Rozkvétání 2017 M+B



host - 39.2 (?)
6.4.2017 21:44

Vážení přátelé bohaté úrody,
nasouvá se oblačnost, mrznout nebude.

Tak zatím je hlášený mráz v Brně na 15..
Takže po 15. vysadím ven rajčata, která se mně v bytě nepříjemně rozrůstají a s manželkou se přeme, zda je mám vyhodit.

Nakonec zvítězí manželčiny kytičky nad mýma rajčatama.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.4.2017 18:56

Snad ty plůdky už nepomrznou. Nejsou při zemi.

Plůdky meruněk SZ Bulharsko 6.4.2017
Plůdky meruněk SZ Bulharsko 6.4.2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.2 (?), 6.4.2017 21:59

Pěkné, zdravím do Bulharska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.130 (?), 8.4.2017 10:42

Máte pravdu, meruňky mám na nechráněném stanovišti a už začínají květy opadávat vlivem silného větru, včela za posl. 2dny ani jedna, snad to dožene ne+po, to je posl. šance, riziko mrazíků už je ve středu 12.4.-kdo je jen trochu v kotlině, bude mít tady na Vysočině problém. První květy maji už i broskvoně, překvapuje mě ten malý rozdíl v době květu tady na jihu Vysočiny oproti chráněným nížinám(asi týden)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 5.4.2017 22:13

I já se připojuji, 4.4. Slezsko, Zaolší, 390 m.n.m... můj první příspěvek na tomto fóru, tak snad jsem to neposlal někam do p... pryč :-D

P.S.: Broskvoň RH a Favoritta zasazené letos začínají nakvétat, nádherná sytě růžová barva. Primissima ja po střihu. Paradoxně jedna broskvoň, kterou jsem nechal na volném prostvanství nasazuje mnohem rychleji než broskvoně kryté?

P.P.S: řekl bych jako začátečník, že na tom červnovém šittovu řezu něco bude, různý nákvět, za což jsem rád!


"kanadské meruňky"


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.2 (?), 6.4.2017 21:44

Vážení přátelé bohaté úrody,
nasouvá se oblačnost, mrznout nebude.

Tak zatím je hlášený mráz v Brně na 15..
Takže po 15. vysadím ven rajčata, která se mně v bytě nepříjemně rozrůstají a s manželkou se přeme, zda je mám vyhodit.

Nakonec zvítězí manželčiny kytičky nad mýma rajčatama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 7.4.2017 23:46
M+B+S. Na fotke je slivková minialej v plnom kvete (Čačanky, Tegera, Katinka, Althanova). IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.23 (?), 8.4.2017 5:56
Zeptam se tady. Mam teiletou merunku a broskvone. Vim ze po rezu se musi ranky zateit. U malych stromku jsem to delal steparskym voskem. Pri lonske "neurode" stromky pekne narostly, ale take zhoustly. Muzu vsechny ranky (i ty male) tatrit stromovym balzamem? Dekuji. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 8.4.2017 6:42

Můžete, prosím definovat co je to malá ranka? Co se týče pracnosti, časové a finanční náročnosti zatření několika-snad desítek ran a ranek žádného běžně zdatného člověka nestrhne a nezrujnuje-ale pro mlčící a všechno naše chování strpící živý organismus má ošetření všech bezpečně přístupných poranění kladný význam. Jistě se ozvou tací-a i literatura uvádí určitou velikost, plochu... co budou do roztrhání těl a papíru tvrdit, že netřeba, ale to by se muselo jednat o dřeva, která byla ve všech ohledech pěstována ideálně tj. špičkový výchozí stav+sterilní prostředí prosté tlaku chorob+škůdců+už výše zmíněná prostora bez konkurentů, vyvážená výživa, preventivní chemická ochrana... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.23 (?), 8.4.2017 7:39
Me nejde o cas ani financni narocnost, pocitam s tim ze zateu vsechny ranky. Radeji bych vyuzil stomoveho balzamu nez se "piplat" se steparskym voskem. Nekde jsem cetl ze myslim ranky do cca 0.5cm voskem vetsi balzamem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 8.4.2017 6:17

yes s chutí hledí lyžař i kráva-hore sneh a dole travacheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika