Soledáno



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 137.210 (?) 
12.12.2015 18:52, zobrazeno: 23750x

Zdravím, máte někdo nějaké informace o této rané, Francouzké odrůdě?Nabízí jí Uh.Ostroh, na netu jsem o ní nic nenašel.Díky Jiří  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.213 (?), 12.12.2015 19:21

Informací je na zahraničních stránkách poměrně dost. Vychvalována je jeho chuť, dozrává těsně před odrůdou Pinkcot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.210 (?), 12.12.2015 21:09

Jo, už jsem ji našel, v Ostrohu si jí počeštili, správný název je Soledane.Doba dozrávání těsně před Pinkcot by mi vyhovovala, Soledanem bych nahradil právě vykopané Pinkcot a Sylvecot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 15.3.2016 13:25

Byl bych rád, kdyby jste se stal objevitelem další chuťově výborné meruňky. Můžu se zeptat proč Vám nevyhovuje ten Pinkcot? Mně prozatím taky nevyhovuje, ale kupříkladu pan Vysloužil se v minulém roce mohl pochlubit slušně kvalitními plody. Slabší meruňkové aroma by se dalo odpustit. Nebo nedalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.3.2016 14:36

Soledane už si zvyká na zdejší podmínky, dnes se seznámila i se sněhem(asi 15cm).Pinkcoty, KIioto,Sylvercot a Big Red jsem vykopal a už nechci o žádné meruňce od Escande ani slyšet, kromě Tsunami, s tou jsem spokojen.Místo nich jsem nasadil dvě Ananasové Velké(Znojemské) a tři Bohutické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 106.61 (?), 15.3.2016 18:26

Soledane velke gulate sladke, vonave plody vynikajuca chut odolna voči manipulacii.

Soledane
Soledane


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 15.3.2016 18:42

Pinkcoty, KIioto, Sylvercot a Big Red jsem vykopal a už nechci o žádné meruňce od Escande ani slyšet,

Z tohoto prohlášení bude mít pramalou radost pan Milan Fiala, který je velkým propagátorem meruněk z Escande. Osobně bych měl zájem o tu velmi ranou odrůdu Pricia. Žádnou falešnou Rubistu už nechci. Teď nevím, jestli se ve Vašem případě jedná o pána, který nejdříve vystupoval pod jménem Radim, pak Jiří Červenka a teď momentálně Jiří FM. Jestli se jedná o jednu a tu samou osobu, tak tedy, zdravím, Jirko (Radime). Jsem například zvědavý na ty italské odrůdy, co předvedou, a jestli nám někdo jen "nekrmil uši". Třeba ta základní odrůda San Castrese by mohla ukázat už nějaké plody. U ní je právě rozpor mezi tím, co uvádí zdejší prodejce a tím, co uvádí Němec. Ale nakonec, kdo ví, co nám vlastně podstrčili, že? Jinak, počešťování cizích jmen mně moc nevadí, takže klidně můžu říkat Soledáno.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 106.61 (?), 15.3.2016 19:45

Nazdar Peter Escande ma kopu novych odrod napr. z Rubisty su už 3 nove klony.Rubisco-Raciville, Rub.-Ravilong, Rub.-Ravival.Ta šlachti.stanica bola pre mna zaujimava pred 2 rokmi odftedy som našiel lepšie šlach.stanice napr.kde už maju rezistentne odrody jednu mi zaštepili prave v plantexe -Shamade.

Rubisco-Raciville
Rubisco-Raciville
Rub.-Ravilong
Rub.-Ravilong
Rub.-Ravival
Rub.-Ravival

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 15.3.2016 20:54

Milane, určitě jsou ty Rubisty mnohem hezčí než Soledána, ale kdo má tolik místa, že si může dovolit pěstovat marhul´ky jen kvůli barevnému efektu. Co se týče rezistence, tak až ochoří Bergeron, tak si určitě místo něj pořídím ten Anegat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 16.3.2016 0:15

Shamade jsem sehnal taky mám ho na St.Julienu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika