Skore marhule



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?)
9.2.2023 20:22

Karolu jsem zrušil. Hodně hnila a pokud nebyla úplně měkká, byla fádní. Zajímalo by mě, jestli má ještě někdo jiný než pan Fiala zkušenosti s raným Koongatem. Měl by dozrávat ve stejnou dobu jako Orangered, což ovšem bylo v minulém roce při menší úrodě už koncem června. Vzhledem k tomu, co psal pan Fiala, normálně by to mohlo být tak do 10.7. A co Harostar?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 213.137 (?), 2.2.2023 20:17

Ve španělsku - Murcia kvetou podle katalogu nějranější meruňky - Mayacot koncem února. Tedy u nás jsou teď narašené meruňky možná více než ve středomoří.

Co se týče zavařování - vhodnější budou asi ty fádnější meruňky. Z jinak výborných přezrálých Maďarek nebo Velkopavlovických (z JM) je marmeláda taky kyselá, ležením se kyselost ještě zvýrazní, je to dané odrůdou, ty naše jsou jen na konzum a do bečky, na zpracování budou některé ty zahraniční, jen zkoušet které to jsou a vydrží. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 2.2.2023 20:25

Já jsem letos objevil kouzlo meruňkových povidel. Údajně bez přidaného cukru. Ta chuť je totiž výraznější, než u marmelád. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 2.2.2023 22:21

Co je to za zač, že nejsou kyselé? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 2.2.2023 22:52
Nevím kolik konzumentů uvažuje podobně jako já s tím zavařováním, to je jedna věc. Druhá věc je ta, že Velkopavlovická a nebo Madarská jsou úplně v jiné pozici u drtivé většiny spotřebitelů, než jiné odrůdy. Když někomu dáte košík povedených Vepéček a nebo Madarek, nemůže proti nim říct ani půl slova a o tom to je. To jestli je bude mít na konzum, zavaření, marméládu a nebo pálení už nehraje takovou roli. Tyto dvě odrůdy jsou jistota, kterou si málo kdo dovolí zpochybnit a to je v pěstování to nejdůležitější, pokud to chcete dělat komerčně jako malopěstitel, který nemá váhu velkého obchodního řetězce, kde se prodá i to co zrovna není třeba úplně na špičce. Naštěstí tohle už nemusím řešit, jen se mi v hlavě občas vyskytne taková myšlenkově pochodová deformace, z dob kdy to bylo ještě jinak. Omlovám se za spam, který už přesáhl téma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.55 (?), 3.2.2023 8:27

Ano, souhlasím s kvalitou- ale pěstitelská jistota VP a Maďarské v oblastech mimo J. Moravu a Slovensko je velmi diskutabilní- není to jen moje zkušenost. Osobně mám za to, že pokud chci v podmínkách Čech jako malopěstitel dosáhnout alespoň 7x za 10 let dobré úrody a mít stejnou, nebo podobnou kvalitu jako VP, použiju podobné odrůdy-např. Leala, Velbora- ale každá má svoje mouchy. Je škoda, že se nedělá klonová selekce, možná bychom se i v okrajových oblastech dočkali kvalitních typů (i spolehlivějších) VP a Maďarky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 3.2.2023 9:57

Tak nakonec tam údajně nějaké malé množství cukru je. Bylo mi to divné, když největší dodavatel meruněk je u nás Goldrich. Ale přiznám se, že bych to nepoznal, působí to přirozeně, ne jako zřetelně doslazované marmelády.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.0 (?), 3.2.2023 19:49

Nikto tu nechválí Karolu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 9.2.2023 20:22

Karolu jsem zrušil. Hodně hnila a pokud nebyla úplně měkká, byla fádní. Zajímalo by mě, jestli má ještě někdo jiný než pan Fiala zkušenosti s raným Koongatem. Měl by dozrávat ve stejnou dobu jako Orangered, což ovšem bylo v minulém roce při menší úrodě už koncem června. Vzhledem k tomu, co psal pan Fiala, normálně by to mohlo být tak do 10.7. A co Harostar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 10.2.2023 14:00
Myslíte Koolgát Petře? Většina pupenů vypadá tak jak na fotce, těch pár co zrůžovělo je po -11 st. ko, vedle stojící Veharda je celkově nařasená o dost víc, poškozená je ale jen minimálně. Podle mě bude opravdu pozdě a dlouho kvést, ale odolný v pupenech nebo růžových poupatech bude míň než Veharda nebo třeba Leskora, ale to se ještě ukáže, stromek mám jen necelé tři roky. Ještě jedna zajímavost, přes studené září měl velké přírůstky a o listy přišel až s prvními mrazíky. Marek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 10.2.2023 14:01
Koolgat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika