Rozkvétání meruněk 2021



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.100 (?)
11.4.2021 7:43

Tu Veselku jsem měl před lety jak se začínalo o ní mluvit. Nejdříve mi kolega nadšený zahrádkář ze Slovenska dovezl na jižní Moravu rouby a poslal přes známé, ty se však cestou ztratily..., ti jeho známí totiž věděli co je to za odrůdu, alepoň z fotek. Pak mi tedy Veselku-stromek přivezl ze Slovenska přímo ze šlechtitelské stanice z Veselého do Českého Těšína vlakem, jak tam jeli na nákupy. Tuším to tenkrát byla výměna za vinnou révu. Odrůda ale u mne nešla, jak je popisováno padaly ji plody, možná to byla skrytá šárka která se takto projevovala.Tak jsem ji po asi třech letech vykopal, bylo to marné. Pak si ji koupil za několik kolega, opět zapůsobilo foto odrůdy, opět ty samé příznaky, padání nedozrálých plodů, tak je vykopaná a nahrazena jinou odrůdou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 11.4.2021 8:11

Sirena u mě kvete s Bergeronem a Luizetem jako poslední.Zraje asi týden po Bergeronu, chuťově nic moc a je citlivá k PPV.Nahradil jsem jí ukrajinskou Monastyrskij, která taky zatím nekvete.Rozkvetlá je Maďarská, rozkvétá VP, Kech Psar, Ledana, Barbora, Bergeval, Perla, Peche de Nancy, Buda (DM-1),Krasnosciokij a Forum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.100 (?), 11.4.2021 7:43

Tu Veselku jsem měl před lety jak se začínalo o ní mluvit. Nejdříve mi kolega nadšený zahrádkář ze Slovenska dovezl na jižní Moravu rouby a poslal přes známé, ty se však cestou ztratily..., ti jeho známí totiž věděli co je to za odrůdu, alepoň z fotek. Pak mi tedy Veselku-stromek přivezl ze Slovenska přímo ze šlechtitelské stanice z Veselého do Českého Těšína vlakem, jak tam jeli na nákupy. Tuším to tenkrát byla výměna za vinnou révu. Odrůda ale u mne nešla, jak je popisováno padaly ji plody, možná to byla skrytá šárka která se takto projevovala.Tak jsem ji po asi třech letech vykopal, bylo to marné. Pak si ji koupil za několik kolega, opět zapůsobilo foto odrůdy, opět ty samé příznaky, padání nedozrálých plodů, tak je vykopaná a nahrazena jinou odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.176 (?), 11.4.2021 17:58
U mě Veselka taky v plném květu jako první, VP začíná tak 10%, Bergeron začíná, Leskora ještě v poupatech. Snad něco vydrží a u nás SZ Brna to nebude tak hrozný K. z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 11.4.2021 19:13
Rozkvétači meruněk 21, už jste stříkali proti moniliové spále? Čeká nás chladné období, pro meruňky to největší houbová krize! Já dnes na začátku květu Signum.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 11.4.2021 19:55
U nás tak fouká a bude i v následujících dnech, že to před květem už nestihnu. Ale zase dobrá zpráva je, že možná nebude pod nulou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 11.4.2021 21:25
Ale to je špatně! Určitě se najde okénko pro aplikaci postřiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 80.227 (?), 11.4.2021 22:06

Včera i při větrném počasí jsem na meruňky aplikoval Signum, broskvoně jsem vzal zbytkem Horizonu spolu s Aliette. U mě v sadě na kopci nefouká jen zřítka. Část VP ještě nekvete vůbec, část je už z poloviny rozkvetlá. Příští víkend stříknu Prolectusem nebo Talentem. A týden na to potřetí největší opozdilce spolu s postřikem višní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 12.4.2021 8:18

Dnešní kontrola stavu rozkvétání: Bergeval, Leskora a Goldrich mají shodně otevřeno jen pár květů. Na večer hlásí ochlazení a sníh, další 4 dny může tady v beskydech napadnout až 50cm sněhu. Před týdnem jsem aplikoval Champion (proti mrazu). Pro jistotu zvažuji ochranu před monilií jen váhám jestli Prolectus nebo Signum. Přidat opět i Champion proti mrazu? (pokud tedy má význam).

Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 250.7 (?), 12.4.2021 12:17
Věřím, že Champion pomáhá. Ale dejte pozor na koncentraci. Oproti kadeřavosti je mnohem nižší, viz návod. Jinak se mohou květy spálit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.220 (?), 12.4.2021 16:57

Rozhraní středních a jižních čech, n.v. 433m, VP na větrném prostranství, kmen stíněný z jihu tůjemi (déle zamrzlá zem), stáří 5let (zatím si neškrtla). Hargrand v blízkosti jižní strany obývaného domu stáří 4roky (jeden úrodný rok).

VP letos ponechána osudu, pupeny nevýrazné, možná už zaschlé. Čas ukáže, zda na ní není jen brzy, přeci jen má studené stanoviště.

Hargrand jsem od prvních letošních slunečních paprsků chránil před sluncem bílou netkankou (odložit rozkvétání). Sundaval ji s ochlazením a silnějším větrem. Zatím snad žádné zasychání pupenů. Při posledním oteplení nasadila pár polorozvitých květů, dál bude bez ochrany. Zatím slušná šance na přežití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika