Problém výberu odrody



prefect - (9) - 187.2 (?)
14.1.2009 18:34

Diky za rady, tiez som tipoval za favorita Barboru, v atlasoch som nasiel aj Krasku a Veselku/maju byt tiez sladke a stavnate/.Najnovsiu odrodu Kioto asi pozna z praxe malokto, ale asi ju tiez vyskusam no len jeden strom. S pozdravom Prefect

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
prefect - (9) - 187.2 (?), 13.1.2009 22:04, zobrazeno: 6796x

Zdravim Vas, rad by som sa spytal na radu pri vybere odrody.Zhanam sladku a štavnatu marhulu. Vyberam z tychto odrod: Barbora, Kraska,Veselka, Kioto. Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 13.1.2009 23:25

Kioto jsem nejedl, ale z ostatních tří bych si jistě vybral Barboru. Je však více odrůd které by splňovaly Vaše požadavky,ale asi víte sám proč volíte výběr z těchto čtyř.          Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.1.2009 11:59

Veselka zraje víc jak 2 týdny před Kráskou, takže se dají těžko srovnávat. Ty dvě další jsem nejdl, Barbora bude zřejmě chutnější, ale údajně puká v deštivém počasí a je náročnější na teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
prefect - (9) - 187.2 (?), 14.1.2009 18:34

Diky za rady, tiez som tipoval za favorita Barboru, v atlasoch som nasiel aj Krasku a Veselku/maju byt tiez sladke a stavnate/.Najnovsiu odrodu Kioto asi pozna z praxe malokto, ale asi ju tiez vyskusam no len jeden strom. S pozdravom Prefect

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 15.1.2009 18:50

Veselku Vám mohu doporučit. Chuťově je výborná, vzhledově rovněž. Hovořím teď za pěstitele meruněk z okrajových oblastí. Zatím se mi osvědčila nejvíce. Dále velice dobrá je Veharda, která Veselku asi překoná. Ostatní novinky posoudím doufám letos.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.34 (?), 15.1.2009 21:50

Pokud nejste z oblasti proslulé pěstováním meruněk a ještě nemáte vysazeno, začal bych tím, že na místo budoucí meruňky bych zatloukl kůl s teploměrem.V době květu bych se chodil dívat k ránu na teploty.Já jsem to neudělal a mám meruňku pro okrasu.Vloni jsem měl na špičce 3 (tři) plody.A to jsem koupil odrůdu Ledana, protože se mi líbilo jméno-je od ledu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 15.1.2009 22:04

Nejste sám, kdo má meruňky často pro okrasu 
Ale je to pěkný strom, viďte!
 Má to i své kladné stránky. Odpadá namahavá sklizeň a problémy, co s nadúrodou.
 Taky nevím, koho napadlo nazvat město v nejteplejším místě Česka Lednicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika