Průzkum zmrzlých meruňkových květů



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 28.212 (?) 
9.5.2016 21:13

Ďakujem pán Peter za reakciu. Tak dnes opadli aj tie posledné 3 plody z Pinkcotu, takže ani koštovka nebude. Čo sa stalo s tým Vašim prvým Pinkcotom?

Stále viac som presvdčený o tom, že Pinkcot je hlavne okrasná odroda, viac ako úžitková. Stromček je na pohľad nádherný. Bergeron je oproti nemu škaredý. Ale na okrasu záhrady sú určené iné druhy drevín, rozhodne nie marhule :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.5.2016 21:46

Pinkcoty opadaly a není to poprvé. Kdybych neochutnal ty poměrně slušné plody minulý rok u Miloše, tak bych tuto odrůdu už zrušil. Bergeronu je škoda, že nekvetl, jistě by tu neradostnou situaci s meruňkami vylepšil. Když vydrželo Kioto, vydržel by i Bergeron.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.5.2016 21:58

Bergeron je u mě nejmrazuodolnější ze všech odrůd, jak letos, tak i 18.5.2012 na něm zůstalo několik plodů, žádné jiné ovoce jsem v tomto roce neměl a to tady bylo -6 st.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 10.5.2016 8:11

Letos mi plody zůstaly jen na odrůdách Farbaly a Farely. Bhart má jen jeden plod. Přikrytí netkanou textilií nepřineslo žádný efekt. Jen se ulámaly slabé větvičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.123 (?), 10.5.2016 8:38

Ako je u vás pani Alena odolný Bhart na moníliový úžeh? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 10.5.2016 10:06

Bhart je zatím bez problémů. Ale ani jiná meruňka poblíž doposud moníliový úžeh nezaznamenala. Takže spíše štěstí, než odolnost.  V jiné lokalitě už jsem takové štěstí neměla i velmi staré meruňky, kde jsem úžeh nikdy nepozorovala, mají letos pár větví napadených.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.5.2016 10:11

Budete mít první úrodu, nebo jste již nějakou měla? Zajímalo by mě, jestli Farbaly dozraje koncem srpna nebo až v září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 10.5.2016 10:28

Bude první - loni jsem plody otrhala. Letos jich bude celkem dost, tedy pokud už nebude žádná katastrofa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Alena z Kroměříže - (45) - 155.130 (?), 7.9.2016 8:02

Farbaly mi dozrála a opadala v polovině srpna, když jsem byla na dovolené.

Jediný plod Farhial snědly děti na konci srpna, předpokládám, že byl již zralý. Snad je ochutnám příště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.4.2017 11:57

A čo k tomu všetkému povedať ďalej? Když nedávno kvetly meruňky za skoro letního počasí s nebývalým množstvím včel a čmeláků, člověk v té době nechce věřit na  "nešťastné zítřky" a vychutnává si tu krásu. Fakt je, že v krátkých zimách je budoucí úroda meruněk hrou na náhodu. Je jasné, že v noci z 20. na 21.4. tady byl větší mráz než -0,6°C, které jsem naměřil ráno v 5.30,  už podle toho vývoje teplot z ČHMÚ, které sem vložil host "xy". Prozatím to vypadá, že opět z toho vyjdou nejlépe vzrostlé meruňky blízko obytné budovy. Vzdálenější přízemní stromky,  jsou viditelně "na prach". Mrzí první plody Shamade, Bergeval, Bergarouge, Early Orange, chuťově vyhlášený Tomcot, dva Pinkcoty jsou taky na "padrť", Tsunami, Aurora, Ninfa, všechno "cugrund", durch spálené. Dobře vypadá Veselka blízko budovy, nějaká ta Leskora, možná něco "vypadne" i z Orangeredu. Myslím tím, že něco zůstane. Na vyšším Bergeronu snad taky. Nejperspektivnější meruňkou v hraničních mrazech je jednoznačně KIOTO, které kvetlo velmi pozdě a ač je malé, je vždy v lokalitě mezi malými přízemními zmrzlíky na tom vždy nejlépe. Škoda, že tak slabě roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika