Průzkum zmrzlých meruňkových květů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
5.5.2016 17:46

Ale ořešák a vinná réva jsou absolutně v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 14.170 (?), 5.5.2016 18:40

V rámci Evropy jsme dopadli ještě dobře. V zemích kde byla vegetace napřed pomrzly i jabloně a nečekané přívaly sněhu zlikvidovaly celé sady s roztaženými protikroupovými sítěmi.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.170 (?), 5.5.2016 20:45

Opava -  Pincot bez meruňky, na Hargrandu par plůdku zůstalo. Nejspiš se tak stalo díky trochu pozdějšímu kvetení.

 Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.5.2016 21:16

Ten Pinkcot je spíš taková "pouťová atrakce" než kloudná meruňková odrůda. Ani na Hargrandu a na Kiotu nepřežije úplně všechno, z Vehardy je to všechno už dole, přitom plůdky na nějaké poškození vůbec nevypadaly. Veselka má deformované plůdky, snad od mrazu, ale už se o tomto zvláštním jevu na Veselce psalo vícekrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.190 (?), 6.5.2016 9:16

Kioto zasazené na podzim 2014 krásně postupně nakvétalo. Ještě před mrazíky odkvetli dva kvítky, ty jsem myslel že přežijí. Dnes jsem se díval, ale vše je v háji. Je mladá, takže to tak nebolí. Podcenil jsem i moniliový úžeh. Už vím že příští rok budu stříkat. U stejně staré Redhavenky jsou květy taky v háji. Zůstaly jen na Venusce.  Zdenek, brněnsko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.245 (?), 7.5.2016 11:07

Ako je na tom Orangered s odolnosťou na mráz? Niekde sa píše že je odolná niekde zase že nie je.Mohol by sa niekto vyjadriť k tejto odrode? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 7.5.2016 20:20

Za sebe mohu konstatovat, že plůdky Orangeredu jsou nenávratně preč, nebo-li v čudu. Neznámou veličinou v odolnosti je právě Goldrich, na kterém něco zůstane, i když bych to od něj nečekal. Vzpomínám si na video od Milana, kde pod Alpami pěstují společně s Bergeronem, Bergarouge, Tardicotem a Kiotem překvapivě i tento Goldrich.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.5.2016 10:45
Na Pinkcotech mi nezbylo vůbec nic. Zmrzly. Kdyby mi však dneska někdo donesl košík zralých plodů, udělal by mi velikou radost, přestože jsem právě snědl několik rozmrazených plodů VP. Pinkcot mi dělá radost svým vzhledem, velikostí i rannou sklizní. Vůbec ho proto nezatracuji. Vedle stojící Goldrich je v pořádku. Dokonce i v 520 m vydržel mnohem více než Leskora (polovina plodů Goldrich je OK).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.85 (?), 8.5.2016 20:17

U mňa to dopadlo rovnako. Plody Pinkcotu, ktoré po mrazoch vyzerali nepoškodené, nakoniec opadali. Zostali posledné 3, ale pochybujem, že ba sa udržali. Škoda, lebo toto mohla byť prvá úroda. Veľmi som ho chcel ochutnať, pretože mnohí jeho chuť považujú za podpriemernú, ale zopár prispievateľov ho chváli. Tak som si chcel konečne urobiť svoj názor. Ale zdá sa, že si počkám ďalší rok. Goldrich aj u mňa dopadol dobre spolu s Bergeronom a Harlaynom. Ďalšie mínusové body pre Pinkcot kvôli nižšej mrazuodolnosti.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.5.2016 23:21

Ano, Martine, též bych si rád udělal na Pinkcot nějaký názor. Pořídil jsem si kvůli tomu nový stromek. Ten starý nepředvedl zhola nic. Ještě k tomu vždy vymrzal mezi prvními. Jedná se o sladké, méně aromatické plody, něco jako Sundrop, který ovšem i stejně namrzá, takže úrodnost je tím pádem nespolehlivá. Naopak Goldrich je navinulejší, dostatečně sladký až po změknutí, více aromatický. Plody celoplošně vybarvují asi tak čtrnáct dní před sklizní, obě poloviny plodu vyzrávají stejnoměrně. Vypadá to, že plůdky Goldrichu jsou odolnější, než tyto dvě odrůdy a mám dojem, že Pinkcot potřebuje na dostatečnou kvalitu také změknout a zesládnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika