Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dnes sa nám počasie rapídne zhoršilo. Studený vietor a preháňky bránia včelám a čmeliakom, aby pokračovali v práci. Napriek tomu Leskora pokračuje v otváraní kvetných pukov. Deformácie kvetov popisované v tomto vlákne som zatiaľ nezbadal. Jedinou prištepenou inou sortou v korune Leskory, ktorá sa mi ujala, je vrúbeľ odrody Radka. Vlani z vrúbľa vyrástla halúzka bez kvetov, tento rok sa ukázali- bohužiaľ  až na jej konci- prvé 3 kvetné puky. Na rozdiel od Leskory, ktorá solídne obrastá plodonošmi a kvitne aj na starom dreve, Radka, zdá sa, bude rodiť na dlhom dreve. Tož to som teda veľmi zvedavý- ak sa tie 3 kvietky opelia a nezmrznú- čo je to za "pardubický zázrak"?laugh

Keď už tu bola spomínaná moníliová spála, zažil som ju u Leskory iba raz- niekedy pred 5-6 rokmi. Bolo vtedy postihnutých asi 10% kvetov a odumretá kôra na konároch 2.rádu. Napriek tomu, že som fungicídnej kuratíve nevenoval žiadnu pozornosť, Leskora sa sama z choroby "vylízala" a doteraz nie sú s moniliózou aj bez chemickej prevencie najmenšie problémy. Máme za sebou teplú a suchú zimu, začiatok jari nie je u nás studený a mokrý. Podmienky pre rozvoj moniliózy sú teda oveľa menej priaznivé ako v minulých ročníkoch. Po skúsenostiach s 12- ročnou Leskorou a s prihliadnutím na vývoj počasia v našej lokalite nevidím teda jediný rozumný dôvod, prečo by som mal do koruny prskať Sporgon, Baycor, Horizon a podobné organické fungicídy. Že Záhoří není Pardubicko, na to už dúfam prišiel aj p.Petr.smileyDúfam.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika