Odumírání kosterních větví + nekróza dřeva



host - 148.231 (?)
6.5.2014 22:49

Potvrzuju, že Leskora "něco vydrží". V pondělí ráno jsem škrábal okna u auta, nicméně plůdky Leskory stojící na otevřenějším místě než jsem měl auto se zdají povětšinou v pořádku. Troufnu si říct, že bylo pod nulou. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 148.231 (?), 6.5.2014 22:49

Potvrzuju, že Leskora "něco vydrží". V pondělí ráno jsem škrábal okna u auta, nicméně plůdky Leskory stojící na otevřenějším místě než jsem měl auto se zdají povětšinou v pořádku. Troufnu si říct, že bylo pod nulou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 7.5.2014 7:05

Já mám bohužel s Bergeronem opačné zkušenosti, co se poškození mrazem týče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 6.5.2014 21:24

Meruňky by se měly ošetřovat proti spále nejméně tři krát do roka-hlavně před květem v období chladnějších teplot a dešťivého počasí, po odkvětu až do zrání plodů, a na podzim.

Pokud seženete Baycor, jinak Horizon 250EW, Talent 500SC, Teldor,Orius 25 EW, a jiné které jsou ve Vaší prodejně k dostání.V době dozrávání ovoce dbejte na OL(ochranná lhůta)která je uvedena v prodejním letáku, a kterou je třeba dodržet od aplikace přípravku do konzumace ovoce, aby nedošlo k zdravotním rizikům konzumenta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Betka - (21) - 9.72 (?), 7.5.2014 15:20

najviac ma hneva, ze zabudnuty marhulovy sad za domami je v pohode a nikto sa o neho nestara, nestriha, nestrieka, burina je pod stromami... Su to take velke stromy s mensimi marhulkami, ale su super na knedliky aj jedenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 11.65 (?), 7.5.2014 15:25

To znie zaujímavo, vravíte že sú tam staré stromy, a že sú v pohode? Rád by som sa na ten sad prišiel pozrieť. Kde presne to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.5.2014 9:49

Ono to bude mimo jiné taky tím, že nejnáchylnější ,citlivé jsou na stromech mladé přírustky.Staré stromy s většími korunami, produkují většinou menší poddíl nových, krátkých přírustků.Starší obrost je odolnější... navzdory nepříjemnému faktu, že v korunách (zanedbaných) vysokokmenů zůstavají moniliové plody z loňské produkce, které bývají ložiskem nemocí.

Vždyť vám odešla jedna větev, kterou jste zaznamenala,...ve vzdáleném sadu, ve vysokokmenech, z dálky ani nepoznáte míru jejích případných poškození, protože poddíl na celku je malý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 11.65 (?), 7.5.2014 15:33

Betka, nevešajte hlavu. Dá sa pomôcť, len treba dôsledne udržiavať zdrav. stav stromov. Dakde som to už písal, prvá vec je podpora zdrav. stavu stromov, udržiavanie v dobrej kondícii - hlavne správnym rezom, hnojením, a odstraňovaním zdrojov infekcie (hlavne mumifikovaných plodov ktoré ostávajú v korune), no a nakoniec je dôležitý aj ten postrek správnymi prostriedkami (fungicídmi) a v správnom čase.

Teraz je ešte možné postriekať systémovým fungicídom, napr. Signum, OL má len 7 dní.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.5.2014 13:22

Mně meruňky odumírají buď v důsledku moniliového úžehu, nebo v důsledku zanedbaného ošetřování prohlubujících řezných ran. Na fotce je zpočátku ošetřovaná "prohlubeň u Goldrichu č.1. V posledních asi dvou letech byla však ponechaná vlastnímu osudu, z čehož dochází k postupnému odumírání kostrních větví. Na dalších fotkách je obnažený kmen Velkopavlovické, který je stále natírán venkovním latexem, takže u stromu nedochází k žádnému odumírání. Takto je udržován již několik let. Pravda je, že u VP odpadla jenom kůra, kdežto u Goldrichu vznikla "zvrásněná" prohlubeň. Jiná věc je náhlé odumírání mladých stromků broskvoní, kde mně příčina není známa.

od ošetřování rány bylo upuštěno, proto při jejím zvětšování dochází k postupnému odumírání kosterních větví
od ošetřování rány bylo upuštěno, proto při jejím zvětšování dochází k postupnému odumírání kosterních větví
odpadlá kůra je nahrazena neustálými nátěry latexem
odpadlá kůra je nahrazena neustálými nátěry latexem


praskající venkovní latex je na některých místech nahrazován arbokolem
praskající venkovní latex je na některých místech nahrazován arbokolem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.8 (?), 19.5.2015 21:12

Latex se mi neosvědčil. U větších ran nezabrání vysušování a odumírání natřené části a musí se několikrát do roka obnovovat. Lepší je zkombinovat štěpařský vosk s nátěrem vodou ředitelnou barvou. U větších ran bych doporučil i nátěr fungicidem proti houbovým chorobám. A možná i odstranění poškozeného dřeva podle konkrétní situace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.59 (?), 25.1.2015 10:42

Monilióza v kombinácii s červotočom, pod kôrou musia byť chodbičky červotoča, je to viditelné, červotoč napáda zoslabnuté stromy napadnuté 

prvotnou chorobou.           Peter z BA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika