Příspěvky uživatele - Enna

Meruňkotřešeň Aprikyra, 19.4.2023
U Aprikyry jsem monilii nezjistila, ale každý rok ji postříkám současně s meruňkami. Proti mrazu Championem a proti monilii Baycorem, ale zásoba dochází, takže jsem si letos koupila Signum. Po odkvětu meruněk ho vyzkouším. Aprikyra jde špatně od... celý příspěvek >
Meruňkotřešeň Aprikyra, 18.4.2023 Obsahuje fotku
Další foto.
Meruňkotřešeň Aprikyra, 18.4.2023 Obsahuje fotku
Tak snad Aprikyra přežila letošní mrazy. Fotila jsem předevčírem. Loni dozrálo šest plodů, ale stály za to. Pokud něco dozraje, nafotím.
Pozdní odrůdy, 16.7.2021
Tabulku mám okopírovanou ze stránek "Světem rostlin".
Pozdní odrůdy, 16.7.2021
Možná vám pomůže orientační tabulka zrání třešní. Třesnšové týdny Období zrání třešní (Prunus avium) Období zrání třešní je obvykle udáváno v třešňových týdnech. Jedná se jen o přibližné určení doby zrání, skutečný termín je závislý na... celý příspěvek >
Soledáno, 16.7.2021
Kdyby to bylo v mých silách, slib bych dodržela. Odešly mi letos dvě meruňky (Soledano a Maďarská) i když jsem je stříkala. Nevím co se stalo, mrzí mě to, protože Maďarka mi dala každý rok plus mínus metrák meruněk. Zůstala mi pouze Kuresia, takže... celý příspěvek >
Viac odrôd na jednom strome, 14.4.2021
Před chvílí jsem se sousedkou mluvila ohledně podnoží, ale neví na jakých třešně jsou. Prý jí pan řekl, že ze špičáku si může vypěstovat korunku jak chce malou nebo vysokou. Spíš mě překvapilo, že nezná ani odrůdy koupených špičáků a na radu, ať se... celý příspěvek >
Viac odrôd na jednom strome, 14.4.2021
Nechci zakládat nové vlákno tak se zeptám zde. Také se to týká více odrůd. O víkendu sadila sousedka nový stromek, lépe řečeno stromky, třešně. Zaujalo mě, že sadí dva špičáky těsně vedle sebe do jedné jámky. Na můj dotaz proč tak činí, odpověděla,... celý příspěvek >
Odrůda Glorietta, 11.2.2021
Měla jsem tuto odrůdu vysazenu v roce 2018. Velmi raných brambor sázím vždy jen jeden řádek (25 hnízd). Hned následující rok jsem se ráda vrátila k odrůdě Colette. Kvalita a chuť obou odrůd je vynikající, ale rozdíly v množství úrody značné.... celý příspěvek >
Soledáno, 12.8.2020
Maďarská není drobná, plody má střední, spíše větší. Ale Kuresia a Soledano jsou mnohem větší. Květy Kuresie, pokud si vybavuji, jsou uvnitř červené a okvětní plátky bílé s mírným nádechem růžové. Slibuji, že příští jaro nafotím a fotky zde... celý příspěvek >
Veličenstvo Redhaven, 12.8.2020
Máte pravdu, letos si na meruňkách i broskvích pochutnalo pouze pár včel a vos. Proti jiným rokům, kdy nejvíce škodily sršně, byla letošní úroda hmyzem téměř nedotčena. Ale proti mšicím jsem letos musela stříkat 2x.
Veličenstvo Redhaven, 11.8.2020 Obsahuje fotku
Redhaven nikdy nezklame, ale letos je úroda velmi velká a jednotlivé plody také.
Soledáno, 8.8.2020
Ano, 2 a 3 srpna jsme sbírali. A víkend předtím jsem zavařovala Maďarskou.Něco jsem zavařila, něco rozdala a taky mám 22 skleniček marmelády.
Brambory odrůdy Concordia, 16.7.2020 Obsahuje fotku
Přitom Antonia je pevné salátové Ačko. Sadím vždy jen jeden řádek (25 hnízd), které využívám na salát. Kromě Antonie sadím jeden řádek Dali, vždy je vychvalovala paní Lída tak jsem je jednou vyzkoušela a sadím dodnes. Začínají ve sklepě klíčit až... celý příspěvek >
Soledáno, 16.7.2020
Ta odolnost je stejná. Já jsem si kdysi tady v diskuzi přečetla radu, že pokud jsou hlášeny na jaře mrazy, mají se meruňky preventivně postříkat Championem 50 WG. Tak to každý rok dělám a s úspěchem. Všechny tři meruňky stříkám před a po odkvětu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika