu, totálně vymrzla jen Barbora, jinak bez většího poškození.Soledane mi šmakovalo víc než Rubista, z těch celočervených mě nadchlo Fuego, ale plodily poprvé a ponechal jsem na nich přílíš mnoho plodů, takže na nějaké hodnocení je ještě brzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika