Odrůdy pro n.v. kolem 500m nad mořem



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 120.19 (?) 
2.5.2017 12:19

Za poslednych 5 rokov mi na Zap. Slovensku vymrzli marhule v r. 2012 (komplet), 2016(50%) a 2017 (komplet). Ak bude takyto charakter jari pokracovat v dalsich rokoch, bude otazne ci sa tento druh oplati + Monilia k tomu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.252 (?), 2.5.2017 12:24

Za poslednych 5 rokov mi na Zap. Slovensku vymrzli marhule v r. 2012 (komplet), 2016(50%) a 2017 (komplet). Ak bude takyto charakter jari pokracovat v dalsich rokoch, bude otazne ci sa tento druh oplati + Monilia k tomu...

Ako ste na tom s broskyňami?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.19 (?), 2.5.2017 12:32

Brosknyne su odolnejsie, uroda dosial vzdy aj napriek jarnym mrazom (uvidim ci tento rok nezmrzli 21.4.), problematicka je Kuceravost, min. 2 postreky Kuprikol, Sillit na jar, napriek tomu mierny vyskyt. Asi bude treba aj 3 -ti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.131 (?), 2.5.2017 11:47

O švestky zájem není, jen o broskve a o meruňky. O "ovocných bramborách" - jabkách ani nemluvím.

Já mám nejraději mango. Ale kvůli tomu ho nevysadím na vysočině. Ovocné brambory se dají jíst celý čerstvé, pít mošt. Zaplať Bůh za ně.
Pro mě je jablko králem ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.5.2017 12:22

Přidám se. Když občas zajdu na výstavu, i sami zahrádkáři nad tím mudrují: "samý jabka...". Jenže ono je to jablko jaksi nejuniverzálnější. Je nejdéle skladovatelné, použitelné na spoustu výrobků. Takže souhlas s MV. K dotazu, vysadil jsem, ponouknut, loni na podzim Leskoru. Rostla výborně, zimní mrazy -22 vydržela až do konečků letorostů. Dokonce má asi čtyři poupata. Takže to by mohla být cesta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.252 (?), 2.5.2017 12:29

Jenže ono je to jablko jaksi nejuniverzálnější. Je nejdéle skladovatelné, použitelné na spoustu výrobků.

To je pravda, ale aj v lete treba mať ovocie, nielen na jeseň a v zime.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.5.2017 12:54

 To je pravda, ale aj v lete treba mať ovocie, nielen na jeseň a v zime.     Jano

Letních odrůd jablek,   je spousta. Však není třeba pěstovat jen jablka, Ale je to základní ovocná sorta. Pravda, sortiment meruněk i brokví se - co se týče konzumní zralosti - hodně rozšířil. Už to není tak, že meruňky se jedly jen v 2. půlce července a broskve v 1. polovině srpna. I tak je to ovoce čistě letní a já znám při jejich konzumaci jen dvě polohy:1. třičtvrtě roku na ně mám chuť ony přitom nejsou (někdy je to celý rok). Druhá poloha, že jsou všude, lezou už krkem, rozdávají se neboť přezrávají a je líto je vyhodit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.5.2017 13:12

To mi napsal jeden pěstitel: "Všechno tady zmrzlo a zůstanou zase jen ty ovocné brambory."Jiný názor než byl vyřčen panem MV a PP jsem ani nečekal. Těžko bude někdo hanět celoroční ovoce, které ještě k tomu ani na jaře většinou nezmrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 2.5.2017 13:26

Včera mi vykvetly první květy na jabloni, všechny jsou zmrzlé (zmrzly minulý pátek ještě jako malá poupata). Ani nedoufám, že další na tom budou lépe. Loni jsem měl díky mrazu taky jen pár jablek. Bohužel už i jabka jsou, se kterými nikdy nebyl problém, jsou úplně stejná loterie jako meruňky a broskve. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.5.2017 13:49

A to ještě není po zmrzlých...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika