Průzkum zmrzlých meruňkových květů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?) 
11.4.2012 20:22

Baycorem stříkejte až po začátku opadu květních lístků (pokud meruňka aktivně kvete, tak nestříkat). Pro ochranu před mrazem použijte mědňaté přípravky Champion, Kuprikol. Jde však spíš o psychologiskou pomoc, při -3°C už tento patent nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.4.2012 21:30

Pokud je u Vás monilioza, postřik třeba Baycorem neodkládejte a aplikujte (správně by mělo být hned na počátku květu). Těsně po odkvětu postřik zopakujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 11.4.2012 22:42

Díky, Dnes jsem to postříkal. Měl bych ještě jeden dotaz. Každý rok dvakrát stříkám Baycorem-jednou na ůžeh a podruhé na plody cca 40 dnů před uzráním. Ale na Bergeron mně to nikdy nefungovalo a tak jsem se loni na ty shnilé plody podíval a zjistil jsem, že plody byly strupovité a následně chytily moniliózu. Chtěl bych se zeptat zda existuje nějaký aspoň orientační návod kdy stříkat (obdobný jako u strupovitosti jabloní).Přípravky bych použil jako na monilii-asi bych vystřídal za Baycor něco jiného. Pokud nebudou meruňky, tak bych aspoň chtěl do budoucna omezit strupovitost. Za pžípadnou odpověď předem děkuji.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 12.4.2012 21:20

O monilioze plodů peckovin tady proběhla široká diskuse loni. Myslím, že to bylo u broskvoní. Ošetření fungicidy se provádí 2 až 3 týdny před předpokládanou dobou sklizně Je třeba brát ohled na ochranné lhůty přípravků. Doporučoval jsem Horizon a následně Teldor. Baycor má dlouhou OL.

Proti strupovitosti peckovin není oficielní metodika. Doporučuji tam, kde se choroba vyskytuje pravidelně, ošetřit asi 2 týdny po odkvětu a v případě častých dešťů ošetření asi po 1O dnech jednou až dvakrát opakovat.

Možné je použít Syllit, Horizon, Talent, Baycor, Dithane- ten účinkuje pouze při preventivním ošetření. Proti zamezení vzniku rezistentních kmenů houby je dobré přípravky střídat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 12.4.2012 22:02

Díky.Právě o strupovitost se jednalo, chtěl jsem vědět kdy začít a jak pokračovat.

     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 16.4.2012 18:15

Tak jsem si dnes koupil Horizon a když se vyčasí, tak toho Bergerona příští týden střiknu ať bude mít násadu plodů nebo ne.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.5.2012 17:52

A dnes jsem tím Horizionem postříkal všechny tři meruňky.

                          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?), 25.4.2012 21:29

Ale jo, něco tam zůstalo (na těch mrazuvzdorných). Žádná velká sláva, ale aspoň pro vlastní spotřebu.

Meruňkové plůdky 25. dubna
Meruňkové plůdky 25. dubna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.88 (?), 28.4.2012 19:53

Tak to nakonec nedopadlo tak hrozně, myslel jsem, že -5 je pro plně rozkvetou meruňku konečná, ale Karola překvapila :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.3 (?), 2.5.2016 11:23

Dobrý den, jak poznám, že mi květy/plody zmrzly? Kamarád mě vystrašil, že prý všechno letos zmrzlo i na Moravě, tak prý v Praze nebudu mít také nic. Teď jsou na meruňce plůdky velikosti asi 1-2cm a některé mají načervenalou špičku, jinak se mi zdají dobré. Je to Bergeron. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika