Problém výberu odrody



host - 136.34 (?)
15.1.2009 21:50

Pokud nejste z oblasti proslulé pěstováním meruněk a ještě nemáte vysazeno, začal bych tím, že na místo budoucí meruňky bych zatloukl kůl s teploměrem.V době květu bych se chodil dívat k ránu na teploty.Já jsem to neudělal a mám meruňku pro okrasu.Vloni jsem měl na špičce 3 (tři) plody.A to jsem koupil odrůdu Ledana, protože se mi líbilo jméno-je od ledu.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
prefect - (9) - 187.2 (?), 13.1.2009 22:04, zobrazeno: 6786x

Zdravim Vas, rad by som sa spytal na radu pri vybere odrody.Zhanam sladku a štavnatu marhulu. Vyberam z tychto odrod: Barbora, Kraska,Veselka, Kioto. Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 13.1.2009 23:25

Kioto jsem nejedl, ale z ostatních tří bych si jistě vybral Barboru. Je však více odrůd které by splňovaly Vaše požadavky,ale asi víte sám proč volíte výběr z těchto čtyř.          Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.1.2009 11:59

Veselka zraje víc jak 2 týdny před Kráskou, takže se dají těžko srovnávat. Ty dvě další jsem nejdl, Barbora bude zřejmě chutnější, ale údajně puká v deštivém počasí a je náročnější na teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
prefect - (9) - 187.2 (?), 14.1.2009 18:34

Diky za rady, tiez som tipoval za favorita Barboru, v atlasoch som nasiel aj Krasku a Veselku/maju byt tiez sladke a stavnate/.Najnovsiu odrodu Kioto asi pozna z praxe malokto, ale asi ju tiez vyskusam no len jeden strom. S pozdravom Prefect

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 15.1.2009 18:50

Veselku Vám mohu doporučit. Chuťově je výborná, vzhledově rovněž. Hovořím teď za pěstitele meruněk z okrajových oblastí. Zatím se mi osvědčila nejvíce. Dále velice dobrá je Veharda, která Veselku asi překoná. Ostatní novinky posoudím doufám letos.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.34 (?), 15.1.2009 21:50

Pokud nejste z oblasti proslulé pěstováním meruněk a ještě nemáte vysazeno, začal bych tím, že na místo budoucí meruňky bych zatloukl kůl s teploměrem.V době květu bych se chodil dívat k ránu na teploty.Já jsem to neudělal a mám meruňku pro okrasu.Vloni jsem měl na špičce 3 (tři) plody.A to jsem koupil odrůdu Ledana, protože se mi líbilo jméno-je od ledu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.1.2009 22:04

Nejste sám, kdo má meruňky často pro okrasu 
Ale je to pěkný strom, viďte!
 Má to i své kladné stránky. Odpadá namahavá sklizeň a problémy, co s nadúrodou.
 Taky nevím, koho napadlo nazvat město v nejteplejším místě Česka Lednicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika